Skocz do zawartości
Forum

strach przed szczepieniem na covid


Gość mateusz35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mateusz35

Mam pewien problem, pracuje w państwowej firmie, niedawno u mnie w pracy ruszyły szczepienia, wiekszośc juz się zaszczepiło, ja się cały czas boje, poniewaz mój ojciec po ponad miesiącu od zaszczepienia xle się czuje, ma niedowład reki i ogólne złe samopoczucie. Pracodawcastwierdza, że osoby, które się nie zaszcepiły wejdą do zakładu pracy tylko po okazaniu zaświadczenia, zę sa zdrowe, w przeciwnym razie nie wpuszcza mnie do pracy, a co za tym idzie- prace stracę,a  na to pozwolic sobie nie moge, mam miesięczne blixniaki, kredyt na mieszkanie, żona nie da rady sama nas utrzymać. Jedynym rozwiązaniem jest się szczepić, ale strasznie się boję po historii z moim ojcem. Z drugiej strony pracy stracić nie chce, bo nie jestem w stanie sobie codziennie testów robić, by okazać przy wejściu do zakładu pracy każdego dnia. Poza tym, gdybym zaczał szukac nowej pracy, to takze mógłby być problem, bo ponoć ju na rozmowach pytaja o szczepienia.

Odnośnik do komentarza

Sam musisz podjąć decyzję, to, że ojciec tak ma, to nie znaczy, że Ty też, sam pewnie też nie znasz nikogo kto by miał takie powikłania jak ojciec, do końca też nie wiadomo, czy to miało związek ze szczepionką czy zbieg okoliczności. Ty pewnie i tak będziesz szczepiony inną szczepionką, pewnie J&J, więc nawet nie ma porównania. 

W każdym razie nie wiem czego czekujesz od forum, nikt Ci nie poda trzeciego wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość mateusz35 napisał:

w przeciwnym razie nie wpuszcza mnie do pracy, a co za tym idzie- prace stracę,

Nie mogą Cie zwolnić, to jest niezgodne z przepisami prawa. Nie ma mowy w kodeksie pracy o czymś takim jak szantaż. To by zahaczało o Inspekcje Pracy. 

23 godziny temu, Gość mateusz35 napisał:

bo ponoć ju na rozmowach pytaja o szczepienia.

To jest też niezgodne z kodeksem Pracy. Proponuje nagrywać rozmowę kwalifikacyjną i potem zapytać czy zdają sobie sprawę z tego, że to jest niezgodne z kodeksem pracy i że każdy sąd da Ci rację. 

A przechodząc do konkretów: jaką szczepionką był zaszczepiony ojciec? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
Gość mateusz35

Ojciec był zaszczepiony Astra zenecą. Ale oni nie zwolnia za brak szczepień, a za to, ze nie będę mógł wejśc do zakładu pracy i pracować, jesli nie przedstawie kazdego dnia zaświadczenia, ze jestem zdrowy. Po prostu za nieobecnosc strace pracę, bo warunkiem wejścia do zakładu pracy będzie albo fakt zaszcepienia, albo zaswiadczenie w postaci testu, ze jest sie zdrowym.

Odnośnik do komentarza
Gość mateusz35

Ojciec był zaszczepiony Astra zenecą. Ale oni nie zwolnia za brak szczepień, a za to, ze nie będę mógł wejśc do zakładu pracy i pracować, jesli nie przedstawie kazdego dnia zaświadczenia, ze jestem zdrowy. Po prostu za nieobecnosc strace pracę, bo warunkiem wejścia do zakładu pracy będzie albo fakt zaszcepienia, albo zaswiadczenie w postaci testu, ze jest sie zdrowym.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Javiolla napisał:

To jest też niezgodne z kodeksem Pracy

 A kto tam teraz patrzy na kodeks pracy. 

Godzinę temu, Javiolla napisał:

Proponuje nagrywać rozmowę kwalifikacyjną i potem zapytać czy zdają sobie sprawę z tego, że to jest niezgodne z kodeksem pracy i że każdy sąd da Ci rację. 

Tylko co komu po tym... 

10 minut temu, Gość mateusz35 napisał:

Ojciec był zaszczepiony Astra zenecą

Nie słyszałam o takich powikłaniach po astrze, głównie są do trzech dni objawy grypowe, do bardzo rzadkich zakrzepy, więc ojciec raczej nie ma tych objawów po zenece. 

Nie masz wyjścia, nie można mieć za złe pracodawcy, że minimalizuje skutki rozprzestrzeniania się wirusa, a Ty na wyrost się boisz, jak zachorujesz to możesz mieć poważniejsze powikłania, tak, że strach ma wielkie oczy. Nikt by się nie szczepił z Twoim podejściem, a Ty masz lepiej, bo praktycznie musisz się zaszczepić, większy dylemat mają Ci, co nie muszą, nie wiadomo czy lepiej się zaszczepić czy nie, bo tak źle i tak niedobrze. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Javiolla napisał:

To jest też niezgodne z kodeksem Pracy

 A kto tam teraz patrzy na kodeks pracy. 

