Skocz do zawartości
Forum

Obowiązki


Gość 070

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem życia codziennego i sam już nie wiem czy robię za dużo, za mało albo nie robię nic co by mogla zauważyć moja kobieta. Mianowicie, robię pranie, suszę i składam do szafy; opróżniam kubeł i wynoszę śmieci; raz na jakiś czas sprzątam przed wejściem do mieszkania, ścieram stół, blat; poprawiam sypialnie po nocy. Jeżdżę na zakupy albo razem jeździmy, ale w mojej inicjatywie leży żeby kupić wodę, ręczniki, papier, płyny. Na koniec zostaje kwestia gotowania, ogólnie posiłków. Robię je bardzo rzadko ale kilka razy zrobiłem i o to moja dziewczyna ciągle się czepia, mówiąc, że nic nie robię, że ona gotowuje a ja nic nie robie, tak jak by nie widziała tamtych rzeczy, których ona nie robi tylko ja. Dodam, że kwestia zmywania naczyń leży po mojej stronie. Jak jej wytłumaczyć albo co zrobić żeby zauważyła, że robię tyle ile mogę, w sumie jak bym gotował to robiłbym prawie wszystko. 

 

Odnośnik do komentarza

Nie zmywaj naczyń. Kup sobie zmywarkę. Zjadaj obiady w fabryce lub na mieście. Jak dalej będzie brykała wywal jej kubeł śmieci na łeb, weź swój plecak i wyjdź. Chyba, ze jesteś cipa i nie masz gdzie iść.  To problem. Ale jest wynajem, hotele, noclegownie i miejsca pod mostami. 

Nie pozwól sobą poniewierać.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość Det. napisał:

Nie zmywaj naczyń. Kup sobie zmywarkę

taa i optykaj sie później z nią, obsługuj ją, kupuj jej jakieś płyny do zmywania, schylaj się po wyjmowanie i wkładanie naczyń, poprawiaj po niej nie domyte tależe

3 godziny temu, Gość Det. napisał:

Zjadaj obiady w fabryce

taa jak do tego służy dom

3 godziny temu, Gość Det. napisał:

weź swój plecak i wyjdź. Chyba, ze jesteś cipa

Czyli oprawca może zostać w domu lub go przejąć, a poszkodowany, ma szukać innego miejsca?

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.01.2022 o 01:50, Gość 070 napisał:

tak jak by nie widziała tamtych rzeczy, których ona nie robi tylko ja.

To przestań je robić i faktycznie nic nie rób. Wtenczas pozna różnice i siłą rzeczy przyzna, że jednak coś robiłeś. Drastyczne, ale skuteczne. Tylko trudno zgadywać jej reakcję na taką sytuację. 

W dniu 23.01.2022 o 01:50, Gość 070 napisał:

Dodam, że kwestia zmywania naczyń leży po mojej stronie.

Kupcie zmywarkę. 

W dniu 23.01.2022 o 01:50, Gość 070 napisał:

Jak jej wytłumaczyć albo co zrobić żeby zauważyła, że robię tyle ile mogę, w sumie jak bym gotował to robiłbym prawie wszystko. 

Powtórzę: przestań to wszystko robić i faktycznie nic nie rób. Wtenczas pozna różnice i siłą rzeczy przyzna, że jednak coś robiłeś. Drastyczne, ale skuteczne. Tylko trudno zgadywać jej reakcję na taką sytuację ?   Jeśli boisz sie jej reakcji na taką szokującą nauczkę, to wypisz jej na kartce w podpunktach wszystko co robisz Ty, a następnie co robi ona. Potem wypisz co powinna robić, aby było po równo, uczciwie i sprawiedliwie. Jednak też strach pomyśleć jaka będzie reakcja, bo kobieta wygląda na trzymającą władzę w domu. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Javiolla napisał:

Kupcie zmywarkę. 

Powtórzę: przestań to wszystko robić i faktycznie nic nie rób. Wtenczas pozna różnice i siłą rzeczy przyzna, że jednak coś robiłeś. Drastyczne, ale skuteczne. Tylko trudno zgadywać jej reakcję na taką sytuację ?   Jeśli boisz sie jej reakcji na taką szokującą nauczkę, to wypisz jej na kartce w podpunktach wszystko co robisz Ty, a następnie co robi ona. Potem wypisz co powinna robić, aby było po równo, uczciwie i sprawiedliwie. Jednak też strach pomyśleć jaka będzie reakcja, bo kobieta wygląda na trzymającą władzę w domu. 

Na zmywarkę nie możemy sobie pozwolić, bo mieszkanie nie jest nasze.

 

Próbowałem to zrobić, ale wtedy w koszu była sterta śmieci, pranie też nie ruszone, a skończyła się czysta bielizna, ręczniki więc siłą rzeczy trzeba było robić to i tamto. Jedynie czego nie ruszyłem to naczyń. Wtedy wielka obraza, że ona gotuje, a ja nie pozmywałem i musiała sama to zrobić bo nie mieliśmy czystych naczyń. 

Kiedyś myślałem o kartce, żeby pisać codziennie kto i co zrobił. Trzeba będzie spróbować tej metody ale wątpię, że zadziała. 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Gosc dania

Wiesz co, ja jestem zwolenniczka zwiazkow partnerskich. Nie mielismy z mezem wyjscia, musielismy dzielic sie obowiazkami, szczegolnie gdy synowie przyszli na swiat a nie mielismy nikogo do pomocy.

Ja bym uciekla z takiego zwiazku, nie podobaloby mi sie ze jedna strona prawie wszystko robi w domu a druga niewiele. To jakby to wygladalo gdybyscie mieli dzieci. Mialbys karmic je piersia? U ciebie nie byloby wyboru co lepsze dla dziecka, tylko od razu butelka, bo ja moze podac kazdy. 

Teraz draznia cie takie rzeczy kiedy jestescie we dwojke, a jakby bylo was wiecej, co wtedy? Przy dzieciach jest wiecej obowiazkow.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.01.2022 o 23:35, Gość 070 napisał:

Trzeba będzie spróbować tej metody ale wątpię, że zadziała. 

A czy czujesz sie kochany ze str. żony? Jak wyglądają Wasze relacje poza tym co napisałeś? Czy pielęgnujecie bliskość? Bo może to jest to co u Was najbardziej NIE działa ? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jest wiele patentów na ułatwienie sobie życia i sprzątanie.

Mycie szyb płynem do spryskiwaczy zamiast płynem do szyb tym standardowym, nie ma smug

Grill myje, po kazdym użyciu, odtłuszczaczem, a zaraz po skończeniu grillowania, jak jest jeszcze ciepły ruszt przecieram go kulka z folii spożywczej, 

wspaniale

 zbiera resztki jedzenia, nie mam problemu z szorowaniem później

Nozyk do czyszczenia indukcji dobry na wiele rzeczy, które nie chca zejść np z szyby piekarnika/kominka/okiennej i nie rysuje powierzchni

Naczynia polecam kupować z jednej serii i znanych firm:

https://bokono.pl/pl/p/Bulionowka-Afrodyta-Lubiana-300-ml-bez-spodka/2060

Nie ma problemu z dokupieniem nowych jesli coś sie zbije.

500_500_productGfx_250db07fd933342f983c3

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...