Skocz do zawartości
Forum

Mój syn wstydzi się dziewczynek


Gość karo85la

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o mojego synka Kubusia chodzi do zerówki i mamy ogromny, problem, ponieważ strasznie wstydzi się dziewczynek. Jest towarzyskim dzieckiem, chętnym do zabawy, bawi się oczywiście z chłopcami, z dziewczynkami tylko wówczas gdy jest większa grupa i nie musi bezpośrednio z nimi rozmawiać i współpracować. Do tej pory nam to z męzem nie przeszkadzało ale teraz zauważyliśmy problem, bo w przyszłym tygodniu w zerówce jest bal gwiazdkowy, dzieci będą tańczyły, będzie można zaśpiewać piosenkę, zaprezentować wiersz itp. Na tyle co znam swoje dziecko, wiem, że Kuba będzie zestresowany i będzie płakał bo z tego co pytałam panią, dzieci mają mini układ, że chłopcy podchodzą do dziewczynek i podają rękę prosząc do tańca - Kubuś nie chciał ćwiczyć prób, unikał a jak już to podchodził i się odwracał. Poprosiłam panią aby nie brał w tym udziału w końcu nie wszystkie dzieci muszą, pani się zgodziła ale teraz z mężem myślimy, że to nie jest dobre, żeby chłopiec tak się wstydził dziewczynek, przecież kiedyś będzie musiał umieć rozmawiać z dziewczynkami!! Co robić??

Odnośnik do komentarza

Witaj Karo85la,
Może synek doznał jakiejś krzywdy od dziewczynki, np. uderzyła go jak był mały i teraz ma uraz??
Proponuję powoli oswajać go do zabawy z dziewczynami. Jeżeli masz jakąś przyjaciółkę lub koleżankę, która ma córeczkę w podobnym wieku, to spotykajcie się na wspólne spacery lub zabawy- może to pozwoli mu powoli przyzwyczaić się do towarzystwa dziewczynek.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...