Skocz do zawartości
Forum

Obsesja na punkcie nowej dziewczyny byłego chłopaka


Gość be.perfect

Rekomendowane odpowiedzi

Gość be.perfect

Minęły już sporo czasu odkąd rozstałam się z chłopakiem. Przyczyną rozstania była inna. Krótko mówiąc po 2 latach zostawił mnie dla niej. Okropnie mnie to bolało i boli do dziś. Po rozstaniu okazało się, że spotykał się z nią już od paru miesięcy i ukrywał to przede mną. Powoli odsuwał się ode mnie, nie mieszkaliśmy jeszcze razem (chociaż mieliśmy takie plany) dlatego spotkania zaczynały stawać się coraz rzadsze. Nakryłam ich przez przypadek gdy chciałam jemu zrobić niespodziankę w piątkowy wieczór. Świat mi się zawalił, nie mogłam sobie z tym poradzić i dalej nie mogę. Rozstanie było tak burzliwe , że nie mogę opisac nawet stresu jaki przeszłam (fizycznie strasznie się na mnie to odbiło), tak kochałam swojego faceta, ze mimo tego iż mnie zdradzał chciałam go odzyskać. Lecz rywalizacja z tą kobietą była niemożliwa, dołowała mnie dzień w dzień , rzucając we mnie różnymi obelgami, czułam się najgorsza, nie jestem osobą silną psychicznie, wszystko przyjmowałam przesadnie do siebie. Tak mnie poniżała, aż w końcu zaczęłam wierzyć , że faktycznie jestem gorsza od innych. Kiedy już mój ukochany był jej oficjalnym facetem zwariowałam na jej punkcie, nie wiem czy to obsesja czy nie ale staram się dowiedzieć o niej wszystkiego, co robi teraz ,co robiła wczoraj, śledzę ją, zazdroszczę jej wszystkiego. Dosłownie. Odbija mi kiedy ją widzę albo ich razem. Najgorsze jest to, że przez to nie mam swojego życia, nie daje sobie rady, zawaliłam egzaminy na studiach, nie potrafię się opanować, jestem agresywna, nie spotykam się z ludźmi, wręcz ich nienawidzę. Myślę, że wszyscy są przeciwko mnie, że knują za moimi plecami coś, że każdy chce dla mnie jak najgorzej i że ja jestem najgorsza. Mam strasznie niską samoocenę, boję się wychodzić gdziekolwiek , nawet do sklepu. Wolę leżeć w łóżku, kiedy w nim jestem czuję się bezpiecznie, nikt mnie nie widzi, nikt nie ocenia, mogę wtedy pomarzyć o idealnym życiu. Natomiast kiedy już zaczynam dzień, wstaję i nie myślę o sobie, tylko o obecnej dziewczynie mojego byłego chłopaka. TO CHORE! Ale tak jest… Co ona może w tym czasie robić? , czy są w tej chwili razem? Jeśli ona chodzi na kurs tańca to ja też muszę ,chcę być taka jak ona! Kiedy zobaczyłam ich zdjęcie razem oszalałam , przeglądam je dzień w dzień i ciągle się zastanawiam co ona ma takiego czego ja nie mam. Wiem, że to banalne, że takich osób w mojej sytuacji jest pełno , że to normalne że ludzie się rozstają , z kimkolwiek bliższym o tym rozmawiam są zdania że mi to przejdzie, że czas leczy rany, że znajdę kogoś. Lecz tak nie jest. Nic mnie nie cieszy. Staram się pracować nad sobą ale to jest silniejsze ode mnie. Mogę śmiało powiedzieć , że jest coraz gorzej. Nie mam ochoty już żyć.
CO ROBIĆ?

Odnośnik do komentarza

Skoro wybrał ją a nie Ciebie to naturalne, że się zastanawiasz w czym ona jest lepsza. Niestety tylko pozwoliłas sobie, żeby to zaszło za daleko. Jesli chcesz mieć jakiekolwiek swoje życie to musisz zapomnieć i o tej dziewczynie i o tym facecie. Widac nie byliście sobie pisani. Musisz zająć swoje myśli czyms innym, żeby tyle o tym nie myślec. Może jakieś dodatkowe zajęcia?

