Skocz do zawartości
Forum

Łysienie


adamus9711

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od dłuższego czasu zmagam się z łysieniem androgenowym stwierdzonym przez trychologa. Zostało mi polecane udanie się do dermatologa w celu przepisania Finasterydu. Niby wszystko jest jasne, lecz nie mam zielonego pojęcia czy wystarczy umówić się do dowolnego dermatologa, czy takiego, który zajmuje się typowo sprawami związanymi z łysieniem. Przechodząc do meritum postu mam pytanie: do którego dermatologa powinienem się udać w celu podjęcia dalszych kroków związanych z walką z łysieniem (jeśli ktoś z was zna dermatologa z Krakowa, który zajmuje się takimi sprawami, proszę dać znać) ?   

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.10.2022 o 15:26, Gerogina48 napisał:

Najlepszą opcją według mnie nie będzie dermatolog, a trycholog. O przeszczepie włosów nie myślałeś ?

Tak, ale w tej chwili mogę sobie pozwolić na finasteryd ze względów finansowych. Byłem juz u dwóch trychologów, lecz kierowali mnie do dermatologa bez jakiegokolwiek wskazania (w takim sensie, że w czym ma się typowo specjalizować dermatolog). Przeszczep jest oczywiście planem dalekosiężnym, tak więc w tej chwili powinienem skupic się na zatrzymaniu wypadania ? I dziękuję bardzo za odpowiedź 

 

Edytowane przez adamus9711
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.11.2022 o 12:58, Gerogina48 napisał:

Jasne nie ma za co. No tak, ja sie domyślam... przeszczep włosów to jednak kosztowna sprawa. Mój brat tak sie interesował trochę tematem oraz brat męża - obaj maja problem z wypadaniem włosów. Różnie mówią, jedni mówią, ze w Turcji spoko jest zrobić ten zabieg, a inni że w PL tyle, że wszystko jest drożej. 

Skontaktowałem się z kliniką w Krakowie (Centrum Zdrowego Włosa), okazało się, że są tam specjaliści zajmujący się dermatologią, tak więc sprawa rozwiązana i temat do zamknięcia ? A co do Turcji to też bardzo dużo o tym czytałem. Większość ludzi poleca zabieg ze względów finansowych plus chwalą efekty końcowe (choć może to być zwyczajny marketing). W Polsce przeszczep jest bardzo kosztowny, tak jak wspomniałaś, gdzie zabieg za granicą kosztowałby do 15 tysięcy a w naszym kraju nawet do 30. Taka rada na przyszłość, jakby ktos trafił tutaj, kto potrzebował pomocy tak samo jak ja: Nie dajcie się naciągnąć na terapie polecane przez ludzi, którzy nie mają specjalizacji związanej z leczeniem. Sam dałem się naciągnąć na preparaty o wartości 700 zł, po których nic się nie zmieniało. Z problemem najpierw trzeba walczyć od środka, zaczynając od badań z krwi. Jeszcze raz dziękuję za dyskusję. Pozdrawiam ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Słuchaj to ja mam w takim razie jeszcze jedno pytanie, bo masz problemy z włosami. Ja też swego czasu, zwłaszcza po covidzie straciłam mnóstwo włosów... na prawdę. Piszesz, że dałeś się naciągnąć na takie preparaty za 700 zł.... Rozumiem, że to nie byli trycholodzy ? tylko jakiś pseudoznachorzy itd ? Przecież mi te włosy teraz dojść do siebie mogą. Mam nadzieję, ze to jeszcze przeczytasz.

Edytowane przez Gerogina48
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.12.2022 o 20:26, melody napisał:

taka kuracja https://www.notino.pl/kerastase/specifique-intensywna-kuracja-przeciw-wypadaniu-wlosow/?  ja stosowalam tak jak bylo napisane, 6 tygodni, nakladalam przez ten czas 3 x w tygodniu, efekty super, bardzo jestem zadowolona

o kerastase sporo czytałam, ale nigdy nie używałam. Ja używałam Biovax, ale to też jak jeszcze był używany jakoś środek po chemioterapii, teraz to się już zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...