Skocz do zawartości
Forum

Jaki odkurzacz automatyczny?


Liljana

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z racji tego, że od prawie pół roku mam psa (który linieje...niestety już od jakiś 2 m-cy, jest to młody psiak) i mieszkam z rodzicami w dosyć dużym domu zastanawiam się nad kupnem odkurzacza automatycznego (samojezdnego z funkcją mopowania w tym samym czasie co odkurzanie). Odkurzam na piętrze dzień w dzień, a oprócz tego wiadomo, wyprowadzam po kilka razy psa, ścieram po nim itp. Dziś już przy sprzątaniu zrobiło mi się słabo. Ciągle ogarniam dom, a nie mam juz siły, czasu ani ochoty, żeby zadbać o siebie.
Nie mam wprawdzie dzieci, ale..nie mam też partnera, który mógłby pomóc. Muszę sama zrobić wszystko na swoim poziomie, a to jest obszar dużego mieszkania. Dodatkowo sprzątam na samym dole, tam gdzie jest wejście do domu i na pierwszych schodach, bo dom jest na wysokich piwnicach. Udzielam lekcji, więc często ktoś przychodzi. Oczywiście nie lśni czystością, a dodatkowo na górze mam do przeprowadzenia jeszcze w przyszłości remonty i ...co pilniejsze, muszę zamówić do zrobienia kuchnię na wymiar.
Także, wydatki są, w tym roku za bardzo nie odłożylam pieniędzy, także zatanawiam się cały czas nad tym odkurzaczem, czy to aby na pewno rzecz bez której mogę się obyć, ale lubię jak jest czysto....mama troche na swoim piętrze coś robi, ale już tata prawie że nie, a brat...tylko umie wchodzić w butach. Ok- może macie do polecenia jakiś model. Ja mam zwykły odkurzacz Gorencje G Force, z którego jestem bardzo zadowolona, czytałam że jest też Gorenje samojezdny odkurzacz, ale ma różne opinie...

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.02.2023 o 13:10, makowka7 napisał:

Myślę, że sprawdziłaby się u Ciebie roomba j7+ z funkcją mopowania. Dokładnie czyści z sierści i myje podłogi, też mam spory metraż i wychodzącego pieska i daje radę. 

Dzięki za odp. Właśnie sprawdziłam, ten model o ile się nie mylę kosztuje powyżej 2 tys zł. Chyba szukam czegoś jednak tańszego...A przy okazji, od jak dawna ma Pani to urządzenie/ jak często jest  włączane i na jak długo/ ile przy tym trzyma już bateria ( bo wiem, że ona też się kończy i słyszałam od osoby, która miała jakąś tam roombę, że koszt baterii jest duuuży).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...