Skocz do zawartości
Forum

PRACA DOROSLE ZYCIE


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

muszę się gdzieś wygadać a naprawde nie wiem do kogo mogę się odezwać. Mam 22 lata, skończyłam studia na biznesowym kierunku. Od jakiegos czasu nie moge znalezc pracy, tak mnie to dołuje że od ponad miesiąca nic nie mogę znaleźć, czuje się głupia jakbym nie mogła poradzić sobie z najłatwiejszą praca. Zawsze miałam duże ambicje i przez nie mam problem żeby być zadowoloną z życia. Mam zdiagnozowaną zaawansowaną depresję, nie stać mnie na leczenie i niestety nie mogę nic obecnie w tym kierunku zrobić. Mieszkam w Niemczech i naczyłam się języka komunikatywnie, jednakże dalej mam problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy związanej z obsługą klienta. Nie chce zacząć pracy w magazynach itp bo wiem że tam utknę i będę czuć się skazana na taką prace całe życie. Od 16 roku życia pracuje w róznych pracach i nigdy nie miałam takiego problemu.  Jestem już bliżej myśli poddania się z tym wszystkim niż dalszego walczenia o swoją karierę. Ukończenie uniwersytetu nic mi nie dało, żadne staże, prace po moim kierunku nie są akceptowane przez przedsiębiorców. Co ja mówie o stażach, restuatacje, hotele też się nie odzywają.  Mam dobre CV i wiele chęci, ale zaczynam się poddawać. Od dwóch tygodni jem makaron z sosem jako jeden posiłek w ciagu dnia bo boję się ze nie zostanie mi nic na następny dzień. Wiem, usłysze pewnie ze jestem młoda i trzeba wziąć się w garść, ja wiem też bym chciała ale mój wewnętrzny krytyk tak mną miata że nie jestemw stanie. Naprawde nie mam z kim o tym porozmawiać, bo słyszę że jestem po prostu leniwa. Ja uwielbiam pracować ,naprawdę, tylko mnie to przerasta. Chodzę na dni próbne, daje z siebie wszystko i dostaje odmowy. To juz chyba jakiś pech. Ja naprawdę potrzebuje chociaż ten cień nadziei. 

Odnośnik do komentarza

No cóż teraz to już kwestia być albo nie być. Więc wziąłbym byle jaką pracę aby nie być do tyłu z kasą.

Wiadomo chyba że większość prac która nie jest dla jeleni rozchodzi się po znajomości ? Więc niestety musisz szukać z nadzieją ze w końcu znajdziesz. Jak nie chcesz utknąć to chodź do prac na okres 3 miesięcy do 6 miesięcy, jeżeli nie ma perspektyw na awans idź dalej. Zawsze pieniądze będą a i CV będziesz wypełniać doświadczeniem. To doświadczenie w CV jest akurat bardzo ważne do stanowisk które się nie rozchodzą po znajomości.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Anna napisał:

Hej,

 

muszę się gdzieś wygadać a naprawde nie wiem do kogo mogę się odezwać. Mam 22 lata, skończyłam studia na biznesowym kierunku. Od jakiegos czasu nie moge znalezc pracy, tak mnie to dołuje że od ponad miesiąca nic nie mogę znaleźć, czuje się głupia jakbym nie mogła poradzić sobie z najłatwiejszą praca. Zawsze miałam duże ambicje i przez nie mam problem żeby być zadowoloną z życia. Mam zdiagnozowaną zaawansowaną depresję, nie stać mnie na leczenie i niestety nie mogę nic obecnie w tym kierunku zrobić. Mieszkam w Niemczech i naczyłam się języka komunikatywnie, jednakże dalej mam problem ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy związanej z obsługą klienta. Nie chce zacząć pracy w magazynach itp bo wiem że tam utknę i będę czuć się skazana na taką prace całe życie. Od 16 roku życia pracuje w róznych pracach i nigdy nie miałam takiego problemu.  Jestem już bliżej myśli poddania się z tym wszystkim niż dalszego walczenia o swoją karierę. Ukończenie uniwersytetu nic mi nie dało, żadne staże, prace po moim kierunku nie są akceptowane przez przedsiębiorców. Co ja mówie o stażach, restuatacje, hotele też się nie odzywają.  Mam dobre CV i wiele chęci, ale zaczynam się poddawać. Od dwóch tygodni jem makaron z sosem jako jeden posiłek w ciagu dnia bo boję się ze nie zostanie mi nic na następny dzień. Wiem, usłysze pewnie ze jestem młoda i trzeba wziąć się w garść, ja wiem też bym chciała ale mój wewnętrzny krytyk tak mną miata że nie jestemw stanie. Naprawde nie mam z kim o tym porozmawiać, bo słyszę że jestem po prostu leniwa. Ja uwielbiam pracować ,naprawdę, tylko mnie to przerasta. Chodzę na dni próbne, daje z siebie wszystko i dostaje odmowy. To juz chyba jakiś pech. Ja naprawdę potrzebuje chociaż ten cień nadziei. 

