Skocz do zawartości
Forum

Przedłużająca się miesiączka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnosnie przedluzajacej sie miesiaczki .Przytocze kilka mozliwe waznych spaw ,przebytych porodow mialam dwa ,nigdy nie bralalm tabletek antykoncepcyjnych, od nie dawna przedluza mi sie miesiaczka trwa juz ponad miesiadz ,nie dawno bylam u ginekologa i zorbilam wszystkie potrzebne badania jak usg i cytologie okazalo sie ze wszystko w porzadku .Ginekolog jednak polecil mi szereg innych badan one rownierz wyszly dobrze ,bralam pewne leki przepisane od ginekologa .Owszem okres sie wyregulowal ale na krutko .Planuje zmienic lekarza nie wiem czy dobrze zrobie ? Chciala bym sie dowiedziec jakie przyczyny moga byc tego przedluzajacego sie okresu ?Prosze w miare szybka odp z gory bardzo dziekuje .

Odnośnik do komentarza

Pierwsza rzecz, jaka przychodzi do głowy to rozregulowane hormony, tylko pytanie, co je właściwie rozregulowało? Może zmieniłaś ostatnio swój styl życia, pracę, może się dużo stresujesz? Może schudłaś? Przytyłaś? Przeprowadziłaś się - zmiana klimatu tez wpływa na miesiączkę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz wątpliwości to zmień lekarza.

Trochę nie rozumiem. To są plamienia czy krwawienia? trochę mi ciężko sobie wyobrazić miesiączkę trwającą tak długo.

Mogę tylko dla uspokojenia dodać że ja miewałam dosyć często plamienia w dni płodne i trochę po nich jak ćwiczyłam intensywnie i zawsze jak jakoś aktywnie spędzam wakacje np chodząc po górach.

Odnośnik do komentarza

Sama nie wiem co dokladnie jest bo jest jedno i drugie ,nie kiedy jak by zwykle plamienia mija dzien nagle zaczyna mnie brzuch bolec dokladnie ten sam bol jaki jest przy miesiaczce i zaczynam obficie krwawic i tak kilka dni potem mija i znowu nasepuje plamienie albo calkiem uspeuje dalej mija dwa dni i od nowa bol brzucha itd i trwa to juz ponad miesiadz .Mozliwe ze przez stres ,nerwy ich mi nie brak ,nie mieszkam tez w Polsce i co jest najbardziej smieszne ze bedac w Polsce szuje sie super nic mi nie dolega bylam na tych wakacjach i miesiaczke mialam regularnie kilkudniowa poprzedzona bolem brzucha i piersiami.Nie wiem nie umiem tego wytlumaczyc pisze jak jest, mialam wrazenie ze moj lekarz tez nie wie co mi dolega .

Odnośnik do komentarza

Więc może być że to zmiana klimatu, może inne ciśnienie. Jak już wspomniałam wcześniej ja miałam tak że pojechałam w góry i byłam tam prawie 2 tygodnie i przez cały czas miałam plamienie, miałam wtedy dni płodne potem już wróciliśmy i przeszło. Z mojej strony mogę ci tylko poradzić żebyś sobie robiła codziennie rano o tej samej porze, przed wstaniem z łóżka, pomiary temperatury i zapisywała je. Tzw metoda termiczna. Jeśli wystąpi skok temperatury i się utrzyma to znaczy że miała miejsce owulacja. Miesiączka jest następstwem owulacji więc powinnaś wiedzieć czy masz owulację i kiedy ona jest w tym całym cyklu. Taki wykres mógłby być przydatny dla lekarza. Chociaż nie wiem dokładnie jakie ci lekarz badania robił.

Odnośnik do komentarza

Kiedys jak mialam okres regularny wsztstko notowalam i mialam naprawde co do dnia bardzo regularnie od kiedy zaczelo sie tak a nie inaczej, przestalam sie orientowac ,nawet nie zapisuje juz niczego .Jestem juz troche tym zmeczona .W kazdym razie bardzo dziekuje za informacje i kazda odp .Zdecydowalam sie wybrac do nowego ginekologa i mam takie pytanko, badania ktore robilam w maju beda wazne jeszcze czy bede musiala okazac sie nowymi badaniami nowemu lekarzowi ?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli krwawisz/plamisz tak długo to możesz mieć anemie, więc ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza i zrobiła badania, bo jakoś to trzeba powstrzymac. Myślę, że nowy lekarz może chcieć nowe badania, bo od maja minęło pół roku i coś się mogło przeciez w tym czasie zmienić.

