Skocz do zawartości
Forum

W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą?


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób pielęgnujecie cerę tłustą? Niestety przez noszenie maseczki pogłębiły się moje problemy dermatologiczne i szukam nowości, czegokolwiek. Do dermatologa w tym momencie się nie dopcham u siebie w mieście. Podobno popularny problem. Jak możecie pomóc to zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy tonik to cery tłustej, jaki znalazłam to https://e-naturalne.pl/pl/p/Renew-Mineral-Water-Mgielka-rozana/1248, przewaga wody różanej, ekstraktu z róży, zero podrażnień. Jeszcze przemywam skórę wodą przegotowaną i ogólnie niewiele wyprysków. Wiem, jak się czujesz, bo po maseczce też mi cera sprawia problemy, ale z dobrymi, naturalnymi kosmetykami zminimalizujesz problem. Nie jest drogo ogólnie. Taka mgiełka starczy na bardzo, bardzo długo. Polecam.

Odnośnik do komentarza

Na pewno nie można za bardzo przesuszać takiej cery bo efekt jest odwrotny (wiem z doświadczenia). Skóra tłusta to zatkane pory czyli brzydkie zaskórniki a z tym radzę sobie teraz szybko za pomocą urządzenia do mikrodermabrazji. Jest ich wiele. Ja mam garett pure skin bo cena wydała mi się rozsądna. Byłam trochę sceptyczna i nawet się bałam czy nie będzie bolało, ale wszystko jest ok. Pięknie oczyszcza skórę z wszelkich brudów 

Odnośnik do komentarza

U mnie się sprawdzają kosmetyki Avene Cleanance. Mam cerę tłustą i skłonną do powstawania wyprysków, z rozszerzonymi porami. Od kiedy przeszłam na te kosmetyki to zauważyłam poprawę o jakieś 80%. Do oczyszczania używam żelu, raz w tygodniu maseczka- peeling. Ona delikatnie złuszcza naskórek i głęboko oczyszcza. Rano nakładam emulsję matującą, wieczorem krem wygładzający na noc który pomaga redukować przebarwienia i ślady po trądziku a nawet niweluje pierwsze zmarszczki. Skóra jest gładka, nie błyszczy się jak wcześniej, makijaż wytrzymuje mi spokojnie 8 godzin w pracy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...