Skocz do zawartości
Forum

Spokojne dziecko czy to autyzm ?


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, synek 2 latka skończone tydzień temu . Niepokoją mnie pewne jego zachowania . Przede wszystkim to że mam wrażenie ze nie interesują go ludzie. Tzn. jak przyjeżdża do dziadków to jakoś szczególnie się z tego nie cieszy, ale lubi przebywać w ich towarzystwie. Bierze za rękę żeby gdzieś z nim poszli albo woła chodź lub wyciąga taczki żeby go wsiąść . Na pożegnanie jak się go poprosi to da buziaka czy przytuli się. Po drugie czasem mam wrażenie ze jak coś do niego mówię to nie reaguje , ani nie odpowie tak ani nie. Za to polecenia typu wynieś do śmieci , przynieś szczoteczkę czy misia wykona. Ale jak np wracamy do domu ja go wołam a on stoi jak słup soli i się patrzy . Kontakt wzrokowy tez mnie trochę martwi . Tzn. jak wskazuje na coś palcem to popatrzy, jak jego cis zaciekawi to też wyciąga i mi pokazuje , jak czegoś chce to dopiero gdy nie reaguje wtedy na mnie spojrzy bo tak to stoi np pod lodówka patrzy się na nią i woła amam . Za to jak oglądamy książeczki i nieraz pyta co to to nie patrzy na mnie dopiero jak nie reaguje to się odwróci i spojrzy . Za to jak leży , czy siedzi na nocniku i coś do niego mówię to cały czas patrzy . I ostatnie to mało mówi , ostatnio gdy liczyłam jest to ok 100 słów . Dwa dni temu pare razy zdażyło mu się powiedzieć mamo oć. Poza tym nie ma stereotypowych zachowań , nie boi się zmian , lubi dzieci i się z nimi bawi, często się uśmiecha , gdy my się śmiejemy on też, lubi wygłupy , tulenie , golgotki. Robi akuku, papa, nazywa części ciała , wskazuje większość znanych mu rzeczy na obrazku . Niektóre potrafi nazwać . Naśladuje większość zwierząt . Gdy jest chwalony za coś to ogólnie się cieszy i śmieje wtedy na głos ale nic poza tym .Ogólnie jest spokojnym dzieckiem , nie histeryzuje gdy coś mu się zabroni. Wiele rzeczy można mu wytłumaczyć . Jest się czym niepokoić ?

Odnośnik do komentarza

Nie bój się. Idź sprawdź, jeśli Cię coś niepokoi. Jeśli w poradni masz długie terminy, umów się do dobrego terapeuty SI najpierw.

Mnie przekonały słówa, które usłyszałam od psychiatry- "nie bój się diagnozy. Ona otwiera drzwi, które normalnie byłyby zamknięte."

Niezależnie od diagnozy, terapia, jeśli jest wymagana- im wcześniej wprowadzona, tym lepiej.

Ja wciąż słyszę, że mój syn "nie wygląda na autyzm", a ja zawsze odpowiadam, że nie wiem jakby się potoczyło nasze życie, gdym nie zaczęła diagnozować i pracować z nim tak wcześnie, jak zaczęłam.

Obecnie jest bardzo wiele terapii leczących autyzm: https://karnozyna.com/ Poczytaj sobie o efektach leczenia karnozyną. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...