Skocz do zawarto┼Ťci
Forum
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...
Go┼Ť─ç Marta

Te┼Ťciowa ­čĄŽ

Rekomendowane odpowiedzi

Go┼Ť─ç Marta

Witam potrzebuj─Ö porady , jeste┼Ťmy ma┼é┼╝e┼ästwem od 10 lat mamy synka i .. te┼Ťciow─ů byliby┼Ťmy naprawd─Ö zgodnym ma┼é┼╝e┼ästwem ale niestety ona jest powodem naszych k┼é├│tni niestety teraz sytuacja staj─Ö si─Ö powa┼╝niejsza , "ona" jest cudown─ů babci─ů ale te┼╝ dobrze wychowa┼éa syna niestety ja zabra┼éam jej syna i od tamtej pory jestem najgorsza , nastawia mojego m─Ö┼╝a przeciwko mnie , obrabia mi ty┼éek na ka┼╝dym kroku a sama zawsze czuje si─Ö jak kr├│lowa , wyrz─ůdzi┼éa mi wiele krzywd i b├│lu kt├│rych nie zapomn─Ö przesta┼éam je┼║dzi─ç do rodzinnego domu m─Ö┼╝a ... On je┼║dzi i nie mam z tym problemu to w ko┼äcu jego matka , chc─Ö r├│wnie┼╝ ┼╝eby m├│j synek te┼╝ mia┼é z ni─ů kontakt niestety ona nie rozumie tego ┼╝e je┼╝eli ja tam nie je┼╝d┼╝─Ö to i nie chc─Ö jej widzie─ç w moim domu co jasno jej powiedzia┼éam na co te┼Ťciowa ... M├│wi ┼╝e przyjedzie i stanie na ulicy ┼╝eby z synem porozmawia─ç bo tego jej nie zabroni─Ö, gdy niema mnie w domu a m─ů┼╝ jest , wtedy przyje┼╝d┼╝a a ja poprostu nie chc─Ö ┼╝eby wchodzi┼éa na m├│j teren oczywi┼Ťcie nikt mnie nie rozumie w tym m─ů┼╝ kt├│ry jest za matk─ů co powoduje u nas k┼é├│tnie ... Mam dosy─ç k┼éutni co ┼Ťwi─Öta ┼╝e tam nie je┼╝d┼╝─Ö i martwienia si─Ö o to ┼╝e pod moj─ů nie obecno┼Ť─ç ona jest w moim domu nie potrafi─Ö ju┼╝ przet┼éumaczy─ç m─Ö┼╝owi jak bardzo mi to przeszkadza . Nienawidz─Ö jej , kocham m─Ö┼╝a ale jestem ju┼╝ zm─Öczona ­čśô­čśą

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach
Go┼Ť─ç ka-wa

Odpu┼Ť─ç sobie ten stres zwi─ůzany z jej wizyt─ů, jak Ciebie nie ma, szkoda zdrowia.┬á

Do niej i tak nic nie dociera, wi─Öc nie wymagaj od m─Ö┼╝a, ┼╝eby matki nie wpu┼Ťci┼é do domu, pewnie jedynak, co tak was cz─Östo nachodzi. Nie ma swojego ┼╝ycia, ┼╝yje ┼╝yciem syna, tego nie zmienisz.┬á

Spok├│j w domu wa┼╝nejszy, mo┼╝esz jedynie powiedzie─ç m─Ö┼╝owi, ┼╝eby nie informowa┼é Ci─Ö o jej wizycie i raczej do niej je┼║dzi┼é jak ona chce do was przyjecha─ç. Ale to jego wola, nie powinna┼Ť naciska─ç.┬á

Musisz wiedzie─ç, ┼╝e m─ů┼╝ nie widzi tego tak jak Ty, wi─Öc nie rozumie Twoich odczu─ç. Masz za to dobrego m─Ö┼╝a, co┼Ť za co┼Ť­čśĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Obr─ůczka

Masz synka.B─Ödziesz mia┼éa synow─ů.Ty te┼╝ b─Ödziesz te┼Ťciow─ů.Czy chcia┼éaby┼Ť mie─ç tak─ů synow─ů , jak─ů Ty jeste┼Ť ?Czy chcia┼éaby┼Ť,┼╝eby role si─Ö odwr├│ci┼éy i Tw├│j m─ů┼╝ zachowywa┼é si─Ö wobec Twojej mamy tak,jak Ty wobec jego mamy?Dom to nie jest Tw├│j ,ale Wasz wsp├│lny teren.Nie czy┼ä nikomu,co Tobie niemi┼ée. Nikt z Was nie czuje si─Ö z tym dobrze.Synek uczy si─Ö od doros┼éych. Obie kochacie tego samego m─Ö┼╝czyzn─Ö.R├│┼╝nica polega na tym,┼╝e Ty kochasz mi┼éo┼Ťci─ů ┼╝ony - te┼Ťciowa mi┼éo┼Ťci─ů matczyn─ů.Nie jeste┼Ťcie rywalkami,wi─Öc walka nie ma sensu.Ta kobieta urodzi┼éa Ci m─Ö┼╝a.Syn kocha ┼╝on─Ö,synka i mam─Ö.Synek kocha mam─Ö,tat─Ö i babci─Ö.Ty kochasz m─Ö┼╝a i synka,ale nie mo┼╝e to by─ç mi┼éo┼Ť─ç zaborcza.Te┼Ťciowej kocha─ç nie musisz ,ale poprawne relacje poprawi┼éyby sytuacj─Ö rodzinn─ů.Warto spr├│bowa─ç i na spokojnie porozmawia─ç.Mo┼╝e si─Ö okaza─ç,┼╝e kto┼Ť z Was inaczej widzi ten problem.Tu nie ma miejsca na nienawi┼Ť─ç i walk─Ö.Trzeba p├│j┼Ť─ç na kompromis , ustali─ç zasady i cieszy─ç si─Ö szcz─Ö┼Ťciem rodzinnym.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Marta
7 godzin temu, Go┼Ť─ç Obr─ůczka napisa┼é:

