Skocz do zawartości
Forum

Bol kolana promieniujący do nogi


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest żeby bolala cała noga przez problemy z kolanem?Kolano boli mnie od okolo pół roku.Na poczatku był to bol tylko przy wchodzeniu/schodzemiu po schodach, kucaniu,czy klękaniu,pózniej bolalo już coraz bardziej,nawet w spoczynku.W kolanie coś chrupie kiedy nim  ruszam.Bylam u dwoch  ortopedów- jeden zasugerowal problemy z więzadlem,a drugi rozmiekczenie chrząstki.Żaden z nich jednak nie skierowal mnie na RTG,USG,czy MR.Poniewaz boli mnie coraz bardziej zrobilam prywatnie RTG kolana i umowilam sie prywatnie na rezonans.RTG nic nie pokazalo (nie bylam z wynikiem u lekaza,ale w opisie brak jakichkolwiek nieprawidlosci).Rezonans za tydzien.Martwie sie bardzo,bo od okolo miesiaca boli mnie wlasciwie cala noga od kolana w dół,a czasem(rzadziej) bol promieniuje do uda. Bol jest tępy i silny,pomagaja maści z ibuprofenem,czy diclofenakiem ale tylko na chwile.Mam tez wrazenie ze zaczyna pobolewac mnie druga noga.Do tego skurcze łydek i palców od stóp. Zrobilam profilaktycznie badania krwi: morfologia,CRP,magnez,sód I potas- wszystko w normie.Nie jestem gruba,nie uprawiam zadnych sportow obciazajacych kolana,na nic nie choruje.Co to może być?Do jakiego lekarza iśc,jakie badania zrobic?

Odnośnik do komentarza

Na pewno takiego bólu nie można lekceważyć. Jak będziemy chodzić na chorej nodze więcej i więcej to dolegliwość tylko będzie się pogłębiać zamiast ustępować. Tak samo w przypadku bólu w okolicach pięty, często diagnozowana jest takie schorzenie https://carolina.pl/klinika-ortopedii-i-traumatologii/stopa/pieta-haglunda/ i jego leczenie może kończyć się także operacją - na pewno nie wolno bagatelizować objawów. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...