Skocz do zawartości
Forum

1-dniowy okres


nutela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Zawsze miałam nieregularne i skąpe miesiączki, 4 dni co 40-60 dni. Wczoraj dostałam okres po 31 dniach od poprzedniego, co jak na mnie było dość wcześnie. Wzięłam więc pierwszą tabletkę. Dzisiaj okazało, że okres praktycznie mi się skończył, po jednym dniu, z dniem plamienia wcześniej. Nigdy mi się tak nie zdarzyło. Czy to wina tabletki? Co mam teraz robić, brać tabletki dalej? Czy jestem w takim przypadku chroniona przed ciążą? 

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl
W dniu 24.08.2021 o 19:45, Gość m...1 napisał:

Dzień dobry, Mam 32 lata, moje pytanie dotyczy możliwości bycia w ciąży. W dni okołoowulacyjne współżyłam z mężem (bez zabezpieczenia), było to (teoretycznie, nie robiłam testu na owulację) 5 i 7 sierpnia. Staramy się o dziecko, regularnie współżyjemy - powyższe podałam ze względu na to, że wg. aplikacji/kalendarzyka 6.08 była owulacja. W sobotę 21.08 powinnam dostać okres - zawsze było jak w zegarku. Testy płytkowe negatywne, dzisiaj (24.08) miałam badanie betaHCG - wynik <0,2. Okresu w dalszym ciągu nie mam. Odczuwam czasem delikatny ucisk, kłucie w podbrzuszu, dużo częściej oddaję mocz i jestem senna. Czy jest możliwość, że testy i badanie krwi wykonałam zbyt wcześnie i mogę być w ciąży?

Dobry wieczór,

 Ja bym proponowała udać się do endokrynologa i ustabilizować swoje cykle. Bo te nieregularne cykle są czegoś objawem i trzeba to sprawdzić i wyleczyć. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Robiłam badania hormonów zlecone przez ginekologa i mam lekko podwyższony poziom jednego hormonu wydzielanego przez nadnercza. Tabletki antykoncepcyjne zawierają składnik, który ma wpłynąc na stężenie tego hormonu. 

Moje obawy są o to, czy to tabletka wpłynęła tak na okres, że skończył się po jej wzięciu, czy to po prostu była tylko taka sytuacja w tym miesiącu? I czy mogę współżyć bez obawy o ciążę? 

Odnośnik do komentarza
Gość kobietawpigulce pl
16 minut temu, nutela napisał:

Robiłam badania hormonów zlecone przez ginekologa i mam lekko podwyższony poziom jednego hormonu wydzielanego przez nadnercza. Tabletki antykoncepcyjne zawierają składnik, który ma wpłynąc na stężenie tego hormonu. 

Moje obawy są o to, czy to tabletka wpłynęła tak na okres, że skończył się po jej wzięciu, czy to po prostu była tylko taka sytuacja w tym miesiącu? I czy mogę współżyć bez obawy o ciążę? 

Nie wiem czy ktoś jest w stanie Pani na to odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...