Skocz do zawartości
Forum

Problem z rodzina (ciotka matka ;/) dzieki na czytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to napisac ale postaram sie jak najlepiej zeby było zrozumiałe. Otóż moja rodzina wykańcza mnie juz nerwowo. W tym moja matka. Każdy sie wtrąca w to co nie ma, dogadując przy tym jest to juz nie do zniesienia. Mam ciotke jest to siostra mojej matki jak sie uwzieła na mnie po skonczeniu szkoly-tak mi życ nie daje. Zaznacze ze choruje na padaczke wiec czuje ze zrobila sobie ze mnie ofiare. Z początku nie mogłam znalesc pracy wiadomo łatwo nie jest. Teraz juz mam prace. Tylko przyjeżdzala do naszego domu dogadywała mi ze nic nie robie sobie siedze na matki utrzymaniu. Wydzierała sie na mnie. Probowala dowalic w kazdy sposob. Matke probuje caly czas nastawic przeciwko mnie. Gdy matka jedzie do niej w gosci i wraca juz jest do mnie "wrogo" nastawiona". Ciagle jej gada jakies bzdury na moj temat a ta jej slucha. Sie zachowuje( ta ciotka) jakby to ona mnie utrzymywala itp. Sądze ze ona temu że choruje twierdzi ze jestem nikim. Próbuje mi wejsc na głowe. Mowic mi co mam robic. Ale do mnie nie dzwoni tylko do matki. Były u nas takie sytuacje w rodzinie, że gdy były robione wesela kazdy był proszony tylko nie ja. Nieraz sie boje co sie jeszcze moze zdarzyc. Mam takie mysli, że w przyszlosci chcialabym byc zdala o tej rodziny, z ktorą w sumie i tak prawie nie rozmawiam. Ale mysle ze jakbym chciala zalozyc swoja rodzine to nie moglabym byc w tym miescie, gdzie oni wszyscy tutaj są. Wiem dziwne ale bym sie bała. Gdybym urodziła dziecko to zaraz by bylo ( ze z choroba ktora mam) to mu zrobie krzywde, oni mnie nie widza jako matke itd. Bym czula wiecej strachu niz szczescia juz do tego doprowadzili. Chociaz choroba sie uspokoiła. Wolałabym byc z dala stad chociaz 50 km dla swietego spokoju co sadzicie o tym co napisalam? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2022 o 12:56, Nikaa1207 napisał:

Mam takie mysli, że w przyszlosci chcialabym byc zdala o tej rodziny, z ktorą w sumie i tak prawie nie rozmawiam. Ale mysle ze jakbym chciala zalozyc swoja rodzine to nie moglabym byc w tym miescie, gdzie oni wszyscy tutaj są. Wiem dziwne ale bym sie bała.

To nie jest dziwne. Skoro nie masz dobrych relacji z rodziną ani bliską ani dalszą to nie widzę nic dziwnego w tym, aby sie odizolować. 

W dniu 11.05.2022 o 12:56, Nikaa1207 napisał:

dybym urodziła dziecko to zaraz by bylo ( ze z choroba ktora mam) to mu zrobie krzywde, oni mnie nie widza jako matke itd. Bym czula wiecej strachu niz szczescia juz do tego doprowadzili. Chociaz choroba sie uspokoiła. Wolałabym byc z dala stad chociaz 50 km dla swietego spokoju co sadzicie o tym co napisalam? 

Odniosę sie najpierw do padaczki. Jesteś pewna, że to padaczka a nie nerwica? Z jakiego powodu jest ta padaczka? Masz ja od urodzenia czy przyszła w jakimś okresie życia? Oni Cię nie widzą jako matki, ale żyjesz nie dla nich ale dla siebie i jeśli ty sie widzisz jako matkę i lekarz cię widzi to ich zdanie sie kompletnie nie liczy. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.05.2022 o 21:25, Nikaa1207 napisał:

Padaczke mam od 8 roku życia

Ale czy to na 100% padaczka a nie nerwica, która ma bardzo podobne objawy? Jakie są podstawy tej padaczki? To padaczka pourazowa? Czy miałaś trudne dzieciństwo, nerwowe? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.05.2022 o 18:58, Gość Nikaa1207 napisał:

apewno jest to padaczka miałam robione badania 

Moja mama tez miała badania i stwierdzono padaczkę, a po 30 latach sie dowiedziała, ze to była błędna diagnoza, a to co uważano za ataki padaczki to były ataki nerwicy. Dlatego zapytałam jakie są podstawy tej padaczki? Od czego sie zaczęła, w jakich okolicznościach?  Czy to padaczka pourazowa (są różne rodzaje padaczek)? Czy miałaś trudne dzieciństwo, nerwowe? Bo może trzeba się leczyć na nerwicę a nie padaczkę i wtenczas będą efekty.  

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Nikaa1207
37 minut temu, Javiolla napisał:

Moja mama tez miała badania i stwierdzono padaczkę, a po 30 latach sie dowiedziała, ze to była błędna diagnoza, a to co uważano za ataki padaczki to były ataki nerwicy. Dlatego zapytałam jakie są podstawy tej padaczki? Od czego sie zaczęła, w jakich okolicznościach?  Czy to padaczka pourazowa (są różne rodzaje padaczek)? Czy miałaś trudne dzieciństwo, nerwowe? Bo może trzeba się leczyć na nerwicę a nie padaczkę i wtenczas będą efekty.  

No może było trochę nerwowe już w szkole. Ja mam stwierdzoną skroniową ale ja fakt mam te napady tylko właśnie po silnym stresie bo ot tak też nie dostaje tych napadow...

Odnośnik do komentarza
Gość Nikaa1207
5 minut temu, Gość Nikaa1207 napisał:

No może było trochę nerwowe już w szkole. Ja mam stwierdzoną skroniową ale ja fakt mam te napady tylko właśnie po silnym stresie bo ot tak też nie dostaje tych napadow... Ja i tak myślałam iść już zacząć jakas terapię u psychiatry więc samo by wyszło czy to nie jest nerwica

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.06.2022 o 21:02, Gość Nikaa1207 napisał:

No może było trochę nerwowe już w szkole. Ja mam stwierdzoną skroniową ale ja fakt mam te napady tylko właśnie po silnym stresie bo ot tak też nie dostaje tych  Ja i tak myślałam iść już zacząć jakas terapię u psychiatry więc samo by wyszło czy to nie jest nerwica

A widzisz. Może masz nerwice i powinnaś leczyć się na nerwice (lekami i terapią). Pomyśl o tym.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...