Masz synka.B─Ödziesz mia┼éa synow─ů.Ty te┼╝ b─Ödziesz te┼Ťciow─ů.Czy chcia┼éaby┼Ť mie─ç tak─ů synow─ů , jak─ů Ty jeste┼Ť ?Czy chcia┼éaby┼Ť,┼╝eby role si─Ö odwr├│ci┼éy i Tw├│j m─ů┼╝ zachowywa┼é si─Ö wobec Twojej mamy tak,jak Ty wobec jego mamy?Dom to nie jest Tw├│j ,ale Wasz wsp├│lny teren.Nie czy┼ä nikomu,co Tobie niemi┼ée. Nikt z Was nie czuje si─Ö z tym dobrze.Synek uczy si─Ö od doros┼éych. Obie kochacie tego samego m─Ö┼╝czyzn─Ö.R├│┼╝nica polega na tym,┼╝e Ty kochasz mi┼éo┼Ťci─ů ┼╝ony - te┼Ťciowa mi┼éo┼Ťci─ů matczyn─ů.Nie jeste┼Ťcie rywalkami,wi─Öc walka nie ma sensu.Ta kobieta urodzi┼éa Ci m─Ö┼╝a.Syn kocha ┼╝on─Ö,synka i mam─Ö.Synek kocha mam─Ö,tat─Ö i babci─Ö.Ty kochasz m─Ö┼╝a i synka,ale nie mo┼╝e to by─ç mi┼éo┼Ť─ç zaborcza.Te┼Ťciowej kocha─ç nie musisz ,ale poprawne relacje poprawi┼éyby sytuacj─Ö rodzinn─ů.Warto spr├│bowa─ç i na spokojnie porozmawia─ç.Mo┼╝e si─Ö okaza─ç,┼╝e kto┼Ť z Was inaczej widzi ten problem.Tu nie ma miejsca na nienawi┼Ť─ç i walk─Ö.Trzeba p├│j┼Ť─ç na kompromis , ustali─ç zasady i cieszy─ç si─Ö szcz─Ö┼Ťciem rodzinnym.

Racja tylko ┼╝e ja nic jej nie zrobi┼éam wr─Öcz w przeddzie┼ä naszego ┼Ťlubu musia┼éam do niej wydzwania─ç i b┼éaga─ç ┼╝eby ┼éaskawie przyjecha┼éa na ┼Ťlub syna po kt├│rej z kolei k┼éutni dot. Naszego ┼Ťlubu , naprawd─Ö by┼éo ju┼╝ za du┼╝o takich sytuacji , dawa┼éam jej wiele szans a rozmowa z ni─ů? Ona nie widzi ┼╝adnej swojej winy i ma w czterech literach to o czym do niej m├│wi─Ö .. ta sytuacja niszczy mnie i naprawd─Ö nie mam ju┼╝ na to si┼éy chc─Ö poprostu spokoju, tylko ┼╝e m─ů┼╝ tego nie rozumie .. mam do niej szacunek ale poprostu m├│j dom , m├│j azyl w kt├│rym nie widz─Ö jej.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç ka-wa
3 godziny temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

ta sytuacja niszczy mnie 

Sama widzisz, ┼╝e ta nienawi┼Ť─ç niszczy tylko Ciebie, dlatego jest takie poj─Öcie, jak wybaczenie DLA SIEBIE, czyli, ┼╝eby┼Ť te┼Ťciow─ů traktowa┼éa jak powietrze, czyli, ┼╝eby nie wyzwala┼éa w Tobie z┼éych emocji, a to wszystko dla Twojego komfortu psychicznego.┬á

Jak sama nie dasz rady, bo to jest bardzo trudne, skorzystaj z pomocy terapeuty, warto, dla siebie. 

Jakby┼Ť tu poszuka┼éa, to by┼é taki d┼éugi w─ůtek na temat wybaczania dla siebie, a ekspertk─ů by┼éa Javiolla, jakby┼Ť wesz┼éa na jej profil to pewnie znajdziesz.┬á

A takie te┼Ťciowe trafiaj─ů si─Ö nie tylko Tobie, co wychowuj─ů syna dla siebie, jakby nie zdaj─ůc sobie sprawy, ┼╝e dla innych... Powstaje wtedy chora zazdro┼Ť─ç, nawet o po┼Ťwi─Öcony czas... Ale Ty jej nie zmienisz, wi─Öc zamiast kopa─ç si─Ö z koniem, odpu┼Ť─ç...┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Marta
2 godziny temu, Go┼Ť─ç ka-wa napisa┼é:

Sama widzisz, ┼╝e ta nienawi┼Ť─ç niszczy tylko Ciebie, dlatego jest takie poj─Öcie, jak wybaczenie DLA SIEBIE, czyli, ┼╝eby┼Ť te┼Ťciow─ů traktowa┼éa jak powietrze, czyli, ┼╝eby nie wyzwala┼éa w Tobie z┼éych emocji, a to wszystko dla Twojego komfortu psychicznego.┬á

Jak sama nie dasz rady, bo to jest bardzo trudne, skorzystaj z pomocy terapeuty, warto, dla siebie. 

