Skocz do zawartości
Forum

Jak namówić rodziców na dermatologa?


Rekomendowane odpowiedzi

Od 11 lat mam trądzik, zaczął się w wieku 7 lat co jest conajmniej dziwne, ale nie o to chodzi. Niestety stan mojej cery jest okropny od kilku miesięcy, ponieważ było całkiem dobrze od czerwca do września. Rok temu przez miesiąc brałam izotek, który wydaje się dla mnie jedynym ratunkiem, ale ze względów zdrowotnych musiałam przestać, chociaż aktualnie wydaje mi się, że mogłabym go ponownie zacząć brać, sama dermatolog mi to powiedziała, że jeśli się choroba ustabilizuje to będziemy mogły powrócić, ale problem jest z moimi rodzicami, który nie chcą mnie zabrać tam. Nie mam pojęcia jak ich przekonać, stosowałam wiele leków na trądzik, ale nic nie dawało rady. Do dermatologa sama mogłabym dopiero się wybrać za 2 miesiące sama, bo dopiero wtedy będę pełnoletnia, ale sama nie jestem w stanie sobie płacić za wizyty i leki, więc nie wiem jak ich przekonać  by znów mnie zabrali.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.01.2023 o 23:08, makanesanxx napisał:

ale problem jest z moimi rodzicami, który nie chcą mnie zabrać tam.

A jak uzasadniają tę odmowę? Jesli to względy finansowe to zaproponuj wizytę na NFZ. Przynajmniej nie trzeba będzie płacić za wizytę. 

W dniu 29.01.2023 o 23:08, makanesanxx napisał:

Do dermatologa sama mogłabym dopiero się wybrać za 2 miesiące sama, bo dopiero wtedy będę pełnoletnia, ale sama nie jestem w stanie sobie płacić za wizyty i leki,

Do dermatologa zapisujesz sie na NFZ. wprawdzie długie są terminy, a Ty jesteś w okresie -powiedzmy- przejściowym miedzy dzieckiem a dorosłością. Teraz mogłabyś sie zapisać jedynie do dziecięcego, ale gdy termin wypadnie gdy już będziesz dorosła to i tak nie zostaniesz przyjęta. Z kolei w tej chwili nie zapiszesz sie do dorosłego bo Cie nie zarejestrują. Miałam ten problem z córką i musiałam niestety poczekać 3 m-ce aż dorośnie by sama mogła sie zapisać. Musimy wiedzieć jakie uzasadnienie mają rodzice odmawiając. Od tego zalezy co Ci doradzić. 

Co do trądziku to tutaj ogromną role odgrywa nasz styl życia. Po pierwsze nawyki żywieniowe. Poczytaj o odżywianiu/dietach na trądzik. Powinno sie dostawić cukier we wszystkich produktach, śmieciowe jedzenie. Trzeba zacząć zdrowiej sie odżywiać. Po drugie nie zakrywać trądziku makijażem. Wiem, że wiele dziewcząt tak robi, bo chce zakryć trądzik, ale to pogłębia problem ze skórą. Po trzecie trzeba zadbać o stan psychiczny, bo on pośrednio ma wpływ na trądzik. In większy stres, lęk, negatywne nastawienie... tym większy trądzik. Na dzień dzisiejszy tyle mozesz zrobić sama od siebie.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...