Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie pigułki


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Stosuję pigułki Axia, zapomniałam zażyć 17 pigułki z blistra. Tabletkę zdażyłam z 18 h opóźnieniem. Czy istnieje ryzyko zapłodnienia ryzyko, z uwagi na to że za 4 dni rozpoczynam "tydzień bez tabletek" a za 7 dni powinno rozpocząć się krwawienie z odstawienia? 

Odnośnik do komentarza

tabletki naprawdę po kilku- kilkunastu latach powodują skutki uboczne. Można stosować inne metody antykoncepcji, tylko trzeba kontrolowac stale płodność, mi pomaga bardzo monitor płodności Afrodyta Smart z aplikacja na telefon

Odnośnik do komentarza

Powinnaś teraz 7 dni zabezpieczać się dodatkowo. Opóźnienie do 12h jest ok, 18 już może spowodować osłabienie działania tabletek. I nie, tabletki nie są złe i nie muszą wcale powodować skutków ubocznych. Denerwują mnie takie komentarze bo zazwyczaj piszą je dziewczyny które o takiej metodzie antykoncepcyjnej wiedzą tyle ile powiedziały koleżanki. Warto porozmawiać z ginekologiem jeśli się ma jakieś wątpliwości. Nie mniej tabletek nie ma co się obawiać, szczególnie że mamy na rynku te nowej generacji już, drovelis. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...