Godzinę temu, Javiolla napisał:

Proponuje nagrywać rozmowę kwalifikacyjną i potem zapytać czy zdają sobie sprawę z tego, że to jest niezgodne z kodeksem pracy i że każdy sąd da Ci rację. 

Tylko co komu po tym... 

10 minut temu, Gość mateusz35 napisał:

Ojciec był zaszczepiony Astra zenecą

Nie słyszałam o takich powikłaniach po astrze, głównie są do trzech dni objawy grypowe, do bardzo rzadkich zakrzepy, więc ojciec raczej nie ma tych objawów po zenece. 

Nie masz wyjścia, nie można mieć za złe pracodawcy, że minimalizuje skutki rozprzestrzeniania się wirusa, a Ty na wyrost się boisz, jak zachorujesz to możesz mieć poważniejsze powikłania, tak, że strach ma wielkie oczy. Nikt by się nie szczepił z Twoim podejściem, a Ty masz lepiej, bo praktycznie musisz się zaszczepić, większy dylemat mają Ci, co nie muszą, nie wiadomo czy lepiej się zaszczepić czy nie, bo tak źle i tak niedobrze. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2021 o 19:04, Gość mateusz35 napisał:

Poza tym, gdybym zaczał szukac nowej pracy, to takze mógłby być problem, bo ponoć ju na rozmowach pytaja o szczepienia.

Nie pytają;) Na pewno nie wszędzie.

16 godzin temu, Gość mateusz35 napisał:

Ale oni nie zwolnia za brak szczepień, a za to, ze nie będę mógł wejśc do zakładu pracy i pracować, jesli nie przedstawie kazdego dnia zaświadczenia, ze jestem zdrowy. Po prostu za nieobecnosc strace pracę, bo warunkiem wejścia do zakładu pracy będzie albo fakt zaszcepienia, albo zaswiadczenie w postaci testu, ze jest sie zdrowym.

A to.. znaleźli sobie taki sposób na pracowników i trzymają ich niejako w garści.. okropne podejście. 

Ciężko Ci doradzić. To Twoja decyzja. Pamiętaj tylko że to że tata ma takie skutki uboczne nie świadczy że Ty też będziesz je miał. Każdy organizm inaczej reaguje. Przechodziłeś już covid? Jak się czułeś?

U mnie w rodzinie osoba zaszczepiona mówi o takim ogólnym dyskomforcie, bólu ręki , i nic poza tym. Facet około 50 letni. I to był Pfizer. Ale na kartce dostał wypisane cała listę działań możliwych do wystąpienia...

Myślę że to bardzo ale to bardzo indywidualne. Ja też mam obawy przed szczepieniem. Ale myślę że prędzej czy później zmusza większość do tego.

Edytowane przez laurette

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Administrator Getta
3 godziny temu, laurette napisał:

Myślę że to bardzo ale to bardzo indywidualne. Ja też mam obawy przed szczepieniem. Ale myślę że prędzej czy później zmusza większość do tego.

Jeszcze nie zmuszają więc lepiej poczekać. Czas płynie i będzie dostarczał nowej wiedzy o prawdziwych skutkach ubocznych, a może pojawią się lepsze szczepionki. Zawsze można dać w łapę pielęgniarce żeby mieć zaświadczenie o szczepieniu albo zrobić jeden test żeby mieć wzór zaświadczenia i codziennie robić nowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Administrator Getta
3 godziny temu, laurette napisał:

Myślę że to bardzo ale to bardzo indywidualne. Ja też mam obawy przed szczepieniem. Ale myślę że prędzej czy później zmusza większość do tego.

Jeszcze nie zmuszają więc lepiej poczekać. Czas płynie i będzie dostarczał nowej wiedzy o prawdziwych skutkach ubocznych, a może pojawią się lepsze szczepionki. Zawsze można dać w łapę pielęgniarce żeby mieć zaświadczenie o szczepieniu albo zrobić jeden test żeby mieć wzór zaświadczenia i codziennie robić nowe.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.05.2021 o 20:13, Gość ka-wa napisał:

A kto tam teraz patrzy na kodeks pracy. 

Ja ? dopóki on jest są szanse ?

W dniu 12.05.2021 o 20:13, Gość ka-wa napisał:

Tylko co komu po tym...

To, że może się wystraszą i zaczną przestrzegać przepisów kodeksu pracy ?

W dniu 13.05.2021 o 12:17, laurette napisał:

Ciężko Ci doradzić.

Nie tak ciężko .... jest Inspekcja Pracy. Zakład pracy nie ma prawa czegoś takiego zrobić-koniec kropka. Czemu każdy się jej tak boi ? Ona jest po to by pomóc pracownikowi w takich okolicznościach. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Javiolla napisał:

Czemu każdy się jej tak boi ? Ona jest po to by pomóc pracownikowi w takich okolicznościach. 

Wiesz, niby ona od tego jest ale w rzeczywistości bywa różnie. Nie będę wchodzić w szczegóły, bo nie posiadam nawet takiej wiedzy ale generalnie jestem zdania, że polegać można tylko na sobie- ja tego doświadczyłam. 

I nie wiem czy to kwestia bania się. 

 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...