Skocz do zawartości
Forum

Liczenie kalorii nie ma sensu?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałam podpytać panie na diecie czy liczą kalorie bardzo dokładnie? Czy po prostu jecie to co dietetyk Wam rozpisał  i nie odbiegacie od przepisów? 

Spotkałam się z teorią ze restrykcyjne liczenie kalorii i głodzenie się przez to przynosi odwrotny skutek. Że kalorie to pewna wartość, ale trzeba je traktować orientacyjnie. No i sama nie wiem... Liczyć? Nie liczyć?

Odnośnik do komentarza
Gość Magda Lena

Mnie psychodietetyk wyedukował w tym temacie. Licząc kalorie stresujesz siebie i dajesz oragnizmowi odczuć, że czegoś mu zabraknie - no bo coś ograniczasz. Więc restrykcyjne liczenie kalorii powoduje spadek wewnętrznej motywacji i łatwiej się wtedy skusić na inne jedzenie spoza diety np. na batoniki. Dlatego warto trzymać się diety którą masz, ale też wyluzować i nie zadręczać się że zjesz ciut więcej - idź wtedy na spacer na przykład ?

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Magda Lena napisał:

Mnie psychodietetyk wyedukował w tym temacie. Licząc kalorie stresujesz siebie i dajesz oragnizmowi odczuć, że czegoś mu zabraknie - no bo coś ograniczasz. Więc restrykcyjne liczenie kalorii powoduje spadek wewnętrznej motywacji i łatwiej się wtedy skusić na inne jedzenie spoza diety np. na batoniki. Dlatego warto trzymać się diety którą masz, ale też wyluzować i nie zadręczać się że zjesz ciut więcej - idź wtedy na spacer na przykład ?

psychodietetyk? a czemu nie dietetyk? skąd taki wybór?

Odnośnik do komentarza
Gość Magda Lena

Trafiłam na youtubie na konto Magdy o nazwie  Jem co chcę. Bardzo mądrze się wypowiadała i tak trafiłam do niej na konsultację, bo pierwsza jest za free. Nic nie traciłam, wiec byłabym głupia gdybym nie skorzysta

Odnośnik do komentarza

Uważam, że jeśli nie ma sie rozpisanej diety przez dietetyka, to liczenie kalorii jest bardzo istotne na początku wchodzenia w deficyt kaloryczny. Trzeba znać wartość kaloryczną posiłków, bo inaczej łatwo jest przekroczyć zapotrzebowanie i nie będzie efektów. Po kilku miesiącach wchodzi to w krew i już można na oko odmierzać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.02.2022 o 14:46, Gość Magda Lena napisał:

Trafiłam na youtubie na konto Magdy o nazwie  Jem co chcę. Bardzo mądrze się wypowiadała i tak trafiłam do niej na konsultację, bo pierwsza jest za free. Nic nie traciłam, wiec byłabym głupia gdybym nie skorzysta

A wiesz coś o tym kursie/ebooku? Zastanawiam się nad wykupieniem, bo jest niedrogi ale łatwiej byłoby mi podjąć tą decyzję gdybym wiedziała że ktoś z niej korzysta ?

Odnośnik do komentarza
Gość Magda Lena

Tak od tego zaczęłam. Moim zdaniem warto. Jest to bardzo przystępnie pokazane - wszystkie wpadki i problemy z jakimi się mierzymy na diecie. I co nas potrafi złamać w diecie ? Oraz jak temu zapobiec ? i dlatego moim zdaniem warto

Odnośnik do komentarza

dieta jest jak rzucanie palenia, można przestać palić ale łatwo do tego wrócić jeśli nie zna się mechanizmów psychologicznych; liczenie kalorii ma sens ale liczenie ich rozsądnie żeby nie zafiksować się na tym

bo tu w sumie nie tylko o kalorie chodzi jeśli chcesz schudnąć na stałe, a o zmianę myślenia i żywienia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...