Skocz do zawartości
Forum

Wrażliwa skóra głowy


Gość roksana94945

Rekomendowane odpowiedzi

Gość roksana94945

U mnie problem dotyczy bardzo wrażliwej skóry głowy. Mam wrażenie, że non stop jest ta skóra podrażniona, więc pytanie do Was - co zrobić? Co stosować? Na co zwracać uwagę w składach kosmetykach? Jest to bardzo uporczywy problem, więc proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość sabina49433

U mnie problem był podobny, bo ogólnie i skórę głowy i skórę twarzy mam wrażliwą. Muszę uważać na kosmetyki, których używam, bo nie wszystkie dobrze na mnie działają. Przyznam, że nie pierwszy raz uratowała mnie mama, która z polecenia kupiła szampon Klorane https://www.klorane.com/pl-pl/wlosy/piwonia-gama/szampon . Jest on na bazie wyciągu z piwonii. Daje fajne uczucie komfortu i łagodzenia. Po umyciu skóra jest oczyszczona, ale nie podrażniona i nie wysuszona.

Odnośnik do komentarza

Mimo, zę starannie dobieram kosmetyki jakie stosuje to powiem szczerze, że znalezienie sensownych produktów nie jest łatwe.

Natomiast sklep www.tiande.net.pl i produkty z Tybetu, które oferują mnie dość mocno zaskoczyły oczywiście w kontekście

pozytywnym, uważam że to faktycznie takie produkty, które warto wybrać i warto będzie z nich skorzystać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.06.2021 o 17:13, terra napisał:

Ja do swojej wrażliwej skóry używam poprostu olejku rycynowego. Teraz akurat stosuję ten https://www.notino.pl/saloos/vegetable-oil-olejek-rycynowy/ i przestałam się iskać po głowie, skóra szybko się goi i mam chwilowy spokój.

Ja wlaśnie miałam podobny problem, myśłałam że mam łupież i dlatego mi swędzie skóra głowy a okazało się, że mam po prostu przesuszoną skórę głowy... olejek rycynowy okazał się zbawienny, tego akurat nie próbowała, ale widzę że nie jest drogi więc czemu nie ? 

Odnośnik do komentarza
Gość martyna0403

U mnie jeszcze jakiś czas temu skóra głowy taka była, ponieważ męczyłam się z ciężką postacią łupieżu. Na szczęście ten etap mogę przenieść już do historii, bo łupieży pozbyłam się razem z szamponem Kelual DS. I pomyśleć, że trafiłam na niego przypadkiem w aptece. Rewelacja i będę polecała każdemu! Nie mam po nim nawrotów łupieżu, a to najważniejsze!

Odnośnik do komentarza

Też sobie chwalę szampon od Klorane z piwonią, do mojej wrażliwej skóry jak znalazł. Po drogeryjnych szamponach to był dramat, ale to jest dermokosmetyk z naturalnym wyciągiem roślinnym więc tutaj jest inna historia. Dlatego powtarzam zawsze że jak już to kosmetyki kupować w aptece

Odnośnik do komentarza

Polecam wrażliwą skóre głowy ,  na łupież, na bardzo suchą skórę głowy, łuszczyce głowy i nie tylko maseczkę na włosy przed myciem : żółtko, kilka kropel oleju konopnego  , kilka kropel cytryny. Maseczkę o konsystencji majonezu wetrzeć w skórę głowy na pół godziny przed myciem, owinąć głowę ręcznikiem. umyć czeskim szamponem Capillus saborea nie używać odżywki.Kurację stosować w miarę potrzeby także na inne problemy z włosami i skóra głową jak łuszczyca ...szampon jak i olejek ,  na łuszczycę skóry nie tylko głowy pomoże maść konopna retter za 36,90 zł tylko szukajcie tą z hologramem oryginalna receptura bo ta bez jest jakaś inna tak musi wygadać jak tu https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy-konopne/325-masc-z-olejem-konopnym-na-luszczyce-24-.html mam wszystko sprawdzone polecam !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...