Skocz do zawartości
Forum

możliwość ciąży


Gość marysia

Rekomendowane odpowiedzi

witam. staramy się z mężem o dziecko bezskutecznie od dwóch lat, jednak teraz spóźnia się jak nigdy, ale kochaliśmy się ostatnio w ostatni dzień mojej miesiączki (w sumie to było juz takie końcowe plamienie). cykle mam regularne, dlatego nie podejrzewałam ciąży, jednak czy to w ogóle jest możliwe?

Odnośnik do komentarza

jak poprzesuwało się, to możliwe. dlatego warto kontrolować płodnośći zapisywać cykle. Zobacz termometr owulacyjny MySense. badasz temperaturę, zapis masz w aplikacji w telefonie, gdzie podajesz dodatkowe info o cyklu (śluzie, diecie, lekach itd.) i na podstawie wszystkiego masz wyliczane dni płodne

Odnośnik do komentarza

Najlepiej wykonać test ciążowy w takiej sytuacji. I jeśli wyjdzie pozytywny to zapisać się do ginekologa. Ja o ciąży dowiedziałam się dopiero w 10 tygodniu ale wiem, że są młode mamy które czują praktycznie od razu. Ciąża to czas kiedy trzeba szczególnie zadbać o siebie i o swoje maleństwo, na pewno warto wykonać badania prenatalne, szczególnie godnym polecenia jest test NIFTY https://www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/ bo wykazuje się wysoką czułością a nie stwarza ryzyka poronienia. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...