Jakby┼Ť tu poszuka┼éa, to by┼é taki d┼éugi w─ůtek na temat wybaczania dla siebie, a ekspertk─ů by┼éa Javiolla, jakby┼Ť wesz┼éa na jej profil to pewnie znajdziesz.┬á

A takie te┼Ťciowe trafiaj─ů si─Ö nie tylko Tobie, co wychowuj─ů syna dla siebie, jakby nie zdaj─ůc sobie sprawy, ┼╝e dla innych... Powstaje wtedy chora zazdro┼Ť─ç, nawet o po┼Ťwi─Öcony czas... Ale Ty jej nie zmienisz, wi─Öc zamiast kopa─ç si─Ö z koniem, odpu┼Ť─ç...┬á

Dzi─Ökuj─Ö ÔŁĄ´ŞĆÔŁĄ´ŞĆÔŁĄ´ŞĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 23.07.2021 o 18:01, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

Nienawidz─Ö jej ,

Nienawi┼Ť─ç Ci─Ö niszczy chyba bardziej ni┼╝ ta kobieta. Tak naprawd─Ö najwi─Ökszym problemem nie jest taki cz┼éowiek jak ona, tylko nasze podej┼Ťcie do tego problemu. Nie mo┼╝esz zabroni─ç m─Ö┼╝owi spotyka─ç si─Ö z matk─ů i┬ánie mo┼╝esz odebra─ç dziecku babci. Za to mo┼╝esz si─Ö wyciszy─ç, wybaczy─ç samej sobie niszczycielskiego uczucia, nauczy─ç si─Ö ┼╝y─ç tak by dziecko nie musia┼éo wychowywa─ç si─Ö w nienawistnej atmosferze. To jest mo┼╝liwe ­čÖé┬á

5 godzin temu, Go┼Ť─ç ka-wa napisa┼é:

ekspertk─ů by┼éa Javiolla,

Dzi─Ökuj─Ö, ale obawiam si─Ö, ┼╝e mnie przeceniasz ­čśë┬á

"Twoj─ů rzeczywist─ů i ostateczn─ů prawd─ů jest spos├│b, w jaki prze┼╝ywasz swoje ┼╝ycie, a nie idee, w kt├│re wierzysz"

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Marta
1 godzinę temu, Javiolla napisał:

Nienawi┼Ť─ç Ci─Ö niszczy chyba bardziej ni┼╝ ta kobieta. Tak naprawd─Ö najwi─Ökszym problemem nie jest taki cz┼éowiek jak ona, tylko nasze podej┼Ťcie do tego problemu. Nie mo┼╝esz zabroni─ç m─Ö┼╝owi spotyka─ç si─Ö z matk─ů i┬ánie mo┼╝esz odebra─ç dziecku babci. Za to mo┼╝esz si─Ö wyciszy─ç, wybaczy─ç samej sobie niszczycielskiego uczucia, nauczy─ç si─Ö ┼╝y─ç tak by dziecko nie musia┼éo wychowywa─ç si─Ö w nienawistnej atmosferze. To jest mo┼╝liwe ­čÖé┬á

Dzi─Ökuj─Ö, ale obawiam si─Ö, ┼╝e mnie przeceniasz ­čśë┬á

Hmmm... Szczerze m├│wi─ůc dziwi─Ö si─Ö ┼╝e wszyscy radzicie ┼╝eby wybaczy─ç ola─ç itd. m├│wicie o wybaczeniu sobie , ma┼éo to psychologiczne skoro mam to zaakceptowa─ç i dalej ┼╝y─ç w tej sytuacji jak ju┼╝ pisa┼éam wy┼╝ej nigdy nie za broni─Ö kontaktu mojego m─Ö┼╝a i syna z t─ů kobiet─ů , je┼╝d┼╝─ů ile chc─ů na kilka dni , niemam z tym problemu , mo┼╝e i jestem zawzi─Öta taki ju┼╝ m├│j charakter wiem ┼╝e nie da mi to spokoju gdy ona poczuje si─Ö wygran─ů┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç ka-wa
23 minuty temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

mo┼╝e i jestem zawzi─Öta taki ju┼╝ m├│j charakter

Tak, to du┼╝o zale┼╝y od naszej osobowo┼Ťci i charakteru, ale szkodzisz sobie i warto nad tym popracowa─ç.┬á

24 minuty temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

wiem ┼╝e nie da mi to spokoju gdy ona poczuje si─Ö wygran─ů┬á

Ale co jest miernikiem jej wygranej, nie spotykasz si─Ö z ni─ů, nie widujesz, ┼╝yjcie sobie jak ka┼╝da uwa┼╝a.┬á

Ona te┼╝ wida─ç jest zawzi─Öta i b─Ödzieci─Ö do ko┼äca ┼╝ycia walczy─ç? Kto na tym zyska. Nikt. Kto┼Ť powinien by─ç m─ůdrzejszy, czyli Ty, bo te┼Ťciowa ju┼╝ nie zm─ůdrzeje.┬á

Ona tak wychowa┼éa syna, ┼╝e nic jej nie powie w poprzek i tego nie zmienisz, po co ona was odwiedza, skoro syn mo┼╝e j─ů, ale nie, ma tak┬á by─ç jak ona chce, bo to przecie┼╝ matka powina by─ç najwa┼╝niejsza, ona mu to wpoi┼éa i na pewno on ┼║le si─Ö czuje, jak na ni─ů naskakujesz, jest maminsynkiem i tego nie zmienisz.┬á

Drugi, jakby miał jaja, to by matkę i Ciebie ustawił do pionu, ustalił zasady, ale ma widać taki ugodowy charakter, że obydwie po nim jeżdzicie, a on miota się między młotem i kowadłem... 

