Skocz do zawartości
Forum

Sytuacja bez wyjścia.


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może poradzicie co wy byście zrobili w takiej sytuacji. Pięć lat temu wyjechałem za granicę sam w celu zarobienia pieniędzy na budowę domu. W tamtym czasie mijało 5 lat małżeństwa. Nasza córka miała też 5 lat. Po roku dołączyła żona z córką. I chwilę po tym dostałem umowę na stałe w dużej znanej firmie gdzie pracuje do dzisiaj. Żona pracowała do czasu gdy dwa lata temu urodziła nam się kolejna córka. A w między czasie wzięliśmy niewielki kredyt żeby "ruszyć" z budowa. Na początku 2021 r miałem pierwszy atak paniki chdz wtedy nie miałem pojęcia że jest coś takiego. Puzniej zdarzały się coraz częściej. Dwa mięs temu lekarz stwierdził zaburzenia lękowe z atakami leku i stany depresyjne.  Od jakiegoś czasu żona nalega na powrót do Polski, w czym nie widzę najmniejszego sensu ponieważ nie mamy gdzie mieszkać (chociaż żona twierdzi że u jej mamy, gdzie ja kompletnie nie wyobrazam sobie mieszkać z dwójką dzieci 9 i 2 lata w jednym pokoju), jeśli chodzi o pracę to podejrzewam że nie bardzo mam szanse na jakąkolwiek przez swój stan bo gdy pomyślę o prowadzeniu samochodu od razu pojawia się atak lęku, tak samo w sklepie. Nie liczę już pozostałych w ciągu dnia i nocy. Raty samych kredytów to miesięcznie ponad 4000zl. Do tego trzeba doliczyc wynajem mieszkania, rachunki, wydatki na dzieci, tankowanie samochodu no i życie. W dodatku nie mamy pracy.  Z drugiej strony teraz gdy córka skończyła szkołę i żona planuje wyjazd moje ataki są dużo silniejsze w dodatku pojawiają się kilka razy na dzień do tego bezsennosc i ciągły lęk co mnie kompletnie wykańcza i zaczęły się zwolnienia lekarskie. W dodatku do mojego terapeuty mam pełne zaufanie (co mnie samego dziwi) i bardzo pomaga mi w tym wszystkim. Nie mam pojęcia gdzie znajdę w Polsce osobę której na tyle zaufam. W dodatku nie płacę ani centa. Poprostu nie wyobrażam sobie zostać sam, bo nie mamy tutaj znajomych żadnych, dosłownie nikogo. Poradzicie, cokolwiek, już nie daje sobie rady z tym, wszystkie opcje biorę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...