Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku Beta HCG


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rotblumen

Witam, moje cykle trwają zwykle 28-32 dni, ostatnio 29 i 31 dni. W tym cyklu miałam rozciągliwy śluz w dniach 14-17. Rano 17 dnia cyklu zauważyłam ostatni śluz płodny. Nocą 17 dc i rano 18 dc współżyłam, stosując stosunek przerywany. 17 po południu i 18 dc miałam już sucho. W 28 dc 10 dni po stosunku test z porannego moczu wyszedł negatywny, a także test z krwi wyszedł poniżej 0,1. Wiem, że na test z moczu jest trochę za szybko, ale czy test z krwi jest już na 100% pewny?

Odnośnik do komentarza
Gość niecierpliwa.ola

Mam pytanie do ekserta bo nie moge sobie poradzic z tym obliczniami dotyczacymi okresu. 21-25 maja mialam okres, 28 współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia. Z moich obliczeń wynika że owulacja powinna nastapić ok.3 czerwca? 12 czerwca wykonałam test ciążowy z krwi na B-hcg, który dał negatywny wynik(B hcg<0,1). Czy mogę uznać ze nie jestem w ciąży? Bardzo proszę lekarza o szybką odpowiedz, będę wdzięczna. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam...
Zrobiłam ostatnio badanie beta. Chciałam aby to było Bhcg a pani w laboratorium zrobiła na HCG wolna podjenostka beta - wynik podany jest 2.03 ng/ml i nie wiem czy to oznacza ciąże czy nie. I w jaki sposób przeliczyć to na mlu/ml? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie..

Mam pytanie , poniewaz nie wiem jak interpretowac wynik beta hgc..
Otoz opisze precyzyjniej..
Ostatnie krwawienie miałam 2 listopada (normalny okres)
Stosunek miał miejsce 9 listopada..o ile mozna to nazwac stosunkiem, raczej peeting..
Miesieczkuje w miare regularnie, cykle ok 28 dni, z tym ze poprzedni z dnia 2 listopada dostałam ok tygodnia wczesniej...na poczatku wrzesnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (brałam je ok 3-4 miesiecy Yazz), zaznaczam iz w ciagu ostatniego roku schudłam ok 30 kg..
Beta hgc zrobiona była 3 grudnia...wynik <1,2, norma w labor. w ktorym ja robiłam wynosila <5 dla kobiet nie bedacych w ciazy, testy ciazowe płytkowe wykonywane-negatywne..<br /> Jakie jest prawdopodobienstwo ciazy i czy powinnam powtorzy beta hgc?
I skoro-w ciazy nie jestem, dlaczego wynik bety mam 1,2 a nie 0?
Jestem kompletnie skołowana po tym ile naczytałam sie w "madrym internecie i na roznych forach o cudownych ciazach"

Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Gość Justine89

Witam,
Dzisiaj robiłam badanie HCG i wynik <1,20 mlU/ml nastepnie sa takie wyniki<br /> opis normy:
Minimum Maksimum
1-10 1,2 225000
11-15 16995,65 225000
16-22 6860,23 225000
23-40 1583,4 65911,38

Dodam jeszcze robilam test i wyszedl pozytywny az 2 razy. Czy ja jestem w ciąży????

Odnośnik do komentarza

z mężem staramy się o dziecko. Współżyłam z mężem 18.12.2012, 19.12.2012 a także 24.12.2012 i 25.12.2012 dodam jeszcze ze miesiączkę miałam 10.12.2012. i do teraz nie mam. Z kolei w laboratorium powiedziały ze negatywny a Pani doktor nie miała czasu w biegu na test popatrzyła i powiedziała pozytywny. Wizytę mam wPoniedziałek sama juz nie wiem co jest grane a ten czas te czekanie.....

BEDE WDZIECZNA ZA ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza

nie jestem lekarzem, i nie chce się przemądrzać, ale jak 2 razy robilas test i wyszły 2 kreseczki to dla mnie byłoby to jasne, nie ma rady poczekaj na badanie ginekologiczne - i koniecznie daj odp bo jestem bardzo ciekawa :) ja juz mam to za soba ale tez staraliśmy sie prawie rok, i wiem że jestes napewno bardzo zniecierpliwiona, Na moje oko NAPEWNO JESTES trzymam kciuki, i pamiętaj daj odp :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...