Weź pracę jaka kolwiek w takich pracach też można awansować. Znajomy pracował na magazynie a teraz jest przedstawicielem handlowym. Znajoma zaczynała od kasjerki a potem została kierowniczka. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.09.2022 o 16:58, Gość Anna napisał:

nie stać mnie na leczenie

Leczenie jest na NFZ w Polsce, a w Niemczech nie ma? Jako bezrobotna u nas zapiszesz sie do urzędu pracy, aby mieć ubezpieczenie, następnie zapisz sie do psychiatry, a na wizycie poproś go o skierowanie na terapie. Skoro ktoś Ci depresje zdiagnozował to gdzieś już byłaś. A w Niemczech nie masz takiej możliwości? Może więc trzeba szukać polskich lekarzy i terapeutów online (tez są tacy na NFZ).

W dniu 6.09.2022 o 16:58, Gość Anna napisał:

Ja uwielbiam pracować ,naprawdę, tylko mnie to przerasta. Chodzę na dni próbne, daje z siebie wszystko i dostaje odmowy. To juz chyba jakiś pech. Ja naprawdę potrzebuje chociaż ten cień nadziei. 

Podobno nie ma pecha, to usprawiedliwienia na nasze niepowodzenia ? Ja to widzę tak, że jako osoba w depresji pewnie masz smutne spojrzenie, smętną twarz, chodzisz przygarbiona z opuszczoną głową. Do tego pewnie ton głosu zdradza, że brak Ci energii, wigoru i chęci do życia. Czyli nie wzbudzasz zaufania potencjalnego pracodawcy. Cv masz dobre, ale moze trzeba w nim coś zmienić, poprzestawiać rubryki, cos dodać, coś usunąć, moze nową fotke wkleić. Ja mogę doradzić w sprawie CV bo jestem po kursie aktywnego szukania pracy. Mogłabym tez doradzić w innych kwestiach, ale nie znam realiów w Niemczech. W kraju poleciłabym Ci napisać chwytliwe ogłoszenie o prace w Internecie i dałabym wskazówki jakie to jest  chwytliwe ?  Czy w Niemczech też funkcjonują takie metody poszukiwania pracy? 

W dniu 6.09.2022 o 19:18, Gość Gosc napisał:

Weź pracę jaka kolwiek w takich pracach też można awansować. Znajomy pracował na magazynie a teraz jest przedstawicielem handlowym. Znajoma zaczynała od kasjerki a potem została kierowniczka. 

To też jest prawda. 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Ubiór elegancki czy casualowy? Szpilki, pantofle, czy sneakersy? Jak długa może być przerwa na kawę? Jak zachowywać się we wspólnej jadalni? Czy należy wyciszyć telefon? Jak zwracać się do współpracowników? Przed pierwszym dniem w biurze pojawia się bardzo dużo pytań i wątpliwości. W sieci znalazłam ten poradnik - http://casualism.pl/zaczynasz-prace-w-korporacji-zobacz-o-czym-trzeba-pamietac-pracujac-w-biurze/

Odnośnik do komentarza

Według danych z czerwca 2022 roku najwięcej nowych ofert pracy pojawiło się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz w Łodzi. W jakich branżach najłatwiej znaleźć pracę w tych miastach? Jak dokładnie wygląda sytuacja na tamtejszych rynkach pracy? Porady udało mi się znaleźć w tym artykule - https://ddwloclawek.pl/pl/701_artykuly-sponsorowane/56289_rynek-pracy-w-duzych-miastach-polski.html

Odnośnik do komentarza

Dobrze jest mieć na uwadze aktualne oferty pracy, a szczególnie, gdy poszukujecie lepszych warunków i wynagrodzenia. Dla osób z doświadczeniem to warto sprawdzić oferty w województwie Dolnośląskim na portalu pracy FachPraca, gdzie znajdziecie wiele propozycji od firm w różnych miastach. Warto szukać i składać aplikacje, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie. Powodzenia w poszukiwaniach i życzę samych zawodowych sukcesów. 

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekawa, czy ktoś z Was zdecydował się na pracę zdalną? W sieci można znaleźć o niej wiele opinii - https://pgo24.pl/3-pomysly-na-prace-zdalna/?. Praca zdalna i hybrydowa to nie tylko prosty komfort pracy z domu. Każda grupa odbiorców odnajduje w niej inne atuty, charakterystyczne dla swoich potrzeb. Na przykład, dla osób żyjących w miastach liczących ponad 500 tysięcy mieszkańców, narażonych na korki czy pracujących w odległych dzielnicach, szczególnie ważna jest oszczędność czasu na dojazdach.

Odnośnik do komentarza

 

<p> Zanim się rozpędzimy, warto się najpierw zatrzymać i lepiej poznać swoje potrzeby i naturalne talenty. To zapobiegnie szukaniu pracy na szybko, tylko dla znalezienia pracy, którą potem szybko będziemy zmieniać. Polecam artykuł <a href="https://www.empowerment-coaching.com/post/jak-znaleźć-pomysł-na-siebie">Jak znaleźć pomysł na siebie?</a> </p>

 

Edytowane przez Szczepan
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...