A Ty chcesz mu zrobi─ç krzywd─Ö /tak on to odbiera/ i por├│┼╝ni─ç go z matk─ů, nie da si─Ö.┬á

Ta walka jedynie mo┼╝e przynie┼Ť─ç to, ┼╝e b─Ödzieci─Ö z m─Ö┼╝em coraz bardziej si─Ö oddala─ç, a┼╝ dojdzie do rozwodu i wtedy te┼Ťciowa wygra, bo odzyska syna w ca┼éo┼Ťci­čśŤ┬á

Ty by┼Ť chcia┼éa, ┼╝eby m─ů┼╝ Ci─Ö zrozumia┼é, a nie chcesz zrozumie─ç jego, ale tak bywa w r├│┼╝nych sprawach ma┼é┼╝e┼äskich, bo to jest trudne, wi─Öc nie dziwi.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç ka-wa
23 minuty temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

mo┼╝e i jestem zawzi─Öta taki ju┼╝ m├│j charakter

Tak, to du┼╝o zale┼╝y od naszej osobowo┼Ťci i charakteru, ale szkodzisz sobie i warto nad tym popracowa─ç.┬á

24 minuty temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

wiem ┼╝e nie da mi to spokoju gdy ona poczuje si─Ö wygran─ů┬á

Ale co jest miernikiem jej wygranej, nie spotykasz si─Ö z ni─ů, nie widujesz, ┼╝yjcie sobie jak ka┼╝da uwa┼╝a.┬á

Ona te┼╝ wida─ç jest zawzi─Öta i b─Ödzieci─Ö do ko┼äca ┼╝ycia walczy─ç? Kto na tym zyska. Nikt. Kto┼Ť powinien by─ç m─ůdrzejszy, czyli Ty, bo te┼Ťciowa ju┼╝ nie zm─ůdrzeje.┬á

Ona tak wychowa┼éa syna, ┼╝e nic jej nie powie w poprzek i tego nie zmienisz, po co ona was odwiedza, skoro syn mo┼╝e j─ů, ale nie, ma tak┬á by─ç jak ona chce, bo to przecie┼╝ matka powina by─ç najwa┼╝niejsza, ona mu to wpoi┼éa i na pewno on ┼║le si─Ö czuje, jak na ni─ů naskakujesz, jest maminsynkiem i tego nie zmienisz.┬á

Drugi, jakby miał jaja, to by matkę i Ciebie ustawił do pionu, ustalił zasady, ale ma widać taki ugodowy charakter, że obydwie po nim jeżdzicie, a on miota się między młotem i kowadłem... 

A Ty chcesz mu zrobi─ç krzywd─Ö /tak on to odbiera/ i por├│┼╝ni─ç go z matk─ů, nie da si─Ö.┬á

Ta walka jedynie mo┼╝e przynie┼Ť─ç to, ┼╝e b─Ödzieci─Ö z m─Ö┼╝em coraz bardziej si─Ö oddala─ç, a┼╝ dojdzie do rozwodu i wtedy te┼Ťciowa wygra, bo odzyska syna w ca┼éo┼Ťci­čśŤ┬á

Ty by┼Ť chcia┼éa, ┼╝eby m─ů┼╝ Ci─Ö zrozumia┼é, a nie chcesz zrozumie─ç jego, ale tak bywa w r├│┼╝nych sprawach ma┼é┼╝e┼äskich, bo to jest trudne, wi─Öc nie dziwi.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
22 godziny temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

mo┼╝e i jestem zawzi─Öta taki ju┼╝ m├│j charakter wiem ┼╝e nie da mi to spokoju gdy ona poczuje si─Ö wygran─ů┬á

Charakter mo┼╝na zmieni─ç, a przynajmniej utemperowa─ç┬á­čśë┬á tylko trzeba tego chcie─ç. Najwyra┼║niej odpowiada Ci taka sytuacja, ┼╝e ┼║le si─Ö czujesz z w┼éasn─ů nienawi┼Ťci─ů, ┼╝e dziecko b─Ödzie wychowywane w takiej "dziwnej" atmosferze. Czujesz nienawi┼Ť─ç do te┼Ťciowej, a za┼éo┼╝─Ö si─Ö, ┼╝e ka┼╝dy po trochu ma win─Ö.┬áPewnie te┼Ťciowa najwi─Öksz─ů lecz zar├│wno Ty (swoj─ů zawzi─Öto┼Ťci─ů), jak i m─ů┼╝ (swoj─ů uleg┼éo┼Ťci─ů) przyczyniacie si─Ö do takiej sytuacji. Dlatego nienawi┼Ť─ç skupiona na jednej osobie jest zwyczajnie bez sensu.┬á

23 godziny temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

mało to psychologiczne skoro mam to zaakceptować i dalej żyć w tej sytuacji

A co wg Ciebie jest psychologiczne?┬á Zaakceptowa─ç nie oznacza pokocha─ç t─Ö sytuacj─Ö. Akceptacja to m.in. spok├│j. Pytanie: czego w og├│le oczekujesz od innych, od siebie i od nas? Co mamy Ci doradzi─ç; jak usun─ů─ç te┼Ťciow─ů z Twojego ┼╝ycia ­čśë ? Zawsze mo┼╝esz si─Ö rozwie┼Ť─ç,┬áale z tego powodu nienawi┼Ť─ç do niej nie minie, a wi─Öc nadal b─Ödzie Ci─Ö to gryz┼éo. Cokolwiek zrobisz lub zrobi Twoja rodzina nadal b─Ödziesz czu─ç nienawi┼Ť─ç. Dlatego namawiam do popracowania nad usuni─Öciem nienawi┼Ťci cho─çby tylko z powodu w┼éasnego spokoju duszy i lepszego samopoczucia. Nie dla tej kobiety, ale dla samej siebie.... je┼Ťli si─Ö szanujesz, zale┼╝y Ci na samej sobie i dbasz o swoj─ů psychik─Ö. Czy to wystarczaj─ůco psychologiczne uzasadnienie?┬á

