Skocz do zawartości
Forum

Kąpiel po stosunku bez zabezpieczenia a możliwość zapłodnienia


Gość inna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny mam do was pytanie.Kochałam się z mężem bez zabezpieczenia w dni płodne,spóścił się we mnie jednak odrazu po tym dokładnie się wykąpałam,Czy jest możliwość że plemniki niedostały się dalej? Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Naprawde nie wiem dlaczego dziwi was to pytanie.Mam 17lat i dopiero zaczynam życie seksualne,nie mam rodziców i nie mam nikogo z kim mogłabym na ten temat pogadać,co dla was wydaje się oczywiste dla mnie stoi pod znakiem zapytania,oprócz tego mam mase pytań na które nie znam odpowiedzi,myślałam że może z wami pogadam ale trudno, dziękuje tym któży bez wyśmiewania odpowiedzieli na moje pytanie:)

Odnośnik do komentarza

Powinnaś na początku zaznaczyć ile masz lat i że nie masz doświadczenia. Zazwyczaj można się spodziewać, że jak ktoś rozpoczął życie seksualne, to jest osobą dojrzałą i wie o co w tym chodzi, tzn. wie jak zbudowany jest układ rozrodczy i jakie warunki musza zostać spełnione, aby doszło do zapłodnienia. Seks bez zabezpieczenia w tym wieku przy takim braku wiedzy jest niesamowicie ryzykowny. Jesli masz pytania, pytaj, bo możesz sobie biedy narobić.

Do zapłodnienia dochodzi nawet gdyby przetrwał tylko jkeden plemnik, a w kropelce spermy jest ich dużo dużo więcej. Poza tym plemniki podczas wytrysku sa dosłownie wstrzelone w Twoje ciało i nie masz żadnej mozliwości je stamtąd wypłukać. Zrób test ciążowy, gdy minie ok. 2 tygodnie od tego stosunku. Pomyśl też lepiej o zabezpieczeniu, niech to będzie chociazby prezerwatywa. tanie i wszędzie dostępne, skutecznośc też nie najgorsza. Poza tym prezerwatywa chroni nie tylko przed ciąża, ale też przed chorobami przenoszonymi droga płciową.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

ciekawe inna - masz 17 lat i masz męża? poza tym co z tego ze rozpoczynasz zycie seksualne biologie w szkole miał kazdy, nic dziwnego ze dziewczyny się śmieją skoro prawie dorosła kobieta takie bzdury wypisuje, proponuje zamiast seksu spedzac wieczor z podrecznikiem do biologii

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Nie mam meza,tak go nazywam a on mnie zona ale to chyba nie Twoja sprawa,bo wszystkie dziewczyny jak zacznają uprawiać seks to są świetnie uśwdomione a jak nie to czytają biologie bo tam najwięcej pisze na ten temat.I przemądrzała ja nie prosiłam o TWOJA opinie,nikt nie każe Ci czytać i odpisywać,właśnie przez takich jak Ty ludziom odechciewa się zadawać pyt na tym forum

Odnośnik do komentarza

Inna nie przejmuj się tymi głupimi uwagami i pytaj o co tylko chcesz ,nikt tu z Ciebie się nie wyśmiewa,normalni ludzie Ci odpowiedza,a Ty karolineks czy jak tam Ci czytaj biologie a nie zasiadasz do forum,dziękujemy za takie pomoce.Inna życzę Ci powodzenia i pozdrawiam,pisz śmiało

Odnośnik do komentarza

Jakby to było takie proste żeby się podmyć czy wysikać to by ludzie nie tracili kasy na antykoncepcję. Co do rady z poczytaniem książki do biologi to nie jest głupia rada. Na internecie można poczytać też o sposobach zabezpieczania się (radzę skorzystać z kilku źródeł bo różnie piszą). Ja się tego wszystkiego uczyłam jeszcze później niz ty i to żaden wstyd.

Odnośnik do komentarza

Ja w Twoim wieku też byłam zielona w tych sprawach ale miałam to szczęście że miałam wspaniałą mame i starszą siostre,miałam mase pytań,być może śmieszniejszych od Twoich na które nie znałam odpowiedzi,teraz jestem na 2 roku biologii,i niezgadzam się z tym że w książkach do biologii są odpowiedzi na nurtujące nas pytania,dlatego nie przejmuj się niemądrymi komentarzami i pytaj śmiało

Odnośnik do komentarza

inna Ty sama sobie przeczysz :D piszesz ze jak dziewczyna zacznie uprawiac seks to sa swietnie uswiadomione - jak widac Ty nie jestes :D
a jak nie to czytają biologię - nadal polecam bo ja juz to wiem :)
nie jestem przemądrzała po prostu padam ze śmiechu i zdziwienia ze praktycznie dorosła kobieta a pytanie rodem z bravo dla 13 latek, jeśli ktoś nie umie znieść krytyki to nie moja wina. odpisuje to co mysle a mysle ze pytanie jest rodem z galerianek tamta jedna też wypłukiwała :D

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...