Skocz do zawartości
Forum

Naderwane więzadło poboczne MCL


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat, jestem kobietą.

1,5 roku temu przy zeskoku z około 20 cm w butach roboczych mocno naderwałam wiezadlo poboczne kolanowe MCL. Miałam źle postawioną diagnozę jako zespół bólu rzepkowo-udowego i nie dano mi skierowania do ortopedy pomimo mojego naciskania na to. Mialam tez fizjoterapię która minimalnie pomogła ale kolano nadal bardzo bolało. 3 miesiące temu (wtedy miałam pierwszą wybłaganą wizytę) ortopeda po zrobieniu rezonansu magnetycznego kolana polecił zrobić operację rekonstrukcji więzadła techniką arciero. Do czasu operacji zmuszona jestem pracować, mam pracę fizyczną.  Ortopeda kazał tylko kupić opaskę na chore kolano do czasu operacji. Mieszkam w Holandii, stąd ten dziwny system leczenia, tak to tu działa niestety a rozpoczęcie leczenia w Polsce było niemożliwe,  gdyż w Holandii nie biorą pod uwagę zagranicznych badań i opinii.

Moje pytania to : Co mogę robić a czego unikać? Czy ta opaska wystarczy ? Czy dźwiganie i ile kg nie przyspieszy powstania zmian zwyrodnieniowych?

Stanie 8 godzin w pracy sprawia ból,  gdy podniosę cokolwiek cięższego niz 7 kg stosując odpowiednią technikę dźwigania to kolano mnie boli i musze siedzieć z wyprostowaną nogą co najmniej godzinę żeby przestało. Biegać mogę max 10 minut potem kilka godzin muszę leżeć,(przez ból) o rowerze mogę zapomnieć oraz o jeździe samochodem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...