Skocz do zawartości
Forum

Wysięk - płyn w kolanie po urazie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
Doznałam urazu kolana - zostałam zaopatrzona w SOR, gdzie rozpoznano u mnie (zgodnie z kartą informacyjną) "S83 - skręcenie stawu kolanowego prawego". Badanie RTG nie wykazało nieprawidłowości. W karcie informacyjnej odnotowano "bez wysięku" - mimo, że miałam wrażenie, że zbiera mi się coś w kolanie, o czym poinformowałam lekarza, a kolano było opuchnięte. Zalecono mi Traumon żel i kontrolę za 7-10 dni w Poradni Ortopedycznej. W poradni przyszpitalnej (szpitala, w którym zostałam zaopatrzona w SOR) ustalono mi termin kontroli, nie za 10 dni, ale za prawie 2 miesiące (o co nie mam pretensji - takie są realia). Jednak dzień później kolano bardzo, ale to bardzo i to w dziwny sposób opuchło - nazwałabym to obrzęknięciem. Miałam uczucie nieprzyjemnej, bolącej obręczy. Tabletki Ketonal bez recepty (zalecone przez lekarza SOR) przestały działać na ból. Tego dnia (dzień po wizycie w SOR) zostałam przyjęta przez lekarza ortopedę, który ewakuował mi z kolana 50 ml "treści przejrzystej, żółtej bez oczek tłuszczu". Jestem bardzo, ale to bardzo wdzięczna temu lekarzowi, bo poczułam wielką ulgę. Wprawdzie nadal czuję i widzę jakiś wysięk, jednak ten ogromny dyskomfort i dziwny, nieprzyjemny ból minęły. Nie jestem osobą biegającą do SOR i dzień później biegającą do innych lekarzy, ale nie wyobrażam sobie, jak miałabym poradzić sobie z tym wysiękiem i bólem aż 2 miesiące do kontroli. Ot tak, pokrótce moja historia. Chciałabym zapytać o ten wysięk. Czuję, że płyn się nadal zbiera - jednak nie czuję już takiego dyskomfortu jak po wczorajszej wizycie w SOR do momentu ewakuacji płynu. Czy poza żelami ortopedycznymi, jakie mi zalecono Olfen i Lioton 1000 i zimnymi okładami mogę w jakiś sposób zapobiec dodatkowo gromadzeniu się tego płynu? Kiedy pacjent powinien zacząć się niepokoić obrzękiem kolana po urazie? I czy taki "płyn", jeśli jest nieewakuowany i narasta, może poza spowodowaniem dużego obrzęku i nasileniem bólu (tak było u mnie), zrobić jaką krzywdę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...