Odnośnik do komentarza
Gość be.perfect

Starałam się zająć różnymi rzeczami lecz czuje się za bardzo bezsilna, cały czas mam w głowie to, że czymkolwiek się nie zajmę i tak nie będe lepsza od niej. Obecnie nie jestem w stanie nic ze sobą zrobić , leczę się na depresję ale leki pozwalają mi tylko wyjść na zewnątrz bez żadnego lęku i pozwalają mi zasnąć spokojnie bez natrętnych myśli.

Odnośnik do komentarza

Obsesja o której piszesz wynika prawdopodobnie z tego, że uważasz nową dziewczynę swojego byłego za lepszą od Ciebie. Zakładasz, że na pewno taka jest skoro wybrał ją a nie Ciebie. Dlatego interesujesz się nią, chcesz wiedzieć o niej wszystko, bo chcesz być taka jak ona i robić to co ona, przez to uważasz, że jej dorównasz i chłopak to doceni i wróci. Zastanów się tylko czy faktycznie jesteś gorsza? Bo nikt nie powiedział, że ona jest lepsza i fajniejsza. Ona jest sobą i Ty bądź sobą, nie upodabniaj się do nikogo. Każdy z nas jest inny i to jest właśnie najciekawsze. Akceptuj siebie taką jaka jesteś, bo absolutnie nie jesteś gorsza ani od tamtej ani od innych. Jesteś jedyna i wyjątkowa. Moim zdaniem powinnaś całkowicie przestać się interesować byłym chłopakiem i jego dziewczyna, ponieważ oszukiwali Cię, obrazili - nie warto się nimi przejmować. Niech żyją swoim życiem i Ty też żyj. Skup się na sobie. Nie zaglądaj na portale żeby śledzić ich zdjęcia. Niech to będzie tamat tabu, inaczej będziesz żyła ich życiem a nie swoim i stracisz na tym. Zadbaj o siebie i o swoją przyszłość. Możesz także na ten temat porozmawiać z psychologiem. Rozstania zawsze są bolesne, ale pamiętaj, żeby nie zburzyć tego co do tej pory budowałas przez innych. Skup się na sobie a myśli o nich odepchnij. Za jakiś czas poznasz nowego chłopaka w którym się zakochasz i stworzycie szczęśliwy związek. Nabierz pewności siebie, że taka jaka jesteś, jesteś najwspanialsza. Nikt nie powiedział, że Twój były wybrał lepszą. Skąd wiesz, że ona nie zazdrości Tobie? Na pewno wcześniej Ci zazdrościła i zastanawiała się co Ty w sobie masz. Może chciała się upodobnić do Ciebie aby go odbić? Uwierz w siebie, nie pozwól aby ktoś wprawił Cię w kompleksy. Pokaż, że nie jestes taka jak ona, że masz klase i godnosc, że jesteś wyjątkowa i kulturalna i że ich słowa i to co robią jest Ci obojętne. Zadbaj o siebie i jeśli bardzo przezywasz całą sytuację, porozmawiaj z psychologiem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Przechodziłam podobną sytuację... Szukałam jej w internecie, jej danych, gdzie mieszka, chciałam do niej napisać. Miałam obsesję. Też zastanawiałam, czy jestem gorsza, co ze mną nie tak. Ale wiesz co? To bez sensu. Bo nie wróciliśmy do siebie, zresztą czy chciałabyś być z taką osobą? Nie zachował się wobec Ciebie w porządku, oszukał Cię, czy byłabyś w stanie znów mu zaufać? Nie masz czego im zazdrościć, czy masz pewność, że są szczęśliwi? Cała ta obsesja odbija się tylko na Tobie, na Twoim życiu i zdrowiu. Czy warto? Poświęcać siebie dla niego skoro on nie wykazuje żadnej inicjatywy? Nie możesz myśleć w ten sposób ;) Każdy zasługuje na szczęście, zacznij myśleć o sobie, tak jak on to robi, zobaczysz, że poznasz kogoś, z kim znów poznasz co to jest miłość i szczęście ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Złośliwa

