Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać się wstydzić swojej pasji?


Gość gaja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nietypowy problem. Dotyczy on tego, że wstydzę się robić rzeczy (związane z moim hobby), które lubię w obecności domowników. Doprowadziło to do tego, że niektórych czynności w ogóle już nie robię, albo nie mam na nie ochoty. Jak przestać się przejmować tym, że ktoś może mnie skrytykować lub wyśmiać? 

Odnośnik do komentarza

To dziwne, nie możesz się sugerować tym czy to się podoba domownikom czy nie, nie robisz nic zdrożnego, więc i nie masz się czego wstydzić. 

Musisz pracować nad poczuciem własnej wartości, żeby umieć obronić swoje wybory życiowe. Rozwijanie pasji przyda Ci się w przyszłości, bo zawsze będziesz mogła do nich wracać. To oznacza, że jesteś utalentowana i powinnaś być z siebie dumna, w przeciwieństwie do innych co narzekają na nudę. 

Pasja może przerodzić się w zawód, który będziesz wykonywała, jest też poszukiwaniem, w czym się sprawdzisz, co Cię bardziej intetesuje, będziesz wiedziała co chciałabyś w życiu robić. A większość z nas nie ma za bardzo pojęcia do jakiej szkoły ponanadpodstawowej pójść, bo nie wiemy co chcielibyśmy robić w dorosłym życiu. 

Dlatego nie ograniczaj się sama, rozwijaj swoje zainteresowania, a to zaprocentuje w przyszłości. 

Musisz być chyba bardzo młodziutka, skoro jest to dla Ciebie krępujace. 

Odnośnik do komentarza

To już czas najwyższy, żeby decydować czym się zajmować,  wstyd schować do kieszeni, uczyć się asertywności. 

Wynika to pewnie z Twojego wychowania, nikt w rodziine nie ma innych zainteresowań, to Ci się przyglądają co robisz, nie ma w tym nic złego, ale jeśli wolisz np malować czy grać bez widowni, co rozumiem, to im powiedz, że chesz być sama bo patrzenie innych Cię rozprasza. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...