Skocz do zawartości
Forum

Matka co dzien bardziej mnie dobija


Rekomendowane odpowiedzi

Co myslicie o jej zachowaniu? Moja matka mnie wykańcza. Nie wiem od czego zacząc. Ona nawet nie umie normalnie sie juz do mnie odezwac. Dziwnie sie zachowuje. Zaczne od tego ze zostala z nami sama ok 5 lat temu ojciec pił. Nigdy nam sie nie przelewało. Ale do sedna. Mam wrazenie jakby matka zawsze traktowala mnie jakbym ja była ta najgorsza byla do niczego, do niczego sie nie nadawała. Dosłownie.Wyzywa mnie od gamoni itp.Taka sytuacja ona pracuje w sklepie przychodzi pomagac jej tam taka kolezanka ( do towaru). Zawsze gdy wraca do domu sie przechwala " łee gdyby ta Ania dzis nie byla puste półki by były" jaka to ona nie pomocna. Ona robi za pieniadze. Ale gdy ja przyjde tam matce pomoc (za darmo) to nawet nie potrafi mi podziekowac nic. Juz nawet te pracownice co tam są w tym sklepie bardziej wdzięczne niz moja matka. Kiedys ciotka zaproponowała zebym poszla sobie tam dorabiac. A matka tylko odpowiedziała " ee wiesz  ona tak duzo nie zrobi" . Jest to wcale nie prawda. Matka poprostu uwaza mnie za nieudacznika ktory do niczego sie nie nadaje i sadzi ze obca osoba jest lepsza odemnie. Tak samo miala mi zalatwic prace po znajomosci a ona ze nie, bo ona juz jest pewna na 200% ze nie dam tam rady. Mam starsza siostre z nia normalnie usiadze porozmawia ze mna tego nie robi od lat nie wiem dlaczego. Jak ja probuje to zrobic odpowiada mi tylko jakimis połslowkami i mnie zbywa. Nieraz slyszalam jak z siostra mnie obgadywały wysmiewaly sie ze mnie. Poprostu matka siostre faworyzuje i jestem tego pewna. Mam nieraz chec wynies sie z domu jak najdalej i nigdy tu nie wracac. Ale tak naprawde nie mam gdzie. Jeszcze nie moge. Niedlugo siostra urodzi to wogule bedzie w nia zapatrzona. A mnie traktowac jeszcze gorzej. Ale dobija mnie juz jej zachowanie nieraz płakac sie chce. Nieraz mam wrazenie ze ona mnie nie chce ze jej przeszkadzam. A tak naprawde nikt na swiat sie nie prosi. Nie mam z kim porozmawiac o tym życ sie odechciewa juz.

Odnośnik do komentarza

No niestety rodzinna toksyczność jest najgorsza zwlaszcza jeśli dorastasz więc nie masz wyboru się wyprowadzić, rodzina ma nad tobą kontrole, bo są twoimi opiekunami, rodzinne znęcanie psychiczne w ogóle nie jest rozwiązywane przez sady/policje, kompletnie mają na to wyjebane.

Twoja matka ma cechy narcystyczne i te osoby szukają specjalnie sposobów, żeby ciebie gnębić. Czasami nieważne co byś nie zrobiła ta osoba powie ze i tak złe to zrobiłaś, nie chodzi o to czy coś jest dobrze zrobione tylko chodzi o to, żeby ciebie zgnębić, wiec absolutnie nie możesz zacząć myśleć, że jesteś jakimś przegrywem albo ze cos złe robisz, bo to nie prawda, to tylko zagrywki narcysty, wiem ze łatwo tak powiedzieć, ale musisz przynajmniej być o tym świadoma, bo będziesz zaniżać swoja samo ocenę, a to będzie wpływać na to jak inni cię traktują też i to tez będzie cię zaniżać coraz niżej i to jest takie błędne kolo zaczęte przez twoją matkę.

Najlepszym sposobem na radzenie sobie z takimi osobami to być o tym świadomym, i nie dawać im szans na te zagrywki, czyli dystansowanie się jak najbardziej jest zalecane.

 

Polecałbym się wyprowadzic kiedy tylko możesz, to zobaczysz, jak szybko będziesz w stanie odetchnąć i zmniejszaj kontakt stopniowo aż do momentu komfortu własnego.

 

Polecam ten filmik z napisami sobie włącz myślę ze ci dużo wytłumaczy:

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...