Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i złe samopoczucie po zjedzeniu banana


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z bananami a dokładniej, że po zjedzeniu nich mam ból brzucha jak i takie złe samopoczucie czasem wymiotować się chce.

Zawsze jadłem te owoce dopiero jakoś na wakacjach pierwszy raz zdarzyły mi się takie objawy zjadłem z 2-3 razy z jakimś odstępem i było zawsze tak samo.

Po tych pięciu miesiącach postanowiłem spróbować bo pomyślałem, że to tylko wtedy tak mi się zdarzało lecz dziś gdy zjadłem banana (oczywiście oba końce ucinam dość dużo) wystąpiły takie właśnie objawy wziąłem tabletkę A*** i brzuch lekko czułem ale nie tak jak na wakacjach gdy ruszyć się nie mogłem bo tak mi ściskało brzuch do tego miałem wtedy jeszcze biegunkę. Teraz tak jak pisałem po zażyciu tabletki przeciw bólowej aż takich drastycznych objawów nie miałem. Tylko leki ból i takie dziwne samopoczucie znudzenie,tak jak bym miał wymiotować zaraz.

Wiecie może Państwo co może mi być? jakieś badania ? tylko jakie ;) ?

Z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

mogą być co najmniej 3 przyczyny: uczulenie/alergia(nabyta); chemia zawarta w bananach ( jak wiemy przybywają one z ciepłych krajów ,są na maxa spryskane, a chemia znajduje się nie tyko na skórze, wnika do wewnątrz- organizm reaguje. Może byc brud (obierając banana możemy bakterie znajdujące się na skórze przenieść ręką na owoc); i wreszcie pasożyty przenoszone na owoc ze skórki (jajka lamblii najczęściej) Badania: na alergeny bananowca (ew. owoców cytrusowych); posiew kału w kierunku lamblii; jeśli to wykluczysz prawdopodobnie twój organizm nie toleruje środków chemicznych. Na marginesie: nigdy nie kupuj lodów " o smakach" ani też "egzotycznych(bananowych, ananasowych itd." Środki jakie są stosowane do nadania smaku i zapachu oraz konserwanty w tych zwłaszcza lodach, są równiez używane do "doprawiania" i konserwacji farb olejnych i lakierów! Sprawdzona sprawa.

Odnośnik do komentarza

Ja też tak mam. Od kilku lat nie mogę jeść bananów, ale nie tylko - ryb, marchwi surowej i papryki. Inne potrawy- smażone, tłuste, słodkie i ogólnie niezdrowe -np. placki ziemniaczane, schabowe, frytki, paczki czy co tam jeszcze - jadam bez problemu.
Lekarz powiedział że to nietolerancja pokarmowa i nie należy jeść tego co szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Gość mateusz222

Dawniej jadłem banany i nic się nie działo a obecnie to podobnie mam ale będąc w Niemczech kupiłem tamtejsze banany i testowo zjadłem i okazało się że nic się nie działo za jakiś czas kupiłem w Polsce to wykręcało mi kichy , hmm być może na niemiecki rynek nie sypią jakieś chemii lub był to inny gatunek .

Odnośnik do komentarza
Gość Prettybad

Słuchajcie, a mi to przeszło!
Dawniej jadłam banany ile chciałam i nic mi nie było. Aż tu jednego lata jak miałam 17 albo 18 lat (pamiętam, że byłam w liceum) często zaczął męczyć mnie uporczywy ból brzucha. Po pewnym czasie się zorientowałam, że zdarza się to zawsze 30-60 minut po zjedzeniu banana.
Prawie nie jadłam bananów przez 8 lub 9 lat bo jak już się odważyłam to zazwyczaj zwijałam się potem z bólu. Na wiosne tego roku trafiłam na ciekawego bloga, tematyka zdrowie, autorka witarianka. Czytam ile to ludzie bananów dziennie wżerają i postanowiłam spróbować te organiczne. Z początku ostrożnie 1/2, 1/3 - niestety boli dalej... aż tu nagle stop... Od ok pół roku nie bolało ani razu, a jem te zwykłe nie organiczne.
Możliwa przyczyna? Nie jestem pewna ale właśnie mi przyszła jedna rzecz do głowy. Również na tymże blogu autorka krzyczy: soja nie do jedzenia! Ja będąc w liceum przezuciłam sie z mleka krowiego na sojowe. Od tej pory zjadałam niemal codziennie rano miske płatków z sojowym. Od czasu do czasu też kotlety. Ale jak to przeczytałam to sie przejełam i je rzuciłam. I było to jakoś na początku lata...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...