Skocz do zawartości
Forum

Ból kości ogonowej


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Natalia

Od trzech dni odczuwam ból kości ogonowej promieniujący czasami do miejsca nad pośladkami. Dodatkowo wyczuwam podłużne, poziome zgrubienie na tej kości. Kształtem nie przypomina guzka czy coś tego typu, bardziej bym powiedziała, że przez to podrażnienie zwróciłam uwagę na to miejsce i zdałam sobie sprawę z takiej swoistej cechy. Ból jest najsilniejszy podczas siadania i wstawania, poza tym odczuwam tez dyskomfort jak leżąc ułożę się w złej pozycji. Większość dnia spędzam w pozycji siedzącej, ale staram się trochę ćwiczyć. Mam 18 lat. Moja waga jest w normie. Nigdy nie miałam podobnego problemu. Czy mam powód do zmartwień? 

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie masz powód do zmartwień, bo jest to zapewne torbiel pilonidalna. Powstaje ona m.in. wtedy kiedy prowadzimy siedzący tryb życia, nosimy obcisłą bieliznę, itd.

Zaczyna się od błahostki, gdzieś w okolicy odbytu wrasta jakiś włosek, który następnie wywołuje stan zapalny, który następnie objawia się takim bolącym guzkiem w górnej części kości ogonowej, pomiędzy pośladkami.

Niestety, tego typu zmiana nadaje się wyłącznie do wycięcia chirurgicznego ( w niektórych przypadkach rana pozostaje otwarta na wiele tygodni, aby wszystko się dobrze oczyściło). ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...