Skocz do zawartości
Forum

Jak w końcu z tą intuicją?


Gość pgośćq

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pgośćq

Widzisz, że kilka osób (nie znających się nawzajem i które mogły nie widzieć się na oczy) wypowiada się o czymś w takim samym tonie i dodaje, że intuicja ich jeszcze nie zawiodła i nagle zgrzyt, bo na pewien konkretny temat nagle mówią różnymi głosami. To kto ma rację? A może któreś wkręciło sobie, że tę intuicję ma, lub też próbuje to wkręcić nam z sobie tylko znanych powodów? Sorry za ogólniki, ale nie upoważniono mnie do podawania szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Gość pgośćq
12 godzin temu, Gość Difjfjfjf napisał:

Zawsze idz za intuicja

Dobrze prawisz. Ale teraz mi chodzi o to, że dwie osoby do tej pory mówiące jednym głosem i podpierające się niezawodną intuicją nagle mówią różnie od siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz

Nie ma czegoś takiego jak niezawodna intuicja. Może być lepsza lub gorsza. Co w tym dziwnego, że dwie osoby mówią różnie od siebie? Nie muszą się we wszystkim zgadzać tylko dlatego, że zgadzają się w innych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Gość pgośćq
4 godziny temu, Gość Dariusz napisał:

Nie ma czegoś takiego jak niezawodna intuicja. Może być lepsza lub gorsza. Co w tym dziwnego, że dwie osoby mówią różnie od siebie? Nie muszą się we wszystkim zgadzać tylko dlatego, że zgadzają się w innych sprawach.

Rozumiem cię. Tyle że jakby skonfrontować tamte osoby ze sobą, byłaby spina. Właśnie przypomniał mi się ziomek z liceum, co uważał, że co do niczyjego charakteru jeszcze się nie pomylił, ale potem  sam z siebie zmienił zdanie na temat paru osób o 180 stopni. Ja kulturalnie pytam czemu to zdanie zmienił, skoro jego intuicja..., to ten stwierdza, że się z niego nabijam i że w ogóle jestem niedowiarek.

Odnośnik do komentarza
Gość Gertruda

Albo masz intuicję albo się ci wydaje że masz. 

Każdy może się mylić. Psikukus. 

Moja wielokrotnie mnie nie zawiodła. A o to dowód. 

Moja rodzina przekabacila mojego znajomego ? albo oni mi go podesłali i się nabijają. ? A poszło o many many? 

Jest jeszcze jedna kwestia, oni mnie nienawidzą za to że jestem?

Odnośnik do komentarza
Gość Ciociaodkrysi

Under suspicion? napisze ci tak. 

Mam zajebistą intuicję, ale ja zagluszam. Ponieważ kocham ludzi i dobrze się czuje wśród ludzi, nie chodzi o brylowanie, bo jestem zregoly nieśmiała osoba. Ci co mnie poznają to wiedza jaka jestem. Druga sprawa to wybieram sobie ludzi na przyjaciół i znajomych w których dobrze się czuje i nie muszę udawać kogoś kim nie jestem, bo to nie moja natura. 

SA i będą ludzie w mojej pamięci którzy bardzo wiele dla mnie zna czyli i znaczą po mimo że nie utrzymuje kontakt, nie chodzi tu o rzadne milostki tylko poprostu, osobowość jest dla mnie bardzo ważna od urody czy ubioru. Lubię nadawać na tej samej fali i czuć więź. 

Ostatnio podszedł do mnie chłopak w pracy 30 lat, tak wyglądał, pierwszy rzut oka i wiedziałam że go widziałam jak był mały ? otóż zajmowała m się 30 lat temu dzieckiem przez prawie 2cmiesiace, ten chłopczyk miał 1crok. Tak zapamiętałem go ze dziś jestem pewna że to ten chłopak co podszedł do mnie po zapalnicKe, od tamtej pory kiedy ostatni raz bsie z nim widziałam to przeszło 30 lat. Tego się nie zapomina. To jest intuicja ? tak to można nazwać. 

A co do innego znajomego to moja intuicja podpowiada mi że on wie co ja wiem i on wie, ale i tak go lubię bo jest fajny, podobny do mojego ojca bardzo, co czasem nie to irytowalo ale pomimo wszystko zawsze go szanował am i złego słowa nie powiedziałam. 

To tyle w temacie?

Odnośnik do komentarza
Gość Dariusz
20 godzin temu, Gość pgośćq napisał:

Rozumiem cię. Tyle że jakby skonfrontować tamte osoby ze sobą, byłaby spina. Właśnie przypomniał mi się ziomek z liceum, co uważał, że co do niczyjego charakteru jeszcze się nie pomylił, ale potem  sam z siebie zmienił zdanie na temat paru osób o 180 stopni. Ja kulturalnie pytam czemu to zdanie zmienił, skoro jego intuicja..., to ten stwierdza, że się z niego nabijam i że w ogóle jestem niedowiarek.

Więc chodzi Ci o przeświadczenie tych osób o ich świetnej intuicji.

Odnośnik do komentarza

1. Intuicja może być rozwinięta w jakiejś dziedzinie, a więc w innej zawodzi ? 

2. intuicja może nie być odbierana właściwie i czasem pod wpływem emocji mylona jest z czymś innym

3. intuicja może być mylnie rozumiana i nazywa się tak coś co intuicją nie jest

Tak więc nie ma jednej odpowiedzi na ten filozoficzny "problem".

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...