Skocz do zawartości
Forum

święta w samotności - wyobrażacie sobie takie?


Gość saltycaramel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość saltycaramel

tak mnie jakoś naszło żeby założyć ten temat z racji tego że zbliżają się święta, no i pomimo że jeszcze nigdy nie obchodziłam sama świąt (no i mam nadzieję, że nigdy nie będę) ale wiem że wielu ludzi tak obchodzi święta - niektórzy dlatego bo po prostu nie mają z kim (co jest smutne) a niektórzy bo po prostu chcą i co więcej chwalą sobie takie "odpoczęcie" w święta - a jak jest z wami? wyobrażacie sobie spędzić święta w samotności? albo święta bez choinki, prezentów itp. ?
wiem że napisałam że nie obchodziłam jeszcze nigdy świąt w samotności (bo to prawda) ale w sumie miałam też raz święta których bardzo nie chciałabym pamiętać :// czasami mam ochotę tak lecieć na święta do ciepłych krajów i wrócić dopiero po albo zostać jeszcze na Sylwestra i wrócić dopiero po nowym roku :) no ale wracając do pytania - wyobrażacie sobie takie święta jak napisałam?

Odnośnik do komentarza
Gość saltycaramel

dodam że od listopada zaczynają się już oczywiście te wszystkie reklamy świąteczne, ten klimat itd. no i pomimo że zawsze kochałam święta to wpędza mnie to często w depresje i jest mi po prostu przykro bo tam zawsze święta wyglądają tak idealnie a mi dalej często w takich momentach nie może wyjść z głowy pewna Wigilia i ogólnie nie tylko Wigilia ale i całe święta dosłownie o których bardzo chciałabym zapomnieć :( boli mnie to jakoś bardzo po prostu... 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Gość saltycaramel napisał:

czasami mam ochotę tak lecieć na święta do ciepłych krajów i wrócić dopiero po albo zostać jeszcze na Sylwestra i wrócić dopiero po nowym roku ?

Nie tylko Ty masz takie marzenia?

Ja nie lubię za bardzo świąt, bez konkretnej przyczyny, bo kojarzą mi się z nic nie robieniem, siedzeniem i jedzeniem?Nigdzie nie można się wybrać, bo wszystko pozamykane, Nie mówię o obecnych pandemicznych latach

Dla mnie to tylko tradycja, nie przywiązuje tak dużej wagi, ja Ty. Przydałoby Ci się trochę wyluzować i nie myśleć o tej traumatycznych świętach. 

A dlaczego niby święta są idealne, nie można raczej tak kategoryzować. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2021 o 21:39, Gość saltycaramel napisał:

a jak jest z wami? wyobrażacie sobie spędzić święta w samotności? albo święta bez choinki, prezentów itp. ?

Tak, wyobrażam sobie. Zaznaczam, że święta w samotności a samemu to różnica. W samotności to takie gdy chcemy z kimś spędzić a czujemy się źle we własnym towarzystwie. Samemu to wtedy gdy jesteśmy sami, ale nam to specjalnie nie przeszkadza. Tak więc pytasz o święta samemu czy w samotności? 

Hmmm choinkę mogę mieć bo zwyczajnie mi się podoba wizualnie ? ale prezenty nie robią na mnie wrażenia.  I tak od lat kupujemy sobie sami co chcemy. 

W dniu 25.11.2021 o 21:39, Gość saltycaramel napisał:

zasami mam ochotę tak lecieć na święta do ciepłych krajów i wrócić dopiero po albo zostać jeszcze na Sylwestra i wrócić dopiero po nowym roku ? n

Wielu tak robi i jeśli naprawdę tego chcą to ok. Wielu zamawia gotowe święta gdzieś w górach, w hotelach. 

W dniu 26.11.2021 o 08:57, Gość saltycaramel napisał:

bo tam zawsze święta wyglądają tak idealnie a mi dalej często w takich momentach nie może wyjść z głowy pewna Wigilia i ogólnie nie tylko Wigilia ale i całe święta dosłownie o których bardzo chciałabym zapomnieć ? boli mnie to jakoś bardzo po prostu... 

Boli bo żyjesz przeszłością. A po co? Domyślam się, że była jakaś trauma i współczuję. Tylko jaki sens ma powracanie do tego przeżycia? Tak serio pytam, czy widzisz w tym jakiś sens? A reklamy... cóż. Podchodź do tego ogólnikowo. Przecież zawsze są piękne reklamy plamy schodzą, pranie wychodzi z pralki wyprasowane, garnki się świecą, kamień znika w sekundę ?  A wiadomo, że to w realu tak nie wygląda ?  Sądzę, że brakuje Ci dystansu, spróbuj go nabrać. 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...