Odnośnik do komentarza

Witam, moim problemem jest dłuuuuugie krwawienie miesiączkowe, dzis jest 20 dzien.nie dosc ze spóźniła mi sie miesiąc czasu to teraz tak leci i nie przestaje. od kilku lat (5lat) miałam bardzo regularne miesiączki, w styczniu miałam operacje tarczycy, wycieli mi praktycznie całą, choc kawałek został. 2 miesiace po operacji zaczeły mi sie polki z okresem, spoźniał mi sie, ale jak dostałam to normalnie po 4-5dniach sie konczył, a teraz szoookk. Tsh mam w granicy 6, moja endo. powiedziała zebym nadal brała letrox 100, nie zwiekszyła mi dawki, w koncu to lekarz ona wie lepiej........ Tak sie boje. W 12 dniu krwawienia poszłam do ginekologa, on pzrobił mi usg dopochwowe ktore nic nie wykazało, wszystko było w porządku, przepisał mi duphaston(1tabl - 2x dziennie) i exacyl (2tabl- 3x dziennie) po 7 dnich brania leku nic mi nie pomogło, nadal krwawiłam(no moze tylko zmniejszyło) poszłam z powrotem do lekarza w 18 dniu krwawienia , on wypisał mi antykoncepcje Mickrogynon21, dzis bedzie 3 dzien jak wezme tabletke, a krwawienie nie słabnie i nie przechodzi. Matko Boza ja tak sie boje, czemu to tak mi sie dzieje. Kiedys kilka lat temu(7-8 lat emu) mialam podobne sytuacje, ale po przyjeciu leków od lekarza od razu ustepowało krwawienie, a tu teraz niec i nic....boje sie zedostane skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie, ale ja nie chceee nie nie nie, moze sa jeszcze jakies leki, ktore mogły by pomoc??? prosze o odpowiedz i pomoc. Ania

Odnośnik do komentarza
Gość ona1212oooo

Witam mam problem okresem jakieś dwa miesiące temu mój okres trwał 2 tygodnie myslam ze wszystko się unormuje ale teraz dalej jest cos nie tak moje krwawienie na poczatku przez tydzień jest bardzo skąpe a po jakimś tygodniu następuje obfite krwawienie które trwa ok 1,5 tygodnia.Podkresle tylko ze nie biorę żadnych środków antykoncepcyjnych bardzo proszę o pomoc:-)

Odnośnik do komentarza

Mam 23 lata po raz pierwszy w życiu mi się zdarza że już 7 dzień mam miesiaczke . Niepokoi mnie to bo zazwyczaj trwała od 4 do 5 dni . W poniedziałek dostałam i krwawilam do czwartku w piątek rano nic za to wieczorem pojawiło się plamienie jasno różowe rano w sobotę już nie było ale posprzatalam dom i wgl i znów dostałam w niedzielę tak samo było i dziś też  . Niepokoi mnie to strasznie do lekarza mam w poniedziałek.  Dodam że w styczniu robiłam cytologie i dobra jest i badanie też miałam i wszystko dobrze w kwietniu i maju też byłam i wszystko dobrze było.  Dodam jeszcze że staramy się z partnerem o dziecko w piątek właśnie gdy sądziłam że miesiączka mi się skończyła to właśnie kochalismy się fakt faktem okres ten nie był aż bardzo obfity i mam większości cykle regularne . 

Odnośnik do komentarza

Mam 23 lata po raz pierwszy w życiu mi się zdarza że już 7 dzień mam miesiaczke . Niepokoi mnie to bo zazwyczaj trwała od 4 do 5 dni . W poniedziałek dostałam i krwawilam do czwartku w piątek rano nic za to wieczorem pojawiło się plamienie jasno różowe rano w sobotę już nie było ale posprzatalam dom i wgl i znów dostałam w niedzielę tak samo było i dziś też  . Niepokoi mnie to strasznie do lekarza mam w poniedziałek.  Dodam że w styczniu robiłam cytologie i dobra jest i badanie też miałam i wszystko dobrze w kwietniu i maju też byłam i wszystko dobrze było.  Dodam jeszcze że staramy się z partnerem o dziecko w piątek właśnie gdy sądziłam że miesiączka mi się skończyła to właśnie kochalismy się fakt faktem okres ten nie był aż bardzo obfity i mam większości cykle regularne . Dodam jeszcze że mam 2 dzieci i nie dawno się przeprowadziliśmy stres też mnie nie omija ani nerwy .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...