Skocz do zawartości
Forum

Tolerancja - jest czy jej nie ma


Gość Ciekaw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jak myślicie jest tolerancja wśród ludzi.? Czy ludzie są tolerancyjni do osób np. innej orientacji. Może są tu osoby bi, lub homo które spotkały się z negatywnym nastawieniem, lub wręcz przeciwnie z pozytywnym. Może ktoś ma ochotę jakieś sytuację opowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza

OD  raz  mylisz  dwa  pojęcia  : tolerancja  czyli  przyzwolenie na  coś ,  co niekoniecznie  jest  zgodne  z twoja  filozofia  życiowa  czy  poglądami  ,  a  akceptacja . W mojej  ocenie nie  da  się czegoś  tolerować  pozytywnie. Choc  wiekszosc  osob  wykazuje  dużą  tolerancję   zapewne  z  uwagi  na  to  ze   nie musza  tego akceptować, po  prostu  tak  jest  wygodniej,  a  większość  ludzi   wygodę  stawia  na  pierwszym  miejscu .  Np kościół  katolicki  toleruje  wszystkich  innej  orientacji  sexualnej , jakkolwiek  żadnego z  nich  nie  akceptuje -- oczywiscie  oficjalnie ,ilu  księży  jest  tej  orientacji  to  pewno  tajemnica  poliszynela .

Odnośnik do komentarza

Pewnie że do kościoła się nie chodzi dla księży, chodź tu się zgadamy.? Ale wiesz pomodlić to się mogę zawsze i wszędzie Bóg jest wszędzie. Mogę zrobić znak krzyża i pomodlić się w drodze do pracy. Więc czy to że nie idę do kościoła robi ziemne bezbożnika.? 

Odnośnik do komentarza

Tolerancja dla kobiet napewno jest większa, kobieta to może i zabić i powiedzieć, że broniła sie przed gwałtem, albo oskarżyć o gwałt dla przejęcia majątku, albo poprostu zgwałcić i raczej nikt nie będzie jej karał. Natomiast mężczyzna to ma być jak robot pod potrzeby kobiece, nie może sie ubrać tak czy siak, nie może powiedzieć na kobiete tego czy tamtego, nie może być leniem itd itd.

Odnośnik do komentarza
Gość katoliczka

Ja mam tolerancje dla ludzi innej orientacji, akceptuję ich , ale wiele z nich nie akceptuje nas katolików to chyba powinno być w obydwie strony. Tak samo znam katolików którzy nie są tolerancyjni dla ludzi innej orientacji, religi, czy kraju i tak też być nie powinno.

Odnośnik do komentarza

Ludzie też negatywnie podchodzą do ludzi innej orientacji bo obrazek osób homo przedstawiony przez tv czy internet jest tak a nie inaczej a gdyby poznali jedna czy drugą osobę to by może i zmienili zdanie i to samo jest z kościołem bo każdy mierzy jedną miarą 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...