Skocz do zawartości
Forum

słodycze sezamowe


Gość Maria871

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria871

Czy słodycze zawierające sezam w składzie są zdrowsze?  Jestem na diecie ale czasem ochota na słodkie mnie przerasta i szuka jakiś zdrowszych zamienników co nie jest takie łatwe ponieważ sporo firm dodaje do słodyczy olej palmowy, który do najzdrowszych niestety nie należy. Znalazłam coś takiego  sezamki skład może ktoś już tego próbował ?  

Odnośnik do komentarza
Gość MarcinGajeckiDIET

Słodycze z sezamem może nie okażą się automatycznie zdrowsze, ale z pewnością mogą być bardziej odżywcze. W ten sposób, poza pustymi kaloriami, do organizmu trafia też trochę białka i wartościowy tłuszcz. Z tym jednak też bywa różnie, bo na poszczególnych etapach produkcji sezam może w wyniku obróbki tracić swoje właściwości. Zamiast tego warto postawić na dobrej jakości półprodukt - sezam na wagę, albo dobrej jakości nierafinowany olej sezamowy. Właściwości odżywcze przygotowanego z nich deseru lub przekąski będą znacznie większe. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że zdrowsze, szczególnie te wykonane ze 100% naturalnego sezamu, bez słodzików sztucznych i konserwantów. Jak lubisz sezam to chałwę pewnie też a taką oryginalną i prawdziwą z Turcji widzę, że można zamówić w sklepie online Halvastore . To jest zdrowy i smaczny przysmak, może być z dodatkami, może być klasyczna. Wszystko zależy już od upodobań. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...