Skocz do zawartości
Forum

Zatkany nos


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od małego mam problem z zatkanym nosem i katarem. Często jestem zmuszony oddychać ustami co jest niekomfortowe . Z racji że jestem hipochondrykiem , chciałbym się zapytać , jak bardzo szkodliwe może być uddychanie ustami i czy płuca są w dużym stopniu bardziej narazone na substancje drażniące i czy może to wywołać poważne choroby?

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Leli221 napisał:

chciałbym się zapytać , jak bardzo szkodliwe może być uddychanie ustami i czy płuca są w dużym stopniu bardziej narazone na substancje drażniące i czy może to wywołać poważne choroby?

Raczej nie, ale trzeba szukać przyczyny tego dyskomfortu. 

W każdym razie szkodliwe są krople, bo niszczą śluzówkę, dlatego lepiej stosować tabletki. 

Przy przeziębieniu likwiduje katar i zapchany nos, np. A katar czy Apselan. 

Ale jak masz np. uczulenie, to trzeba się leczyć. 

 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ka-wa napisał:

Raczej nie, ale trzeba szukać przyczyny tego dyskomfortu. 

W każdym razie szkodliwe są krople, bo niszczą śluzówkę, dlatego lepiej stosować tabletki. 

Przy przeziębieniu likwiduje katar i zapchany nos, np. A katar czy Apselan. 

Ale jak masz np. uczulenie, to trzeba się leczyć. 

 

Co prawda mam skierowanie na operację przegrody i chyba będę musiał to zrobić. Zapalenie towarzyszy mi od zawsze, do tego alergie . Do tego wszystkiego pracuje w firmie w której przez 8 godzin chodzę w masce z nadmuchem ze względu na pyły, a to dodatkowo wszystko wysusza w środku:( 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Leli221 napisał:

prawda mam skierowanie na operację przegrody i chyba będę musiał to zrobić. Zapalenie towarzyszy mi od zawsze, do tego alergie . Do tego wszystkiego pracuje w firmie w której przez 8 godzin chodzę w masce z nadmuchem ze względu na pyły, a to dodatkowo wszystko wysusza w środku:( 

Operacja nie rozwiąże problemu. 

Absolutnie nie możesz tam pracować, zdrowie ważniejsze. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ka-wa napisał:

Operacja nie rozwiąże problemu. 

Absolutnie nie możesz tam pracować, zdrowie ważniejsze. 

Dlaczego nie może tam pracować ? Chyba dobrze że firma zapewnia takie maski. Gorzej gdyby ich nie było 

W dniu 5.02.2023 o 22:42, Leli221 napisał:

Witam. Od małego mam problem z zatkanym nosem i katarem. Często jestem zmuszony oddychać ustami co jest niekomfortowe . Z racji że jestem hipochondrykiem , chciałbym się zapytać , jak bardzo szkodliwe może być uddychanie ustami i czy płuca są w dużym stopniu bardziej narazone na substancje drażniące i czy może to wywołać poważne choroby?

Jeżeli przegroda jest skrzywiona na pewno utrudnia to oddychanie. Sam miałem robiona operacje i jest lepiej. Może katar jest na tle alergicznym ? 

Odnośnik do komentarza

Wiesz co, nie jestem znawcą, ale skoro masz problem z katarem i zatkanym nosem od małego, to może jednak już czas udać się z tym do lekarza. Wiesz, dla siebie, dla poprawy komfortu życia , a nie zastanawiać się jak bardzo to szkodliwe dla płuc. Polecam Ci bardzo dobrego laryngologa , Karolina Hydzik- Sobocińska, przyjmuje w SCM clinic w Krakowie. Idź, zacznij działać!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...