Skocz do zawartości
Forum

Nieuczenie dzieci, że życie jest ciężkie to zło


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2022 o 19:54, Gość Magda napisał:

Nieuczenie, że jest trudno, ciężko, niewiele potrzeba aby przegrać, że niewiele trzeba aby dopadła choroba itd. powoduje, że dzieci będą lekkomyślne i...przegrają.

Nie zgadzam się. Moja mama pesymistka całe życie mi wpajała, że życie ciężkie, że ogólnie tragedia we wszystkim. Czy mi to pomogło? Wręcz przeciwnie.... musiałam latami odbudowywać poczucie własnej wartości, które z tej przyczyny wyniosłam domu niskie. Wyszłam z domu rodzinnego bez wiary w siebie, bez perspektyw, bez pogody ducha. Tak więc nie z powodu opisanego wyżej dzieci są lekkomyślne i przegrywają. Lekkomyślność to nieuczenie sie na błędach, a przegrywanie to brak motywacji, ambicji. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość Gość
W dniu 23.04.2022 o 19:54, Gość Magda napisał:

Nieuczenie, że jest trudno, ciężko, niewiele potrzeba aby przegrać, że niewiele trzeba aby dopadła choroba itd. powoduje, że dzieci będą lekkomyślne i...przegrają.

Głupoty gadasz, raz jest ciężkie raz nie. W czym przegrać? Nie rozumiem rozumowania. Z chorobą to się można nawet urodzić i co to ma z lekkomyślnością. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...