Skocz do zawartości
Forum

Stabilizator kolana


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu boli mnie kolano...jak wstaję z pozycji siedzącej, to "strzela" mi aż miło (a raczej nie miło...). Byłam u lekarza - nie ma wg niego powodów do obaw, ale jednak zalecił abym zakupiła stabilizator na kolano . Niestety, nie polecił jakiegoś konkretnego producenta czy modelu, a ja kompletnie nie mam pojęcia jaki kupić. W internecie jest tego multum - ale co będzie dobre dla mnie? Na co muszę zwrócić uwagę go wybierając??

Odnośnik do komentarza

No na pewno musisz dobrac odpowiedni do swojego rozmiaru - zmierz noge - obwod uda 15 cm nad kolanem i zobacz ile masz cm. W ten sposob dobierzesz odpowiedni dla siebie stabilizator. Dobrze tez kupic taki, ktory bedzie latwo moc zdejmowac - na rzepy sa ok. No i zwroc uwage na to, aby mozna go bylo jednak wyprac - z doswiadczenia wiem, ze przechodzi potem dosc szybko, wiec warto zadbac o to, aby dalo sie go prac.

Odnośnik do komentarza

Hmm ale wiecie, że dobór stabilizatora na kolano zależy od tego, jaki ma się uraz? Są bowiem miękkie, średnie oraz twarde stabilizatory. Lepiej może dopytaj lekarza, aby sobie nie narobić jeszcze jakiś większych problemów, poprzez niewłaściwe dobranie stabilizatora. Aha odnośnie mierzenia - to jak masz obrzęk na kolanie, to oczywiście orteza musi być odpowiednio większa - o tym też trzeba pamiętać!

Odnośnik do komentarza

Jeśli ból kolana spowodowany jest poważnym urazem, to można kupić sobie ortezę na kolano. W ten sposób ból będzie mniejszy, a uraz może szybciej się zagoić. Widziałam, że tutaj są dostępne różne rodzaje stabilizatorów https://megamedic.pl/ortezy-kolana . Ceny są na każdą kieszeń, a jakość jest dobra, bo to specjalistyczny sklep medyczny. Na pewno warto wypróbować ten sposób, żeby sobie ulżyć w bólu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...