Be perfect a nie uważasz że szkoda życia na coś takiego... co się stało już się nie odstanie i nie ma co sobie życia marnować. Facet zachował się tragicznie i totalnie bez klasy co tylko świadczy o nim, nie o tobie..Nie możesz pozwolić by taki palant zniszczył Ci życie. On nie jest wart ciebie więc daj sobie spokój. Piszesz że chcesz być taka jak tamta - proszę zastanów się czy naprawdę chcesz być tak podła żeby umawiać się z zajętym facetem. Ja wiem wet za wet.. ale to co tamta zrobiła świadczy na jej niekorzyść bo żadna szanująca się kobieta nie będzie odbierać innej jej chłopaka czy męża. Tak więc nie wiem czy jest sens stawać się taka jak ona...

Odnośnik do komentarza

złośliwa - wiem , ze szkoda ale to już nawet nie chodzi o niego. Był moim całym życiem lecz teraz już nie, cały czas dręczy mnie pytanie dlaczego on jest szczęśliwy , nie ma wyrzutów sumienia nie spotkało go nic złego chociaż zrobił tyle złych rzeczy. Chodzi głownie o to ze nie spotkała go zadna kara za to, ja po prostu się odsunęłam bo nie byłam w stanie znieść jej złośliwosci .

Już sama nie wiem co z sobą zrobić

Odnośnik do komentarza

Be.perfect nie można myśleć w takich kategoriach. Do Ciebie też uśmiechnie się słońce ;)
Nie jesteś gorsza, nie staraj się być doskonała. Bądź sobą! Kocha się kogoś całego, z wadami i niedoskonałościami, bo każdy je ma i każdy jest indywidualnością. Jak ja dałam radę, to dasz i Ty ;) Naprawdę wiem co przeżywasz... ale pomyśl o sobie. Przede wszystkim o sobie. Ile spraw możesz przez niego zaprzepaścić... Czy on jest tego wart?

Odnośnik do komentarza

Be.perfect facet, który Cię zdradzał a potem nie szanował, chociażby jako byłej miłości - absolutnie nie zasługuje na to, aby za nim tęsknić. Powinnas się cieszyć, że masz go z głowy i współczuć tej dziewczynie, że teraz ona go ma, bo jak facet raz oszukał i zdradził to jest olbrzymia szansa, że zrobi to ponownie, bo najwyraźniej taką ma naturę. Mówię Ci, że nie masz jej czego zazdrościć. Ty jesteś za to teraz wolna i otwarta i możesz poznać naprawdę wspaniałego faceta, a nie jakiegoś nie wartego Ciebie kretyna, który nie potrafił docenić prawdziwego skarbu. Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Gość Skolovski Nanda

I want to thank you for your help. My wife left me a few months ago and I needed her in my life because I love her very much. I contacted chubygreat when I read about him on Google as he returns the love ones. He assured me and said he would need the things I provided, and within two days of casting my spell, my wife came back to me. Thank you chubygreat. You can contact him with the following details. Chubygreat@gmail.com or Whatsapp 2348165965904

Odnośnik do komentarza
Gość Skolovski Nanda

Chcę ci podziękować za pomoc. Moja żona opuściła mnie kilka miesięcy temu i potrzebowałem jej w życiu, ponieważ bardzo ją kocham. Skontaktowałem się z chubygreat, kiedy poczytałem o nim w Google, jak on zwraca te miłosne. Zapewnił mnie i powiedział, że będzie potrzebował rzeczy, które zapewniłem, i w ciągu dwóch dni po rzuceniu zaklęcia moja żona wróciła do mnie. Dziękuję chubygreat. Możesz skontaktować się z nim, podając następujące dane. Chubygreat@gmail.com lub Whatsapp 2348165965904

Odnośnik do komentarza
Gość MARRIETTA PATRA

I want to thank you for your help. My wife left me a few months ago and I needed her in my life because I love her very much. I contacted chubygreat when I read about him on Google as he returns the love ones. He assured me and said he would need the things I provided, and within two days of casting my spell, my wife came back to me. Thank you chubygreat. You can contact him with the following details. Chubygreat@gmail.com or Whatsapp 2348165965904

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...