Skocz do zawartości
Forum

Praca


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc dania

Oni nawet nie pamietaj kto byl w zeszlym tygodniu, a co dopiero rok temu.

I jak chcesz prace to nie mysl czy wypada, tylko idz I zrob wszystko zeby wziely twoje CV. Powiedz cos milego kobiecie ktora tam bedzie, jakis komplement np ze ma ladna bluzke, wtedy ona tez potraktuje cie milo.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Gosc dania napisał:

Oni nawet nie pamietaj kto byl w zeszlym tygodniu, a co dopiero rok temu.

I jak chcesz prace to nie mysl czy wypada, tylko idz I zrob wszystko zeby wziely twoje CV. Powiedz cos milego kobiecie ktora tam bedzie, jakis komplement np ze ma ladna bluzke, wtedy ona tez potraktuje cie milo.

No w sumie tak bo to duzy zaklad produkcyjny gdzie sa normalnie kadry ludzie sie przewijają wiec nie powinna mnie pamietać

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nikaa1207 napisał:

No w sumie tak bo to duzy zaklad produkcyjny gdzie sa normalnie kadry ludzie sie przewijają wiec nie powinna mnie pamietać

A jak pojde z tym CV to jak to najlepiej powiedziec zeby dobrze zabrzmialo "dzien dobry mam pytanie mogła bym zostawic swoje CV"  tylko wydaje mi sie to tak dziwnie bo ogloszenia nie maja inaczej bym powiedziala ze widzialam ze maja ogloszenie na stronie i chcialabym zlozyc cv. Wiem ze potrzebuja pracownikow tam. A nie chce wyjsc na "glupka" ze tak powiem i chociaz dobrze wypasc składajac papiery. Bedzie to moja pierwsza praca

Odnośnik do komentarza
Gość Gosc dania

Dzien dobry, slyszalam ze potrzebujecie ludzi do pracy, chcialam zostawic CV. Jak dali ogloszenie to spodziewaja sie, ze ktos zaaplikuje.

Jak juz sie ktos toba zainteresuje mozna zapytac wiecej, kiedy bedzie interview, o co pytaja, czy kierownik/ czka jest ok. Jesli odpowiedza, serdecznie podziekuj. Zycz milego dnia.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.01.2022 o 18:18, Nikaa1207 napisał:

to wypada iść drugi raz jak potrzebuja teraz sporo pracownikow?

Nawet należy i to znacznie częściej niż raz na rok. Z pewnością nie będzie pamiętać. Pamiętałaby gdybyś regularnie przychodziła co mc.... i tak powinnaś właśnie robić jeśli Ci na pracy zależy. 

W dniu 31.01.2022 o 02:10, Nikaa1207 napisał:

jak pojde z tym CV to jak to najlepiej powiedziec zeby dobrze zabrzmialo "dzien dobry mam pytanie mogła bym zostawic swoje CV"  tylko wydaje mi sie to tak dziwnie bo ogloszenia nie maja inaczej bym powiedziala ze widzialam ze maja ogloszenie na stronie i chcialabym zlozyc cv. Wiem ze potrzebuja pracownikow tam. A nie chce wyjsc na "glupka" ze tak powiem i chociaz dobrze wypasc składajac papiery. Bedzie to moja pierwsza praca

Nie pytaj w ten sposób nigdy bo usłyszysz, że nie możesz zostawić ?  Zadawaj tendencyjne pytania. A najlepiej stwierdzaj fakt z pewnością siebie. "Dzień dobry, komu mogę zostawić moje CV na stanowisko....?" "Dzień dobry, są Państwo dużym zakładem pracy  z pewnością poszukują pracownika więc przyniosłam CV" 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Na wysokość wynagrodzenia umieszczanego w ofercie pracy wpływa wiele czynników – to m.in. poziom wykształcenia i znajomość języków obcych oczekiwany od kandydata, a także charakter samej firmy. Nie bez znaczenia jest też liczba aplikujących, którzy spełniają wszystkie wymagania stawiane przed przyszłym pracownikiem. Wiele ciekawych informacji znalazłam w tym artykule o rynku pracy w Lublinie https://spottedlublin.pl/rynek-pracy-w-lublinie-w-tych-branzach-zarobisz-najwiecej/

Odnośnik do komentarza

Trudno nie zauważyć, że okolice Łodzi doświadczają ostatnio dynamicznego rozwoju. Dostępnych jest sporo atrakcyjnych ofert pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, które wiele mówią o potencjalnym pracodawcy. W tym artykule znalazłam wiele porad na temat tego jak znaleźć pracę w Łodzi - https://tulodz.pl/materialy-partnerskie/praca-w-wojewodztwie-lodzkim-jak-jej-szukac/rhDylmrrk8TF5YD4UsPC

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast chciałabym wam polecić artykuł o tym, jak powinien wyglądać proces onboardingu oraz pierwszy dzień w pracy https://gamfi.com/blog/pierwszy-dzien-w-pracy-jak-ulatwic-pracownikowi-wejscie-do-organizacji/ . Warto zadbać o przywitanie nowego pracownika przez dedykowaną osobę. Buddy, manager czy pracownik z działu HR powinien czekać na nowicjusza już w recepcji.

Odnośnik do komentarza

Praca to również sporo obowiązków po stronie pracownika oraz pracodawcy, niezależnie od zawodu -  https://gastrowiedza.pl/ciekawostki-gastronomiczne/outsourcing-kooperacyjny , z punktu widzenia obu stron, współpraca z firmą, która w imieniu pracodawcy zajmie się naszą obsługą jako pracownika, to ogromna korzyść. Pracodawca, może lepiej skupić się na własnym biznesie, pracownik ma też pewność, że jego sprawy, zawsze są dobrze rozwiązywane i prowadzone. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze można też wykorzystać weekendy na pracę dodatkową, jeśli chcesz poprawić swoją sytuację finansową i na coś uzbierać, bądź po prostu szukasz dodatkowego zajęcia na studiach. Jeśli szukasz konkretnych opcji we Wrocławiu to możesz zajrzeć tutaj  https://fachpraca.pl/oferty-pracy/l/wroc%C5%82aw/et/praca-dodatkowa-weekendowa/ gdzie znajdziesz propozycje z różnych firm oraz branż wszystko zależy co lubisz robić. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...