"Twoj─ů rzeczywist─ů i ostateczn─ů prawd─ů jest spos├│b, w jaki prze┼╝ywasz swoje ┼╝ycie, a nie idee, w kt├│re wierzysz"

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
W dniu 25.07.2021 o 20:08, Javiolla napisał:

Charakter mo┼╝na zmieni─ç, a przynajmniej utemperowa─ç┬á­čśë┬á tylko trzeba tego chcie─ç. Najwyra┼║niej odpowiada Ci taka sytuacja, ┼╝e ┼║le si─Ö czujesz z w┼éasn─ů nienawi┼Ťci─ů, ┼╝e dziecko b─Ödzie wychowywane w takiej "dziwnej" atmosferze. Czujesz nienawi┼Ť─ç do te┼Ťciowej, a za┼éo┼╝─Ö si─Ö, ┼╝e ka┼╝dy po trochu ma win─Ö.┬áPewnie te┼Ťciowa najwi─Öksz─ů lecz zar├│wno Ty (swoj─ů zawzi─Öto┼Ťci─ů), jak i m─ů┼╝ (swoj─ů uleg┼éo┼Ťci─ů) przyczyniacie si─Ö do takiej sytuacji. Dlatego nienawi┼Ť─ç skupiona na jednej osobie jest zwyczajnie bez sensu.┬á

A co wg Ciebie jest psychologiczne?┬á Zaakceptowa─ç nie oznacza pokocha─ç t─Ö sytuacj─Ö. Akceptacja to m.in. spok├│j. Pytanie: czego w og├│le oczekujesz od innych, od siebie i od nas? Co mamy Ci doradzi─ç; jak usun─ů─ç te┼Ťciow─ů z Twojego ┼╝ycia ­čśë ? Zawsze mo┼╝esz si─Ö rozwie┼Ť─ç,┬áale z tego powodu nienawi┼Ť─ç do niej nie minie, a wi─Öc nadal b─Ödzie Ci─Ö to gryz┼éo. Cokolwiek zrobisz lub zrobi Twoja rodzina nadal b─Ödziesz czu─ç nienawi┼Ť─ç. Dlatego namawiam do popracowania nad usuni─Öciem nienawi┼Ťci cho─çby tylko z powodu w┼éasnego spokoju duszy i lepszego samopoczucia. Nie dla tej kobiety, ale dla samej siebie.... je┼Ťli si─Ö szanujesz, zale┼╝y Ci na samej sobie i dbasz o swoj─ů psychik─Ö. Czy to wystarczaj─ůco psychologiczne uzasadnienie?┬á

Javiolla bardzo m─ůdrze napisane. Czasami w┼éasna nienawi┼Ť─ç┬ádo kogo┼Ť niszczy nasze ┼╝ycie, nasz zwi─ůzek nasze relacje. Cz─Östo te┼╝ to s─ů wyolbrzymione problemy.┬á

"wiem ┼╝e nie da mi to spokoju gdy ona poczuje si─Ö wygran─ů ". c├│┼╝ to znaczy??? Czy┼╝by ┬á┼Ťmier─ç te┼Ťciowej zadowoli┼éa by autork─Ö┬áw─ůtku i poczu┼éa by si─Ö w ko┼äcu wygran─ů ? My┼Ťl─Ö Marto, ┼╝e masz wi─Ökszy problem ze sob─ů ni┼╝┬áprzysparza Ci Twoja te┼Ťciowa.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Marta

Masakra najlepiej tylko podsumowa─ç cz┼éowieka ... Skoro szukam pomocy, zrozumienia, raczej staram si─Ö rozwi─ůza─ç problem szkoda tylko ┼╝e nikt dos┼éownie nie potrafi si─Ö wczu─ç chocia┼╝ odrobin─Ö w moj─ů sytuacj─Ö , to tylko internet a nie ┼╝ycie kt├│re mam na co dzie┼ä wi─Öc nie mo┼╝ecie zrozumie─ç.... dzi─Öki za rady ale niestety ┼╝adna nie by┼éa przydatna ­čĄŽ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç ka-wa

Marta, zale┼╝y te┼╝ jak nas odbierasz. My tu g┼é├│wnie piszemy dla Twojego dobra, bo jak sama piszesz wyka┼äcza Ci─Ö t─ů sytuacj─ů.┬á

Ale faktycznie je┼Ťli u Ciebie przewa┼╝a zawzi─Öto┼Ť─ç, ┼╝yjesz w przekonaniu, ┼╝e co┼Ť tym ugrasz dla siebie, to musisz si─Ö przekona─ç na w┼éasnej sk├│rze, czy osi─ůgniesz cel...┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Monika

Szkoda traci─ç energii na rywalizacj─Ö z matk─ů m─Ö┼╝a, lepiej przekierowa─ç j─ů na inne cele. Zachowaj zimn─ů krew i na spokojnie porozmawiaj z m─Ö┼╝em i te┼Ťciow─ů.

