Skocz do zawartości
Forum

Gość p...s

Rekomendowane odpowiedzi

Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, najpierw MyWy, teraz od 2 lat Levomine. Jestem już obeznana w temacie, ale koleżanka ostatanio mnie zaskoczyła, że ona robi inaczej w sytuacji brania antybiotyku, więc dla pewności proszę o poradę. Dostałam 3 dniowy antybiotyk, który rozpoczęłam brać w 12 dniu cyklu (brałam go do 14 dnia cyklu). Wiem, że po tym trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni. Więc dodatkowe zabezpieczenie miało hy w do 21 dni cyklu. Ostatani stosunek był w 11 dniu cyklu. Jestem teraz w trakcie 7 dniowej przerwy, dostałam już krwawienie. I tutaj moja koleżanka powiedziała, że źle zrobiłam, bo ona nigdy nie robi przerwy po antybiotyku, bo jest ryzyko owulacji i powinnam wziąć od razu nowe opakowanie tabletek. Teraz to już za późno, bo jestem w trakcie przerwy, ale martwię się o ochronę przed ciąża. Zawsze robiłam tak jak zrobiłam teraz, nawet jeśli brałam antybiotyk w późniejszych dniach cyklu to po prostu używałam dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni, a teraz nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość Inga napisał:

Przy antybiotyku lepiej stosować mechaniczną ochronę, bo niektóre antybiotyki obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Polecam Diafragmę Caya

Ale ja nie o to pytam. Wiem, że trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni po antybiotyku. Ja pytam czy nie robi się przerwy jeśli brało się antybiotyk, bo mojej koleżance tak powiedział ginekolog, mój mówił mi, że tylko dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni i normalnie robić przerwę. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość viki napisał:

Najlepiej jakbyś regularnie kontrolowała cykle i zapisywała, może pomóc ci certyfikowane urządzenie do wyznaczania płodności, np. monitor płodności Afrodyta Smart

Ale po co mi monitor płodności skoro biorę tabletki antykoncepcyjne? Mam aplikacje w telefonie, w której wszystko zapisuję, co więcej miałabym zapisywać w monitorze płodności? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...