Skocz do zawartości
Forum

Strach przed porodem


Gość Nicole

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym mieć dzieci, ale bardzo boję się porodu. Kilka dni temu dotknęła mnie kamica nerkowa i w szpitalu słyszałam "To jeszcze nic, poczekaj aż będziesz rodzić dzieci". Ból był okropny, praktycznie mdlałam w karetce. Stąd pytanie do mam, tym bardziej do tych, które przeżyły kamicę nerkową - o ile bardziej bolesny jest poród? Czy poród ze znieczuleniem jest zbliżony bólem do kamicy? Warto prosić o znieczulenie? 

Zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad adopcją ?

Odnośnik do komentarza

Każdy poród jest inny. Jedna 5 minut i po sprawie, inna męczy się kilkadziesiąt godzin.Czasem ciąża przebiega ok, a poród jest straszny, może rozerwać, konieczne jest szycie. U mnie poród pół godziny, ale po porodzie komplikacje jeśli chodzi o współżycie. Miałam skurcze pochwy, nie było mowy o stosunku, ćwiczenia pomogły dopiero. Teraz to są ekstra rozszerzacze pochwy, koleżanka miała podobny problem do mnie to zamówiła ostatnio jakieś profesjonalne dilatory Femila z uchwytami jest każdy i ginekolog zalecił ćwiczenia od najmniejszego rozmiaru i stopniowo coraz większy, aby wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza

jeśli lęk tak bardzo Cię blokuje to może warto rozważyć wizytę u terapeuty jednak? Bo każdy czegoś się boi, ale jeśli ten lęk powstrzymuje Cię przed realizacją tego czego tak naprawdę chcesz to jest to już problem. Druga sprawa, że tak jak napisałaś może jednak nie jesteś jeszcze na to gotowa a lęk jest swego rodzaju mechanizmem obronnym, który pozwala Ci to odwlec w czasie? Myślę, że na prawdę warto przyjrzeć się temu lękowi bliżej. Podpowiem, ze z konsultacji psychoterapeuty oraz psychologa można skorzystać też w formie online albo teleporady https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/blog/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...