Skocz do zawartości
Forum

Pomoc w zinterpretowaniu rezonans magnetycznego głowy


Rekomendowane odpowiedzi

Opis badania

Badanie MR glowy wykonano w sekwencji T1, T2, FLAIR, DWI w płaszczyznach poprzecznych, 3D

FLAIR w płaszczyznach strzałkowych oraz po dożylnym podaniu środka kontrastowego w sekwencji 3D T1 w płaszczyznach strzałkowych i T1 w płaszczyznach poprzecznych. Dane ze skierowania: Demencja. Badanie na zlecenie neurologa w celu wykluczenia zmian ogniskowych.

Nasilone, nieproporcjonalne do wieku zaniki korowe półkulowe - symetrycznie dotyczące

płatów

czołowych, skroniowych i ciemieniowych.

Wtóme poszerzenie ex vacuo układu komorowego nadnamiotowego z niewielką asymetrią w zakresie trójkątów komorowych - P>L

Intensywność sygnałów z istoty białej i szarej obu półkul mózgowych prawidłowa, w obszarze

podkorowym lewej wyspy wariantowo wydatne przestrzeń okolonaczyniowa Virchowa-Robina długości

około 10mm.

Wodociąg mózgu komora IV prawidłowe.

Intensywność sygnałów ze struktur tylnojamowych (pnia mózgu, móżdżku) prawidłowa.

Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie stwierdza się obszarów patologicznego wzmocnienia intensywności sygnałów.

Wnioski:

Nasilone nieproporcjonalne do wieku zaniki korowe obu półkul.
---------------
U mamy 3 lata temu stwierdzono stan demencji z rozpoznaniem alzheimera w wieku 57 lat. Badanie rezonansem magnetycznym wykonałam na własną rękę bo każdy specjalista neurolog stwierdzał że jest to niepotrzebne. Chciałam się skonsultować czy w głowie mojej mamy nie ma jakichś innych zmian bo 7 lat temu przeszła przez mocno uderzenie w głowę i od tamtej pory coś zaczynało się dziać z jej pamięcią wykonywaniem różnych czynności domowych w tym momencie potrzebuje stałej opieki . Każdy specjalista neurolog stwierdza że uderzenie nie ma znaczenia na to co się dzieje z moją mamą dlatego chcę się skonsultować co wyszło na badaniu rezonansu magnetycznym zanim dostanę się do lekarza specjalista.

Odnośnik do komentarza

https://wylecz.to/uklad-nerwowy-i-psychiatria/zanik-kory-mozgowej-przyczyny-objawy-skutki-leczenie/

Jedynie możesz czytać w necie na ten temat, nie możesz oczekiwać, żeby na forum ktoś rozwiał Twoje wątpliwości. 

Nawet specjalista może nie uścislić przyczyny zanikowej kory mózgowej, bo nie ma jednej, więc powie to co podejrzewa. Jak sama widzisz, zmian ogniskowych nie widać, ale masz obraz zmian zanikowych, więc dobrze, że było to badanie. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...