Skocz do zawartości
Forum

nienawidze siebie


ks345

Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie to skrócę trochę, bo wiem ze nikomu się nie chce czytać tych długich historii

mam 15 lat i chodzę do 1 liceum. nigdy nie byłam akceptowana w szkole (nawet w przedszkolu nie byłam z tego co pamiętam) 

nigdy nie mogłam dojść do tego, dlaczego tak jest, aż doszłam do wniosku ze to ja jestem problemem. doszłam do wniosku, ze mam zły charakter i zaczęłam siebie nienawidzić. nie mogę znieść mojej osoby. od 2 lat kiedy straciłam ostatnich znajomych czuje się tak bardzo samotnie, ze nie wytrzymuje już tego.

czuje, ze marnuje życie siedząc cały czas w domu, bo nie wiem nawet co lubie. nie wiem nawet gdzie mogę wyjść i co zrobić. uczę się też słabo, bo nie mogę się skupić na nauce ani nie mam w ogóle chęci. codziennie wchodze w social media, bo nie mam nic innego do roboty i widzę te idealne życia innych ludzi. to mnie bardzo dobija.  trochę się przyzwyczajam do tego, ale zawsze boli tak samo. chce być kimkolwiek innym, tylko nie sobą. jestem najgorsza. teraz przejdę do tego, co się wydarzyło odkąd przyszłam do liceum.

myślałam, ze gorzej niż w podstawówce być nie moze, ale jak widać moze. nikt mnie nie lubi i nie wiem, czy to tylko moje wrażenie, czy na prawdę tak jest, ale chyba tak jest, bo gdy przechodzę koło niektórych osób z mojej klasy to sie zawsze śmieją i są chamskie dla mnie. mimo to jest 1 osoba, która ze mną rozmawia, ale ja niczym sie nie interesuje wiec nie mam nawet o czym z nią rozmawiać i te rozmowy sie kończą na hej co tam dobrze a tam też dobrze to dobrze i tyle, najwyżej co było na zadanie domowe. mam wrażenie ze ludzie ciagle mnie oceniają i  boje się zaczynac rozmowy z ludźmi. a i jeszcze pisze na takiej grupie czasami i tam są ludzie których nie znam w prawdziwym życiu, to są tacy interetowi znajomi.ale jedna osoba sprawia ze czuje się bardzo źle.  tak to nie mam do kogo się odezwać.  chce iść do psychologa, ale nie wiem jak o tym powiedzieć rodzicom.  

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, GłowaDoGóry napisał:

Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie. Zapytaj ich jak oni Cie oceniają bo oni znają cie najlepiej.  Oczywiście jak masz normalne relacje z nimi. Jak wiesz że problemie leży w Tobie zacznij nad sobą pracować, żeby to zmienić.  

właśnie rodzice nie znają mnie najlepszej, mam dobre relacje z nimi raczej ale nie są to osoby którym bym się zwierzyła, nigdy się im nie zwierze

Edytowane przez ks345
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.11.2022 o 22:53, ks345 napisał:

chce iść do psychologa, ale nie wiem jak o tym powiedzieć rodzicom.  

Ty znasz rodziców najlepiej, trudno nam tu zgadywać jak im powiedzieć. 

W dniu 1.12.2022 o 21:22, ks345 napisał:

mam dobre relacje z nimi raczej ale nie są to osoby którym bym się zwierzyła, nigdy się im nie zwierze

Skoro chcesz im powiedzieć, że potrzebujesz psychologa, to musisz w pewnym sensie sie zwierzyć. Zapytają przecież dlaczego jest Ci potrzebny. Niby masz dobre relacje, ale wnioskuję, że powierzchowne skoro nie widzą Twoich problemów, chyba faktycznie nie znają Cię dobrze. Moze napisz do nich list, jeśli nie masz odwagi powiedzieć w oczy. Wypisz im to wszystko co nam tu napisałaś. A może trzeba zacząć od wizyty u szkolnego psychologa? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...