Skocz do zawartości
Forum

Rexetin na nerwicę ?


Gość TrianMM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TrianMM

Witam

Byłem kilka dni temu u lekarza rodzinnego w sprawie regularnych bólów głowy. Lekarz po zbadaniu i obejrzenie wyników wcześniejszych badań stwierdził z marszu że to nerwica i przepisał mi jakieś antydepresanty. Dodam że trochę mnie to zdziwiło że przychodzę do lekarza pierwszego kontaktu w sprawie bólów głowy i wychodzę po 15 min z lekami antydepresyjnymi. No ale dobra. Przepisał mi Rexetin który zawiera Paroksetynę. I moje pytanie, czy ten lek w ogóle działa ? Czytam o nim już trochę i zdania są podzielone, a co gorsze bardzo duża część osób skarży się na poważne skutki uboczne w ciągu 2 pierwszych tygodni - mdłości, wymioty, zawroty głowy. Czytam jeszcze że żeby tego typu leki zadziałały potrzeba kilku miesięcy brania, a ja mam dawkę tylko na jeden miesiąc, w dodatku powinno się go przyjmować pod okiem specjalisty, razem z jakąś kuracją, a w moim przypadku nie ma nic, ani specjalisty, ani kuracji, tylko mam brać jedną tabletkę dziennie przez miesiąc. Ktoś mógłby to skomentować ?

Odnośnik do komentarza
Gość TrianMM

Tak jak napisałem, cierpię na przewlekłe bóle głowy. Wczesniejsze badania to rezonans głowy razem z kontrastem, rentgen szyi, stawu skroniowo-rzuchowego, pantomogram. Wszystkie pokazujące że wszystko w głowie jest w normie. Na podstawie tych badań lekarz stwierdził że te bóle głowy to zapewne nerwica i przypisał wspomniany lek. Lek już zakupiłem ale wstrzymam się póki co z jego braniem, bo trochę mnie martwi ogromna ilość skutków ubocznych, a jednocześnie mała skuteczność.

Odnośnik do komentarza

Ja też bym nie brała bez diagnozy. To już nie chodzi o skutki uboczne, bo je ma każdy lek, a przecież wiekszość ich nie odczuwa. Ale taki lek powinien przepisać psychiatra, bo to on leczy nerwicę, więc wybierz się najpierw do niego w celu diagnozy. 

Jaki to jest ból, silny, jak długo trwa, mija po lekach przeciwbólowych? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...