Skocz do zawartości
Forum

Otyłość i zimne dłonie i stopy przy niedoczynności tarczycy


Gość efciak

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłam napisać w takiej sprawie: mam niedoczynność tarczycy leczę się u endokrynologa. Chciałabym się dowiedzieć czy zimne dłonie i stopy są czyms normalnym przy niedoczynności czy jest to jakiś sygnał, o którym powinnam powiedzieć lekarzowi.

Druga sprawa jest taka, że trochę się roztyłam. Nie trzymam jakiejś ścisłej diety ale staram się pilnować ile jem. mimo wszystko tyje - domyślam się, że od tarczycy i od leków. Co mogę zrobić aby nie tyć przy niedoczynności? Czy to normalne, czy może lekarz powinien zwrócić na to uwagę i skierować mnie na dodatkowe badania?
pozdrawiam efciak

Odnośnik do komentarza

Opisywane przez Ciebie dolegliwości ewidentnie wskazują za zaburzenia tarczycy. Wspominasz, że jesteś pod kontrolą endokrynologa-jak długo?jakie leki przyjmujesz na stałe?jakie masz wyniki badań?.
To są jedynie podstawowe pytania, na które należy znać odpowiedź, by móc się wypowiedzieć na Twój temat.
W przyszłości pamiętaj, by mówić swojemu lekarzowi o każdej dolegliwości, choćby wydawała Ci się błaha i zupełnie niezwiązana z chorobą podstawową.

Odnośnik do komentarza

lecze sie od roku (obecnie 25l.), moje wyniki:
przeciwciała anty TPO <10 IU/ml 0 35<br /> cholesterol HDL 68
cholesterol LDL 105
trójglicerydy 158
AST 22
ALT 31
sód 136
TSH 439
glukoza na czczo 111
to są te wyniki, które są poza normą reszta jest w normie z tego co widzę. Biorę E*******
USG:
tarczyca położona typowo, tchawica-centralnie, płat prawy ok. 20x12x38mm (V=5ml), lewy ok. 20x11x37 (V=%ml) grubość cieśni ok 3mm.
Obydwa płady o prawidłowym echu w całosci niejednorodne skąpo unaczynione. Nie uwidoczniono wyizolowanych guzków.
dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Gość KETOWIAREK
W dniu 6.11.2011 o 20:09, Lek. Anna Syrkiewicz napisał:

Opisywane przez Ciebie dolegliwości ewidentnie wskazują za zaburzenia tarczycy. Wspominasz, że jesteś pod kontrolą endokrynologa-jak długo?jakie leki przyjmujesz na stałe?jakie masz wyniki badań?.
To są jedynie podstawowe pytania, na które należy znać odpowiedź, by móc się wypowiedzieć na Twój temat.
W przyszłości pamiętaj, by mówić swojemu lekarzowi o każdej dolegliwości, choćby wydawała Ci się błaha i zupełnie niezwiązana z chorobą podstawową.

… zanim podejmiesz jakiekolwiek działania, podejmij zmianę diety a co za tym idzie, po konsultacji z mądrym lekarzem, zweryfikuj konieczność przyjmowania niektórych TABLETKÓW.

… i pamiętaj, że większość lekarzy, to w rzeczywistości wypisywacze recept i ordynowanie dożywotnich leków!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...