Powiedz jej np:, ┼╝e doceniasz to jak dobrze wychowa┼éa syna, jak─ů swietn─ů jest babci─ů dla waszego dziecka czyli to co nam tutaj napisa┼éa┼Ť plus wymie┼ä jej inne zalety. Nie atakuj lecz na spokojnie opisz jej jak Ty widzisz wasze dalsze ralacje, i jak┬á si─Ö czujesz w obecnej sytuacji, ustal granice. Oka┼╝ jej szacunek i tego te┼╝ wymagaj z jej strony. Wiek i pozycja nie t┼éumaczy jej zachowa┼ä.

Tw├│j dom jest Twoj─ů oaz─ů i powinna┼Ť czu─ç si─Ö w nim komfortowo i mie─ç wp┼éyw na to kto w nim bywa. Niestety bez zrozumienia i wsp├│┼épracy ze strony m─Ö┼╝a, b─Ödzie ci─Ö┼╝ko.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç ka-wa
19 minut temu, Go┼Ť─ç Monika napisa┼é:

Powiedz jej np:, ┼╝e doceniasz to jak dobrze wychowa┼éa syna, jak─ů swietn─ů jest babci─ů dla waszego dziecka czyli to co nam tutaj napisa┼éa┼Ť plus wymie┼ä jej inne zalety.┬á

To nawet Marcie by przez gard┼éo nie przesz┼éo i wiadomo, ┼╝e takie lukrowanie te┼Ťciowej zgo┼éa fa┼észywe, by┼éoby tak te┼╝ odebrane. O dogadaniu si─Ö z te┼Ťciow─ů nie ma mowy, chodzi tylko, ┼╝eby sobie nie wchodzi┼éy w drog─Ö.┬á

Wsp├│┼éczuj─Ö te┼╝ m─Ö┼╝owi, matka nadaje na ┼╝on─Ö, ┼╝ona na matk─Ö, a on to wys┼éuchuje, cho─ç ma to na w┼éasne ┼╝yczenie, bo nie potrafi tego uci─ů─ç.

Patrz─ůc na charakter Marty i te┼Ťciowej, nie ma tu ┼╝adnej z┼éotej rady.┬á

To co osiagn─Ö┼éa, czyli nie chce jej ogl─ůda─ç, jest wystarczaj─ůce do zachowania spokoju w rodzinie, bo trzeba te┼╝ patrze─ç na uczucie m─Ö┼╝a jaka by nie by┼éo to jego matka i jego uczucia rani─ů dwie najbli┼╝sze mu kobiety.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Monika
20 minut temu, Go┼Ť─ç ka-wa napisa┼é:

To nawet Marcie by przez gard┼éo nie przesz┼éo i wiadomo, ┼╝e takie lukrowanie te┼Ťciowej zgo┼éa fa┼észywe, by┼éoby tak te┼╝ odebrane.

Tego nie wiemy, nie znamy Marty.

Mog─Ö kogo┼Ť nie lubi─ç i nie ┼╝yczy─ç sobie kontakt├│w, lecz potrafie uczciwie pochwali─ç zalety tej┼╝e osoby.

Wsp├│┼éczuj─Ö te┼╝ m─Ö┼╝owi, matka nadaje na ┼╝on─Ö, ┼╝ona na matk─Ö, a on to wys┼éuchuje, cho─ç ma to na w┼éasne ┼╝yczenie, bo nie potrafi tego uci─ů─ç.

To nie jest bezwolna ofiara, jak dojrza┼é do ma┼é┼╝e┼ästwa to i powinien umie─ç rozwi─ůzywa─ç konflikty. A wygl─ůda na to, ┼╝e jest ciapowaty.

To co osiagn─Ö┼éa, czyli nie chce jej ogl─ůda─ç, jest wystarczaj─ůce do zachowania spokoju w rodzinie, bo trzeba te┼╝ patrze─ç na uczucie m─Ö┼╝a jaka by nie by┼éo to jego matka i jego uczucia rani─ů dwie najbli┼╝sze mu kobiety.┬á

Trzeba patrzeć też na uczucia matki swojego dziecka i jej dobrostan. Próbuje się tutaj demonizować i ugrzeczniać Martę a ona tylko chce mieć kawałek "swojej podłogi" .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Nika

Mnie si─Ö wydaje, ┼╝e Marta chce by─ç┬áwygran─ů w tej sytuacji jak zaznaczy┼éa wcze┼Ťniej┬á ┼╝adne kompromisy nie wchodz─ů w gr─Ö. ┼╗adna jej odpowied┼║┬ánie usatysfakcjonowa┼éa chocia┼╝by tak jak pisa┼éa rozs─ůdnie Javiolla. Ona chce po prostu, ┼╝eby te┼Ťciow─ů┬ánajlepiej ukamieniowa─ç a jej przyzna─ç┬áracj─Ö. Prawda jest zawsze po ┼Ťrodku i nie zawsze wg stereotyp├│w te┼Ťciowa jest ta jedz─ů, Cz─Östo bywa tak, ┼╝e synowe s─ů┬ábardziej teraz toksyczne ni┼╝┬ásame te┼Ťciowe niestety.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Monika
18 minut temu, Go┼Ť─ç Nika napisa┼é:

Mnie si─Ö wydaje, ┼╝e Marta chce by─ç┬áwygran─ů w tej sytuacji jak zaznaczy┼éa wcze┼Ťniej┬á ┼╝adne kompromisy nie wchodz─ů w gr─Ö.

