Skocz do zawartości
Forum

Problem z wypróżnianiem bóle brzucha


Gość Mwiedzinski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mwiedzinski

Od jakiegoś czasu mam często bóle/skórze brzucha . Często chodzę do toalety nawet 3 razy pod rząd w ciągu godziny. Dzieje się tak gdy wychodzę z domu np. do pracy. Myślę, że to mogę mieć na tle nerwowym gdyż prawie zawsze przed wyjściem muszę się wypróżnić.  W pracy w pierwszych godzinach mam straszne skórcze i bóle, później już mijają. Czy mogę to mieć na tle nerwowym gdyż często się denerwuje i towarzyszy mi stres . Co jest z moim żołądkiem nie tak? Dodam, że przez 3tyg stosowałem antybiotyki i mam wykrytą przetokę okołoodbytnicza i czeka mnie operacja czy to może mieć coś z tym wspólnego. 

Odnośnik do komentarza

Na moje oko to nic innego, jak IBS czyli zespół jelita drażliwego - miałam to samo. Zaczęłam stosować Scopolan i o dziwo zaczęło działać. Polecam. Zmieniłam też dietę na zdrowszą i lżejszą, to także pomaga. Sporo wiedzy w tym zakresie też czerpałam stąd: https://www.stomia.pl/porady/dieta/dieta-a-nieprzyjemny-zapach-tresci-jelitowej-i-odchodzenie-gazow/ . Teoretycznie jest to strona dla stomików, ale chore jelita to chore jelita. A zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć... 

Odnośnik do komentarza

Mnie to wygląda na powikłania po antybiotyku, biegunka polekowa. Zrobiłabym badania w kierunku zakażenia c. difficile, niestety coraz częściej jest diagnozowana ta bakteria właśnie. A przebieg różny, od ostrego, że lądujesz w szpitalu po taki że nie do końca łatwo postawić diagnozę. W leczeniu stosuję się wankomycynę na przykład. Dużą skuteczność wykazują także przeszczepienia mikrobioty jelitowej, o tym więcej można przeczytać na stronie https://human-biome.com/ . 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...