Skocz do zawartości
Forum

Związek


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wieku te 5 lat różnicy ma duże znaczenie.Za kolejne 5 już niekoniecznie.Rodzicom oczywiście trzeba powiedzieć natomiast dwudziestoletni chłopak ma już inne zapatrywania na życie inne cele i plany niż piętnastolatka.Powiem że swojego doświadczenia .Mój syn w tym wieku chodził z piętnastolatka i trwało to krótko po prostu on miał już kolegów na studiach chodził do pracy a dziewczyna była zazdrosna o pracę o studia ,miała jeszcze dziecinne zachowania i tematy.Oczywiścue z góry nie zakładam że wam nie wyjdzie różnie to bywa ale zawsze ważna jest szczerość z rodzicami w końcu nie jesteś pełnoletnią i mają prawo wiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Musisz porozmawiać z rodzicami najlepiej, abys ich uprzedziła, że chcesz aby poznali twojego chłopaka. 

Fajnie jeśli i jego rodzice mogliby wziąć udział w takim spotkaniu. Niestety może być różnie.

Moja mama (jestem dorosłą kobietą) nie akceptuje mojego o kilka lat młodszego partnera, a oboje już mamy dawno skończone 18 lat.

Ty jesteś bardzo młodziutką dziewczyną i lek rodziców może dotyczyć ciąży, że on Cię skrzywdzić itd.

Odnośnik do komentarza

Chłopak jest dorosły i zadaje się z osobą małoletnią, co wzbudza nie tylko obawy prawne, ale też uzasadnione obawy o ciąże niepełnoletniej. Chłopak w tym wieku ma inne priorytety niż dziewczyna w Twoim wieku. Jako matka nastolatki miałabym poważne wątpliwości co do takiego związku. Po pierwsze bo jesteś bardzo młodziutka i nie chłopak powinien być ważny a nauka. A po drugie w wieku 15 lat jesteś małoletnią i związek z pełnoletnim jest niezgodny z prawem. 

Inna kwestia, że nikt tu na forum nie zna Twoich rodziców i nie powie jak się do nich zwracać, jak im to powiedzieć. Ty znasz ich najlepiej i tylko Ty to wiesz. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...