Nie manipuluj, bo nigdzie tego nie napisała.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç ka-wa

Mi─Ödzy wierszami idzie wyczyta─ç, ┼╝e ┼╝adne kompromisy nie wchodz─ů w gr─Ö, chodzi tylko o to, ┼╝eby te┼Ťciowa nie odwiedza┼éa syna, nawet pod nieobecno┼Ť─ç Marty.┬á

I w tym punkcie tylko jest obecnie to przeci─ůganie liny i tu tylko zawzi─Öto┼Ť─ç obu stron nie pozwala na kompromis, ale tylko i wy┼é─ůcznie w tej kwestii by┼éby niezb─Ödny, do zachowania spokoju w rodzinie, chocia┼╝ nawet ci─Ö┼╝ko to nazwa─ç kompromisem, bo po prostu jedna strona musi ust─ůpi─ç.┬á

R├│wnie dobrze Marta mog┼éaby nie zwraca─ç uwagi na wizyty te┼Ťciowej pod jej nieobecno┼Ť─ç, te┼Ťciowa te┼╝ mog┼éaby odpu┼Ťci─ç te wizyty, skoro wie, ┼╝e synowa tego nie trawi.┬á

Ale trzeba bra─ç pod uwag─Ö, ┼╝e te┼Ťciowa wychowa┼éa synka dla siebie, uzale┼╝ni┼éa od siebie, nie odci─Ö┼éa p─Öpowiny, wi─Öc nawet nie mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e dobrze wychowa┼éa syna, wr─Öcz odwrotnie. Dlatego ona nie przestanie ┼╝y─ç jego ┼╝yciem i nim rz─ůdzi─ç. ┼╗adna rozmowa niczego tu nie zmieni.┬á

Dlatego Marta powinna odpu┼Ťci─ç kwesti─Ö tych odwiedzin, bo kopie si─Ö z koniem... Albo rozej┼Ť─ç si─Ö z m─Ö┼╝em i odda─ç jej pole... Nie tylko kawa┼éek pod┼éogi, kt├│rej to te┼Ťciowa si─Ö domaga, a nie Marta.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Monika

Mi─Ödzy wierszami idzie wyczyta─ç, ┼╝e ┼╝adne kompromisy nie wchodz─ů w gr─Ö, chodzi tylko o to, ┼╝eby te┼Ťciowa nie odwiedza┼éa syna, nawet pod nieobecno┼Ť─ç Marty.┬á

Tak mo┼╝na,┬á lecz Nika pisa┼éa, ┼╝e Marta to zaznaczy┼éa a to ju┼╝ manipulacja czyj─ů┼Ť wypowiedzi─ů.Okrasi┼éa to frazesem, ┼╝e prawda le┼╝y po┼Ťrodku, wytar┼éa g─Öb─Ö synowymi, porzuca┼éa kamieniami i bay.

I w tym punkcie tylko jest obecnie to przeci─ůganie liny i tu tylko zawzi─Öto┼Ť─ç obu stron nie pozwala na kompromis

Dzi─Öki zawzi─Öto┼Ťci synowej, pani te┼Ťciowa ┼éaskawie zjawi┼éa sie na ┼Ťlubie syna. To by┼é b┼é─ůd kt├│rego konsekwencj─ů jest poczucie si┼éy i dominacja te┼Ťciowej.

R├│wnie dobrze Marta mog┼éaby nie zwraca─ç uwagi na wizyty te┼Ťciowej pod jej nieobecno┼Ť─ç, te┼Ťciowa te┼╝ mog┼éaby odpu┼Ťci─ç te wizyty, skoro wie, ┼╝e synowa tego nie trawi.┬á

Nawet powinna sobie odpu┼Ťci─ç.

Ale trzeba bra─ç pod uwag─Ö, ┼╝e te┼Ťciowa wychowa┼éa synka dla siebie, uzale┼╝ni┼éa od siebie, nie odci─Ö┼éa p─Öpowiny, wi─Öc nawet nie mo┼╝na powiedzie─ç, ┼╝e dobrze wychowa┼éa syna, wr─Öcz odwrotnie.

Bardziej mi tu chodzi┼éo o to, ze jest dobrym cz┼éowiekiem. Tak, na to wygl─ůda, ze wychowywa┼éa go dla siebie i nie potrafi spasowa─ç.

Dlatego Marta powinna odpu┼Ťci─ç kwesti─Ö tych odwiedzin, bo kopie si─Ö z koniem... Albo rozej┼Ť─ç si─Ö z m─Ö┼╝em i odda─ç jej pole... Nie tylko kawa┼éek pod┼éogi, kt├│rej to te┼Ťciowa si─Ö domaga, a nie Marta.┬á

Marta jest zgorzkniała i  wcale się nie dziwię. 10 lat takich przepychanek swoje robi.

A wiesz, ze jak dasz komu┼Ť palec to chce ca┼é─ů r─Ök─Ö.

Jeżeli nic się nie zmieni to to małżeństwo się rozleci.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç ka-wa
59 minut temu, Go┼Ť─ç Monika napisa┼é:

To by┼é b┼é─ůd kt├│rego konsekwencj─ů jest poczucie si┼éy i dominacja te┼Ťciowej.

Wg mnie to nie miało wpływu. 

