Skocz do zawartości
Forum

Drugie studia


Gość Toska_samoska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Toska_samoska

Hej

Zastanawiam sie nad rozpoczeciem drugich studiow. Skonczylam juz jedne 6 lat temu. Teraz chce zaczac Ochrone Srodowiska i planuje szukac pracy w laboratorium. Czy to nie jest za pozno? Mam juz 30 lat...Czy wiedzac co konkretnie chce po nuch robic, ma to sens? Czy po Ochronie Srodowiska znajde prace w laboratorium? Czy ja nie jestem za stara?

Odnośnik do komentarza
Gość Toska_samoska
11 minut temu, Gość Bongo bong napisał:

Po ochronie środowiska jest studentów jak mrówek

 

Jasne ze jest. Ale ja mam sprecyzowany plan na studia po nich. Bardziej mnie interesuje czy 1.nie jesrem za stara na zmiany a 2.czy po Ochr Sr mozna pracowac w laboratorium. Na studiach jest chemia ale czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza

Nie wystarczy, musiałabyś studiować chemię, na której też są różne spacjalnosci, jak np. chemia ogólna, biologiczna czy analityka chemiczna. 

Na studia nigdy nie jest za późno, jeśli czujesz się siłach, to czemu nie. 

Odnośnik do komentarza
Gość Mala_milka
1 godzinę temu, Gość ka-wa napisał:

Nie wystarczy, musiałabyś studiować chemię, na której też są różne spacjalnosci, jak np. chemia ogólna, biologiczna czy analityka chemiczna. 

Na studia nigdy nie jest za późno, jeśli czujesz się siłach, to czemu nie. 

Bzdura. W ofertach pracy na stanowisko laboranta barszo czesto wymagaja np.ukonczonej Ochr Srodowiska czy nawet Rolnictwa. Smialo znajdziesz po tym prace. Na zajeciach jest chemia organiczna, nieorganiczna, biochemia. Podstawy beda, a reszta do ogarniecia na stazu czy w pierwszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
13 godzin temu, Gość Toska_samoska napisał:

Hej

Zastanawiam sie nad rozpoczeciem drugich studiow. Skonczylam juz jedne 6 lat temu. Teraz chce zaczac Ochrone Srodowiska i planuje szukac pracy w laboratorium. Czy to nie jest za pozno? Mam juz 30 lat...Czy wiedzac co konkretnie chce po nuch robic, ma to sens? Czy po Ochronie Srodowiska znajde prace w laboratorium? Czy ja nie jestem za stara?

Jeżeli masz możliwości aby zacząć studia to tak zrób. Wiek jest nie ważny o ile tylko masz możliwości aby studiować. Tylko zastanów się czy kierunek OŚ jest tym co zapewni Ci pieniądze i przyszłość oraz czy w ogóle Ciebie to interesuję. Pracę w lab.mozna też podjąć po innych kierunkach. 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
13 godzin temu, Gość Toska_samoska napisał:

Hej

Zastanawiam sie nad rozpoczeciem drugich studiow. Skonczylam juz jedne 6 lat temu. Teraz chce zaczac Ochrone Srodowiska i planuje szukac pracy w laboratorium. Czy to nie jest za pozno? Mam juz 30 lat...Czy wiedzac co konkretnie chce po nuch robic, ma to sens? Czy po Ochronie Srodowiska znajde prace w laboratorium? Czy ja nie jestem za stara?

Jeżeli masz możliwości aby zacząć studia to tak zrób. Wiek jest nie ważny o ile tylko masz możliwości aby studiować. Tylko zastanów się czy kierunek OŚ jest tym co zapewni Ci pieniądze i przyszłość oraz czy w ogóle Ciebie to interesuję. Pracę w lab.mozna też podjąć po innych kierunkach. 

Odnośnik do komentarza

Nie jest za późno na studia. Dziwi mnie jednak, że po tym kierunku można pracować w laboratorium. Moja koleżanka pracuje w laboratorium i skończyła analitykę medyczną na uniwersytecie medycznym. Podobno ciężki kierunek a pozniej otrzymuje się najniższa krajową. 

Odnośnik do komentarza

Nie nam oceniać, czy za późno. Całe życie chcesz podporządkować osobom z internetu? A zresztą, jesteś wolnym człowiekiem. Nawet jeśli komuś z rodziny to "nie w smak" , to uważam, że powinnaś iść za głosem serca. Pytanie, czy na studia idziesz i na nie zapracujesz (wydatki) czy ktoś ma Cię utrzymać. To też ważna kwestia. Ja mam 28 lat i taka https://mum.edu.pl/studia-jednolite-magisterskie-fizjoterapia/ fizjoterapia mi w głowie.

Odnośnik do komentarza
Gość Toska_samoska

Po OS czy Biologii mozesz pracowac w labach bo raz ze masz zajecia z chemii (praktyczne) a 2 w ogloszeniach o prace chca osoby po tzw kierunkach Life Sciences.

O techniku analityku myslalam ale jest bardzo malo szkol i to trwa 2 lata, a studia tylko rok dluzej.

Odnośnik do komentarza

a ja wychodzę z założenia, ze na naukę i studia nigdy nie jest za późno. Sama kilka lat temu zrobiłam magistra na fizjoterapii a w tym roku od października zaczynam naukę na studiach podyplomowych na kierunku osteopatia., też wybrałam wspomnianą już wyżej Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie ?

Odnośnik do komentarza

Moja ciocia zaczęła studia po 50 i je skończyła nawet dostawała stypendium tak dobrze się uczyła. Przydały się jej w pracy która wykonywała od skończenia technikum i dostała wyższe stanowisko. Wcześniej nie studiowała, nie było czasu zaraz po szkole praca, potem rodzina, brak pieniędzy na naukę, a dziennie nie było czasu. 

Odnośnik do komentarza
Gość Panna x

Nie wiem czy po tych studiach można pracować w laboratorium? Znajoma po Ochronie Środowiska miała staż w biurze w urzędzie gminy. A potem jak skończyła pedagogike dostała propozycje pracy jako nauczycielka chemii, biologi i przyrody. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...