Skocz do zawartości
Forum

Ogrzewanie


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi podpowiedzieć firmę, która będzie wykonywała instalacje do domu w zakresie przydomowej oczyszczalni ścieków, instalację grzewczą i ciepła wodę użytkową? Jeśli macie pod

tym kątem kogoś sprawdzonego, kto u Was robił taką instalację to dajcie znać jak to wygląda i na co będzie można liczyć jeśli chodzi o takie firmy.

Odnośnik do komentarza

Mam ogrzewanie na pellet. Sprawdza się. Nadal jest bardziej konkurencyjny cenowo niż np. węgiel. Ale trzeba pamiętać, że nie tylko sam system będzie ważny jeśli chodzi o wydajność ogrzewania. Ważna jest też izolacja termiczna budynku lub  termomodernizacja budynku - w przypadku tych już istniejących. Straty ciepła mogą generować ogromne koszty.

Odnośnik do komentarza

 

Certyfikowany montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła wykonuje Arkadiusz Mąka z Poznania i możesz z nim na spokojnie porozmawiać pod numerem 601522095. Cała inwestycja dopasowana do polskiego klimatu. Pełna ocena energetyczna przed sprowadzeniem elementów. Opłacalność uzależniona od warunków, więc ktoś musi obejrzeć, gdzie stoi Twoja nieruchomość, ale generalnie mocno potrafią wpłynąć na optymalizację ustawienia i kwestie poboczne.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę samo ogrzewanie jest niezwykle ważne i ja również jestem zdania, że na dzień dzisiejszy bardzo fajnie również sprawdzają się pompy ciepła. Zresztą udało mi się znaleźć bardzo interesujący wpis https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/wspolczynnik-cop-i-scop-czyli-co-oznacza-sprawnosc-pompy-ciepla/ gdzie świetnie opisano to czym są najważniejsze współczynniki ciepła.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ogrzewanie w domu to zdecydowanie kwestia indywidualna, ale ja zdecydowanie jestem za ogrzewaniem podłogowym. Jeśli chodzi o ogrzewanie Wrocław to bardzo dobrze zrobi wam to firma https://instaltechnik.pl/oferta/pompy-ciepla/ogrzewanie-podlogowe/ . Słyszałam sporo pozytywnych opinii na ich temat, więc warto się zapoznać z ich ofertą i podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza

Kominek jest mało perspektywiczny, bo pewnie niebawem go zakażą i to nie jest opcja do ogrzewania domu, tylko do posiedzenia wieczorem przy winku. Przecież nie będziesz codziennie pół wieczora spędzać na kopanie w kominku, jak masz bezobsługowe ogrzewanie.

Co do pompy to musisz policzyć kiedy się zwróci, ale jak już masz gaz to raczej malo opłacalna inwestycja. I prąd i gaz będzie drożał. Pompę trzeba serwisować, twoja fotowoltaika będzie miała z biegiem lat co raz mniejsza sprawność, a jeszcze istnieje ryzyko że jak sobie sąsiedzi fotowoltaike pomontuja to twoja się będzie odłączać. Pompa to spoko opcja jak jeszcze nie masz kotłowni, ale jak już masz to warto sobie to dobrze policzyć.

Weź pod uwagę ogrzewanie podłogowe za pomocą folii albo mat grzewczych - zerknij sobie na takie instalacje w Leroy Merlin. 

Obecnie mam takie ogrzewanie u siebie w domu i dobrze sie sprawdza. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie gdy ktoś zamierza posiadać pompę ciepła to ja również bardzo istotną sprawą jest to aby mieć wiedzę o tym jak uzyskać dofinansowanie do zakupu pompy ciepła. Tak się składa, że ja niedawno właśnie o tym czytałem w https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/blog/dofinansowanie-do-pompy-ciepla-dowiedz-sie-jak-uzyskac-i-na-co-przeznaczyc-srodki/ więc oczywiście polecam wam zapoznanie się z tym materiałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...