Skocz do zawartości
Forum

Alkoholizm u rodzica


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Moja teściowa od dłuższego czasu nadużywa alkoholu. Dochodzi do różnych sytuacji, w których są oznaki przemocy wobec mnie mojego partnera jej syna i własnego męża.  Od kilku tygodni ma połamane palce nie wiadomo z jakich powodów. Powodem nadużywania alkoholu są rzeczy, które dotknęły jej w przeszłość np śmierć mamy.  Miałam styczność z osobą, która chorowała na dwubiegunówkę. W przypadku teściowej podejrzewam oznaki chorób psychicznej. Brak spójności w sytuacjach które opowiada a zazwyczaj sama prowokuje wywieranie presji na dzieciach telefony, że zabije się. 

Największym problemem jest to, że w domu znajduje się niepełnosprawny dorosły syn. Ma zespol downa oraz wiotkość mięśni. Tylko teściowa ma do niego prawo mąż nie ma żadnych praw. Chcielibyśmy z chłopakiem zareagować  skierować osobę do psychologa bądź psychiatry ale musimy sądownie złożyć wniosek aby tata miał prawa. 

Wiec moje pytanie brzmi. W jaki sposób postąpić z taką osobą podejrzewam, że dobrowolnie nie będzie chciała poddać się leczeniu lub jakiejkolwiek konsultacji psychiatrycznej. Sądzę że psychiatra skierowałby ja na odwyk natomiast zabranoby niepełnosprawnego chłopca. Jak postąpić z taką osobą czy jest możliwość jakiejkolwiek pomocy.  Po prostu co robić i jak pomóc 

Z góry dziękuję  :) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.11.2022 o 17:15, malinka napisał:

Tylko teściowa ma do niego prawo mąż nie ma żadnych praw

Czyli to syn teściowej, tak? 

W dniu 4.11.2022 o 17:15, malinka napisał:

Chcielibyśmy z chłopakiem zareagować  skierować osobę do psychologa bądź psychiatry ale musimy sądownie złożyć wniosek aby tata miał prawa. 

Więc zróbcie to. 

W dniu 4.11.2022 o 17:15, malinka napisał:

Wiec moje pytanie brzmi. W jaki sposób postąpić z taką osobą podejrzewam, że dobrowolnie nie będzie chciała poddać się leczeniu lub jakiejkolwiek konsultacji psychiatrycznej. Sądzę że psychiatra skierowałby ja na odwyk natomiast zabranoby niepełnosprawnego chłopca. Jak postąpić z taką osobą czy jest możliwość jakiejkolwiek pomocy.  Po prostu co robić i jak pomóc 

Z taką osobą? Ze sobą raczej trzeba postąpić. Wszystko zalezy czy mieszkacie u niej czy ona u Was? Jeśli Wy u niej to trzeba sie wyprowadzić, jeśli ona u Was to zalezy czy jest zameldowana na stałe czy czasowo? W takiej sytuacji będzie trudniej bo nie można kogoś wymeldować bez jego zgody. Można znaleźć inne lokum i na tej podstawie ją tam wyprowadzić, zmienić zamki, ale nie zmienia to kwestii zameldowania.

Aby kogoś przymusowo leczyć trzeba go ubezwłasnowolnić sądownie co jest pewnie dość trudne. W tej kwestii radzę udać sie do dobrego prawnika. Chłopca możecie adoptować lub być rodziną zastępczą teoretycznie, choć w praktyce to pewnie kilkuletnia walka. Tutaj tez trzeba doradzić sie dobrego prawnika, najlepiej specjalizującego sie w takich sprawach. Popytać jak to wygląda na forach rodzin zastępczych/adopcyjnych. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Z tego co opisujesz to bardzo złożony problem.  W takiej sytuacji polecam skonsultować się z psychologiem, ja osobiscie polecam tych z https://www.oceanmysli.com/ korzystałem z terapii uzależnień i polecam. 

Dla mnie terapia uzależnień była bardzo ważnym zwrotem w życiu, wyslij teściową gdzie trzeba :) 

Odnośnik do komentarza

Taką osobę trzeba przekonać do leczenia. Samodzielnie ani nawet z pomocą ukochanej rodziny nie uda się wyjść z alkoholizmu raz na zawsze. Są ośrodki gdzie zespół wie jak rozmawiać z uzależnionym, jak prowadzić jego terapię aby po powrocie do domu osoba nie sięgała już po alkohol i wróciła do normalnego życia. Zobacz ofertę https://awesmedical.pl/ , ośrodek znajduje się w Wiśle, zapewniają dobre warunki, całodobową opiekę, program terapii dopasowują do konkretnego pacjenta. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...