Skocz do zawartości
Forum

Irygator do zębów


Gość Ciekawa

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może i używacie irygatorów do zębów? Ja jakoś nie jestem specjalnie przekonana co do tego i czy faktycznie tak fajnie działają. Patrzyłam np tutaj: https://www.ceneo.pl/Irygatory_do_zebow i niektóre z nich ok, mają super opinie, ale niektóre - jakoś słabe. Czy to zależy od danego irygatora (są lepsze i gorsze??) czy od sposobu użytkowania go przez daną osobę? Ma może ktoś z Was irygator do zębów i się wypowie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Gość banalna222

 Irygator, to urządzenie, które pomaga utrzymać higienę jamy ustnej z wykorzystaniem płynu wystrzeliwanego pod wysokim ciśnieniem w przestrzenie międzyzębowe, nie każdy z niego korzysta, nie każdy też chce go posiadać. Uważam jednak,że warto, mam taki marki Philips, który jest malutki,nie zajmuje zbyt wiele miejsca w łazience, ale za to mam pewność,że odpowiednio dbam o swoją jamę ustną. Strumień dyszy można sobie ustawić, dopasować, uzyskując pojedynczy, podwójny lub nawet potrójny wystrzał strumienia po każdym naciśnięciu przycisku. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie bardzo widzę sens kupowania takiego urządzenia,myślę,że szczoteczka do zębów czy nitka poradzi sobie doskonale.Po co wydawać pieniądze na kolejny gadżet ? Myślę,że regularne wizyty w gabinecie dentystycznym będą bardziej owocne, niż zakup irygatora.

 

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam co prawda ale zastanawiam się ostatnio czy takiego sobie nie kupić. Miałam niedawno problem z dziąsłami i Pani stomatolog zasugerowała, że niedokładnie pozbywam się płytki nazębnej. I nie tylko powstaje mi kamień od tego ale właśnie zaczerwienienie i ból dziąseł. A to nie są przelewki tak naprawdę, na https://doktorortopeda.pl/dlaczego-higiena-jamy-ustnej-jest-tak-wazna/ czytałam, że brak prawidłowej higieny jamy ustnej może mieć wiele konsekwencji dla organizmu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...