Skocz do zawartości
Forum

Czy to nerwica - zaburzenia lękowe czy psychotyczne?


Gość marta_n1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujące objawy: kiedy nachodzą mnie nerwy np. podczas jazdy samochodem jako pasażer, zatyka mnie w uszach - powietrze, serce zaczyna szybciej bić, przeszkadza mi hałas, dźwięk zwłaszcza powtarzający się np. dźwięk perkusji w piosenkach, przeszkadza mi ruch np. kiedy jadę pociągiem przeszkadza mi mijanie słupów na torach za oknem - wtedy właśnie zatyka mnie w uszach - powietrze, zaciskam zęby. Dodam, że opisane objawy trwają kilkanaście lat a od 2 lat stwierdzono u mnie psychozę - u mnie są to tylko objawy negatywne bez objawów wytwórczych, czyli depresja, obniżony nastrój. Przyjmuję lek Xeplion na psychozę, Ketilept, Euthyrox na niedoczynność tarczycy i Glucophage na podwyższony cukier. Niedoczynność tarczycy i podwyższony cukier pojawiły się w trakcie leczenia Xeplionem i Ketileptem, czyli w ciągu dwóch lat. Czy opisane powyżej objawy to nerwica - zaburzenia lękowe czy objawy psychotyczne? Czy kiedy ma się nerwicę - zaburzenia lękowe to nie można jednocześnie chorować na psychozę? Kobieta, 34 lata

Odnośnik do komentarza

Skoro się leczysz to najlepiej jak spytasz się lekarza prowadzącego. Bo my tu nic za bardzo nie pomożemy, widzę jedynie że masz nerwicę.

Widzę też że Tobie nie chodzi o postawienie diagnozy tylko po prostu chcesz pogadać. Najprawdopodobniej nie masz z kim face to face więc zastępujesz rozmowę pisaniem. Jednak co innego napisać coś w necie a co innego pogadać z kimś twarzą w twarz. Odkąd sama rozmawiam z ludźmi bezpośrednio zaczynam odczuwać w ogromnej mierze jak bardzo jest to niezbędne do funkcjonowania.

Ale na początek zachęcam Cię do sprawdzenia jaką masz osobowość. Oraz do zmiany terapeuty, ze sposobu w jaki piszesz widzę duże prawdopodobieństwo że obecnemu słabo idzie prowadzenie Ciebie. Czy Ty w ogóle masz terapeutę? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...