Ta chora zazdro┼Ť─ç o syna, nie poddaje si─Ö takim zabiegom, ona jak lwica walczy o jego uwag─Ö, tkwi─ůc w b┼é─Ödzie, ┼╝e matka jest najwa┼╝niejsza, a nie szcz─Ö┼Ťcie rodziny syna. To jest chore, ale ona nigdy tego nie zrozumie, wi─Öc szkoda zdrowia na walk─Ö z wiatrakami...┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Marta

Uf... W ko┼äcu troch─Ö zrozumienia, dzi─Ökuj─Ö Monika ÔŁĄ´ŞĆ owszem jestem zawzi─Öta ale jestem te┼╝ sk┼éonna do kompromis├│w ale tego musz─ů chcie─ç obie strony ­čĄĚ tak jak Moniko piszesz chc─Ö mie─ç kawa┼éek swojej pod┼éogi . Te┼Ťciowa jest dobr─ů kobiet─ů je┼╝eli chodzi o wnuki , syna itd. ale synowej w swoim ┼╝yciu nie widzi z reszt─ů powiem Wam ┼╝e nie tylko mnie ... Z drug─ů synow─ů te┼╝ by┼éa wojna tylko ┼╝e ta si─Ö podporz─ůdkowa┼éa , moja te┼Ťciowa na naszym ┼Ťlubie powiedzia┼éa "dzi┼Ť ┼Ťlub jutro rozw├│d " i mo┼╝e w┼éa┼Ťnie do tego ca┼éy czas d─ů┼╝y ­čĄŽ ju┼╝ r├│┼╝ne my┼Ťli przychodz─ů mi do g┼éowy ­čĄĚmam j─ů zaprosi─ç i odstraszy─ç? Wyla─ç na ni─ů zup─Ö ? Posoli─ç jej cherbate ? ­čĄú­čÖć Najgorsze jest to ┼╝e razem z m─Ö┼╝em jeste┼Ťmy na etapie w kt├│rym si─Ö poddali┼Ťmy , rozmawiamy kiedy musimy , ┼Ťpimy oddzielnie niestety on wini mnie ┼╝e ja nie potrafi─Ö si─Ö dostosowa─ç i wybaczy─ç , dogada─ç si─Ö , te┼Ťciow─ů ­čśö

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Monika

Wg mnie to nie miało wpływu. 

Ta chora zazdro┼Ť─ç o syna, nie poddaje si─Ö takim zabiegom, ona jak lwica walczy o jego uwag─Ö, tkwi─ůc w b┼é─Ödzie, ┼╝e matka jest najwa┼╝niejsza, a nie szcz─Ö┼Ťcie rodziny syna. To jest chore, ale ona nigdy tego nie zrozumie, wi─Öc szkoda zdrowia na walk─Ö z wiatrakami...┬á

Autonomię odbiera się małymi kroczkami, wręcz niezauważalnie. Jedno ustępstwo, drugie trzecie i leci.

No niestety, wygl─ůda na to, ze tak jest. Co nie znaczy, ┼╝e nie mo┼╝na wyj┼Ť─ç z tej sytuacji w spos├│b w miar─Ö komfortowy dla ka┼╝dej ze stron. Ale ma┼é┼╝e┼ästwo powinno trzyma─ç si─Ö razem.

┼╗ycie Marty jest r├│wnie warto┼Ťciowe jak ┼╝ycie te┼Ťciowej i ma prawo go prze┼╝y─ç szcz─Ö┼Ťliwie a nie wegetowa─ç.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç Monika
Godzin─Ö temu, Go┼Ť─ç Marta napisa┼é:

Uf... W ko┼äcu troch─Ö zrozumienia, dzi─Ökuj─Ö Monika ÔŁĄ´ŞĆ owszem jestem zawzi─Öta ale jestem te┼╝ sk┼éonna do kompromis├│w ale tego musz─ů chcie─ç obie strony ­čĄĚ tak jak Moniko piszesz chc─Ö mie─ç kawa┼éek swojej pod┼éogi . Te┼Ťciowa jest dobr─ů kobiet─ů je┼╝eli chodzi o wnuki , syna itd. ale synowej w swoim ┼╝yciu nie widzi z reszt─ů powiem Wam ┼╝e nie tylko mnie ... Z drug─ů synow─ů te┼╝ by┼éa wojna tylko ┼╝e ta si─Ö podporz─ůdkowa┼éa , moja te┼Ťciowa na naszym ┼Ťlubie powiedzia┼éa "dzi┼Ť ┼Ťlub jutro rozw├│d " i mo┼╝e w┼éa┼Ťnie do tego ca┼éy czas d─ů┼╝y ­čĄŽ ju┼╝ r├│┼╝ne my┼Ťli przychodz─ů mi do g┼éowy ­čĄĚmam j─ů zaprosi─ç i odstraszy─ç? Wyla─ç na ni─ů zup─Ö ? Posoli─ç jej cherbate ? ­čĄú­čÖć Najgorsze jest to ┼╝e razem z m─Ö┼╝em jeste┼Ťmy na etapie w kt├│rym si─Ö poddali┼Ťmy , rozmawiamy kiedy musimy , ┼Ťpimy oddzielnie niestety on wini mnie ┼╝e ja nie potrafi─Ö si─Ö dostosowa─ç i wybaczy─ç , dogada─ç si─Ö , te┼Ťciow─ů ­čśö

W tym przypadku najpierw popracowa┼éabym nad relacj─ů z m─Ö┼╝em. Je┼╝eli jeszcze widzisz jak─ů┼Ť nadzieje na to,┼╝e co┼Ť mo┼╝e si─Ö zmieni─ç. Tu jest g┼é─Öbszy problem i wygl─ůda na to, ze nie tylko te┼Ťciowa ale i m─ů┼╝ wywiera na Ciebie presj─Ö.┬á Wasze dziecko na to patrzy i rozumie wi─Öcej ni┼╝ Wam si─Ö wydaje.

Te┼Ťciow─ů zostawi┼éabym na deser.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Maksymalnie dozwolone s─ů tylko 75 emotikony.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...