Skocz do zawartości
Forum

Zapotrzebowanie kaloryczne


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.Mam pewień problem a mianowicie nie wiem jakie jest moje zapotrzebowanie kcal. Od tyg pracuje u taty na budowie jako pomoc murarza( docinam i wrzucam pustaki na rusztowanie,przenoszę rusztowanie) wcześniej rowerem jeździłem. zaczynam pracę od 7 do 15. Chodzi mi też o proporcje makro składników( węgle,białko,tłuszcze) dane:

17 lat

63.5 kg

184 cm wzrostu

 

Odnośnik do komentarza

Bartku, Twoja podstawowa przemiana materii wynosi: 1710 kcal

Aby przytyć, uwzględniając Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinieneś dostarczać organizmowi ok: 3036 kcal

15% białka: 456 kcal = 114g

55% węglowodanów: 1670 kcal = 418g

30% tłuszczu: 911 kcal = 102g

Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualną poradą dietetyczną skontaktuj się z nami Fitpapu możesz również u nas zamówić odpowiednio skompilowaną dietę prosto do domu.

Pozdrowienia ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

 

Uważam, że masz sporą niedowagę. W Twoim wieku pewnie około 2500 tyś kalorii powinno wystarczyć na start. Oczywiście, przy aktywnym trybie życia. Jeżeli nie potrafisz sam sobie wyliczyć kalorii w daniach czy ogólnie - to polecam przejść na catering, gdzie burakdieta.pl dużo Ci ułatwi. W dodatku jest tam bardzo różnorodna oferta więc myślę, że na pewno byś coś znalazł dla siebie. Ja korzystam z paczki sportowej, bo też nie potrafię wyliczyć kalorii i jestem zadowolony ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie chcesz iść do dietetyka lub liczyć tego dokładnie na kalkulatorze to zacznij stopniowo zwiększać ilość kalorii o ok 300-400kcal co miesiąc. Rób to stopniowo z wyczuciem w postaci zdrowego zbilansowanego jedzenia.

Jeśli wejdziesz z 1700 na ponad 3 tyś kalorii bardzo gwałtownie ciało zacznie magazynować tkankę tłuszczową, a Ty będziesz miał mnie energii i nie będziesz się dobrze czuł. 

Wyżej opisane zwiększanie kalorii realizujesz aż waga zacznie rosnąć. Wtedy się zatrzymujesz i patrzysz czy waga ciągle rośnie czy też się stabilizuje. Jeśli jesz "dużo" dobrze sie czujesz, masz mase energii, wysypiasz się to znaczy, że Twój bilans kaloryczny jest na zero i jest adekwatny do Twojej aktywności. To idealny punkt wyjścia do zwiększania masy ciała przez kolejne dodanie 300-400kcal lub zmniejszeniu jeśli komuś zależy na odchudzaniu.

Jeśli nie chcesz iść do dietetyka lub liczyć tego dokładnie na kalkulatorze to zacznij stopniowo zwiększać ilość kalorii o ok 300-400kcal co miesiąc. Rób to stopniowo z wyczuciem w postaci zdrowego zbilansowanego jedzenia.

Jeśli wejdziesz z 1700 na ponad 3 tyś kalorii bardzo gwałtownie ciało zacznie magazynować tkankę tłuszczową, a Ty będziesz miał mnie energii i nie będziesz się dobrze czuł. 

Wyżej opisane zwiększanie kalorii realizujesz aż waga zacznie rosnąć. Wtedy się zatrzymujesz i patrzysz czy waga ciągle rośnie czy też się stabilizuje. Jeśli jesz "dużo" dobrze sie czujesz, masz mase energii, wysypiasz się to znaczy, że Twój bilans kaloryczny jest na zero i jest adekwatny do Twojej aktywności. To idealny punkt wyjścia do zwiększania masy ciała przez kolejne dodanie 300-400kcal lub zmniejszeniu jeśli komuś zależy na odchudzaniu.

  • Lubię to 1

Trener Personalny w Fit Iron Trenerzy Personalni

Prowadzi sklep ze zdrową żywnością: https://fitironsklep.pl

Odnośnik do komentarza

Początek jest taki sam jak opisałem w poście powyżej. Szukamy bilansu zerowego jedząc coraz więcej stopniowo zwiększając ilość zdrowego jedzenia. Czyili np. o 300kcal co 3-4 tygodnie. Tutaj bardziej istotne będzie aby było to zdrowe jedzenie z odpowiednią ilością białką. 

Dodatkowo bardzo ważny będzie ruch. Jakikolwiek jaki będzie podnosił tętno i budował podstawy kondycji. Wtedy rozkręcamy coraz lepiej metabolizm i przy okazji poprawiamy sylwetkę. Jak dojdziemy do momentu kiedy waga zaczyna odrobine rosnąć zmniejszamy kalorie o 200-300 i mamy bilans zero. Jest to dość długi proces i mało kto ma do niego cierpliwość ale za to bardzo zdrowy i bez żadnych efektów jojo. Trzymamy bilans zero ok 2 miesięcy, dobrze sie czujemy, ćwiczymy, regenerujemy mamy energie, dbamy o sen i wtedy jak ciało czuje, sie bardzo komfortowo znów odejmujemy ok 300-400kcal i wtedy chudniemy.

Pomocne mogą być zdrowe produkty ze sklepu jaki prowadzę z żoną. Jakby ktoś miał chęć tam zajrzeć to będzie nam bardzo miło. Pozdrawiam :) Jak coś proszę śmiało pisać chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

https://fitironsklep.pl/Zdrowa-zywnosc.html

 

Trener Personalny w Fit Iron Trenerzy Personalni

Prowadzi sklep ze zdrową żywnością: https://fitironsklep.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...